Neler Yeni

Yardım GENERAL MOBİLE GM 20 PRO ALINIR MI

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
713
İsim
Kadir
Vallahi hocam 1800 TL ye var ekranı kırık napayım ben onu ekranları artık üretilmiyor orjinalini bulmak imkansız şuan bi tek gm 20 pro var adam akıllı herşeyi tam o fiyata öğrenciyim bide hocam elimden bu geliyor hem sosyal medya hem biraz oyun oynamak filan istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oha...

Note 8 pro var mı? 2500 veya altına?

Bakmadiysanız face marketplace ye bakın.
Var var değişenli oluyor ama mesela anakartı veya ekranı değişmiş veya ön cam veya arka cam kırık oluyor

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,896
İsim
Hacı
Vallahi hocam 1800 TL ye var ekranı kırık napayım ben onu ekranları artık üretilmiyor orjinalini bulmak imkansız şuan bi tek gm 20 pro var adam akıllı herşeyi tam o fiyata öğrenciyim bide hocam elimden bu geliyor hem sosyal medya hem biraz oyun oynamak filan istiyorum

Var var değişenli oluyor ama mesela anakartı veya ekranı değişmiş veya ön cam veya arka cam kırık oluyor
İşlemcisi berbat keyif vermez.

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
713
İsim
Kadir
Hocam anlamadığım şey şu abimde redmi note 8 var işlemcisi snapdragon 665 cihaz fazla kasmıyor ve pubg da 30 fps en fazla dengeli açabiliyor ama gm 20 pro ise oda 30 fps ama HD ayarları açıyor bu nasıl oluyor demekki yani o kadar kötü olmayabilir de

Hadi hocam onu geçtim bende gm 5 plus D modeli onun işlemcisi snapdragon 617 çok eski işlemci ben tik tok instagram YouTube filan hatta ara sıra küçük oyunları rahatlıkla oynayabiliyordum gm 20 pro o kadar bile olamıyor mu

Son düzenleme:

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
C Ş
Hocam çevremde o bütçelere asla o telefonlar yok ve kargo gibi vs şeylere güvenemem maalesef zaten banka kartım da yok gm 20 pro hem günlük hemde PUBG için beni idare etmez mi ?

Yani hem ucuz hemde kutusu ve şarza aleti yanında verilecek beni günlük hayatta ve PUBG tarzı oyunlarda bi 1-2 yıl idare etmez mi ?
GM20 Pro sonraki serilerden daha çok tutuldu. Fiyatı da uygundu.
Telefonu kullandım kötü değil yani.
Oyunlarda kötü performans vermez.
Arayüz çok akıcı zaten.
Adını çıkarmışlar kötü kötü alınmaz diye. Denemeden ne bileceksin.
Bir de ekonomik şartlar belli millet ne alsın.
Hep üst segment oynuyor herkes kendi kafasına göre. Elde olan imkan bu, naparsın.

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
839
İsim
Semi kaan Çakır
Hocam çevremde o bütçelere asla o telefonlar yok ve kargo gibi vs şeylere güvenemem maalesef zaten banka kartım da yok gm 20 pro hem günlük hemde PUBG için beni idare etmez mi ?

Yani hem ucuz hemde kutusu ve şarza aleti yanında verilecek beni günlük hayatta ve PUBG tarzı oyunlarda bi 1-2 yıl idare etmez mi ?
Yani uzun süre gm8 kullandım. Yakınımda gm20 vardı. Asla önermiyorum.

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
713
İsim
Kadir
GM20 Pro sonraki serilerden daha çok tutuldu. Fiyatı da uygundu.
Telefonu kullandım kötü değil yani.
Oyunlarda kötü performans vermez.
Arayüz çok akıcı zaten.
Adını çıkarmışlar kötü kötü alınmaz diye. Denemeden ne bileceksin.
Bir de ekonomik şartlar belli millet ne alsın.
Hep üst segment oynuyor herkes kendi kafasına göre. Elde olan imkan bu, naparsın.
Teşekkür ederim hocam çok anlayışlısınız adam gelmiş bana gm 9 pro öreniyor onda snapdragon 660 var gm 20 pro da ise helio p70 ve p70 660 dan biraz daha performansı iyi kimin ne anlattığı belli değil ben cuma günü gidip gm 20 pro yu alırım hocam

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
537
İsim
Murat Cemal
gm9 pro daha iyi olur, hem ses hem batarya hem ekran açısından daha iyiydi, kullandımda tavsiye ederim.

ZODIAC_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
839
İsim
Semi kaan Çakır
Teşekkür ederim hocam çok anlayışlısınız adam gelmiş bana gm 9 pro öreniyor onda snapdragon 660 var gm 20 pro da ise helio p70 ve p70 660 dan biraz daha performansı iyi kimin ne anlattığı belli değil ben cuma günü gidip gm 20 pro yu alırım hocam
her şey SOC tan ibaret değil , gm9 pro ekran olarak (ips lcd vs amoled) , kamera olarak (2
1711559855631.png
ek olarak 4k video ) , bt versiyonu olarak (4.2 vs 5.0) ve usb versiyonu olarak (2.0 vs 3.2 gen 1 ) daha iyi bir cihaz hatta işlemci olarakta sp660 daha iyi
1711559976987.png
. gm9 pro nun eksi diyebileceğim 2 yönü var biri android 9 da kalması diğeri 4gb ram i .

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
C Ş
Herkes sadece oyun yönünden bakıyor. Ben genel bakmaya çalışıyorum.

Android 9 kullanmak var 11 kullanmak var.

4 GB RAM var 6 GB RAM var.

GM 20 PRO UFS 2.0 depolamaya sahip olduğu için okuma yazma hızı daha iyi diye düşünüyorum.
GM 9 Pro'nunki nedir bilmiyorum ama.

Bluetooth 4.2 vs 5.0 farkı var. Çok kullanmadığın bir şey değilse bence önemli değil. Zaten idarelik alıyorsun.

Aynı şekilde GM9 Pro 4K video kaydediyor GM 20 Pro 1080P kaydediyor.
Yine çok video kaydetme ile işin yoksa pek önemli değil.
Zaten 4K video kaydetmek bayağı yer alıyor depolamada.

GM 20 Pro 128 GB iken GM 9 Pro 64 GB.

IPS Amoled ekran farkı var. Bu ikisi için de hem olumlu hem olumsuz. Amoled'in canlılığı iyi ama bir miktar daha batarya harcar. IPS de Amoled gibi parlak değil ama daha batarya dostudur.

USB 2.0 ve USB 3.0 farkı da var. Yine kullanıma bağlı değişir bunun tercihi.

İki telefonun da PubG performansları benzer.

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
713
İsim
Kadir
Herkes sadece oyun yönünden bakıyor. Ben genel bakmaya çalışıyorum.

Android 9 kullanmak var 11 kullanmak var.

4 GB RAM var 6 GB RAM var.

GM 20 PRO UFS 2.0 depolamaya sahip olduğu için okuma yazma hızı daha iyi diye düşünüyorum.
GM 9 Pro'nunki nedir bilmiyorum ama.

Bluetooth 4.2 vs 5.0 farkı var. Çok kullanmadığın bir şey değilse bence önemli değil. Zaten idarelik alıyorsun.

Aynı şekilde GM9 Pro 4K video kaydediyor GM 20 Pro 1080P kaydediyor.
Yine çok video kaydetme ile işin yoksa pek önemli değil.
Zaten 4K video kaydetmek bayağı yer alıyor depolamada.

GM 20 Pro 128 GB iken GM 9 Pro 64 GB.

IPS Amoled ekran farkı var. Bu ikisi için de hem olumlu hem olumsuz. Amoled'in canlılığı iyi ama bir miktar daha batarya harcar. IPS de Amoled gibi parlak değil ama daha batarya dostudur.

USB 2.0 ve USB 3.0 farkı da var. Yine kullanıma bağlı değişir bunun tercihi.

İki telefonun da PUBG performansları benzer.
Hocam hepinize aşırı teşekkürler öncelikle uğraştığıniz için ama ben sanırım GM 20 pro Alicam yada 2 seçenek var redmi 8 veya redmi 9C onlarda bildiğim kadarıyla GM 20 pro dan kötüler ve jiroskop desteklemiyor lar

her şey SOC tan ibaret değil , gm9 pro ekran olarak (ips lcd vs amoled) , kamera olarak (2 Alıntıyı görüntüle ek olarak 4k video ) , bt versiyonu olarak (4.2 vs 5.0) ve usb versiyonu olarak (2.0 vs 3.2 gen 1 ) daha iyi bir cihaz hatta işlemci olarakta sp660 daha iyi Alıntıyı görüntüle . gm9 pro nun eksi diyebileceğim 2 yönü var biri android 9 da kalması diğeri 4gb ram i .
Bana oyunlarda vs hangi iyiyse onu almaya çalışıyorum ki zaten etrafımda ve cevremde GM 9 pro satan yok ben GM 20 pro düşünüyorum yani o cihazı alma dersenizde başka çarem yok diğer seçenek olarak redmi 9C kalıyor onun da 720P ekranı var GM 20 pro ile karşılaştiracak bir telefon bile değil

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,962
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hocam Helioların ünü zaten genelde ısınma problemleri bende G95 kullanıyorum Redmi Note 10S telefon çok çabuk ısınıyor mesela pubgde 10 dk geçmeden ısınma kaynaklı kasmalar başlıyor günlük hayatta işimi görüyor çıtır çerez oyunlar oynatıyor ama pubg gibi sistem sömüren oyunlarda sınıfta kalıyor maalesef
Hocam çok acil lazım olan bi ürün değilse biraz daha biriktirip 2. el ürünlere bakabilirsiniz

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
713
İsim
Kadir
Hocam Helioların ünü zaten genelde ısınma problemleri bende G95 kullanıyorum Redmi Note 10S telefon çok çabuk ısınıyor mesela pubgde 10 dk geçmeden ısınma kaynaklı kasmalar başlıyor günlük hayatta işimi görüyor çıtır çerez oyunlar oynatıyor ama PUBG gibi sistem sömüren oyunlarda sınıfta kalıyor maalesef
Hocam çok acil lazım olan bi ürün değilse biraz daha biriktirip 2. el ürünlere bakabilirsiniz
Hocan P70 testlerine baktım pubg de en fazla 39 derece vs görüyor ben fan da kullancam o şekil bence kullanılır ve o telefonu 2 yıl kullanmayı düşünüyorum

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,962
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hocan P70 testlerine baktım PUBG de en fazla 39 derece vs görüyor ben fan da kullancam o şekil bence kullanılır ve o telefonu 2 yıl kullanmayı düşünüyorum
Hocam telefondan telefona değişiyor ısınma değerleri eğer bu baktığınız değerler gm20pro ya aitse üstüne fanda kullanırsanız idare edebilir 2 yıl çıkarırmı bilmem ama 1 yıl çıkarır

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,552
Üyeler
155,586
Son üye
ekko01
Top Bottom