Neler Yeni

General Mobile GM 20 PRO Wi-fi Sorunu

Mr.Zatt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Mustafa Emir KILIÇ
Merhaba öncelikle herkese iyi günler. Keenetic Extra DSL bir modem aldım evde 4 adet telefon var 3 tanesi bağlanıyor fakat General Mobile GM 20 Pro olan telefon internete doğru dürüst bağlanamıyor. 5-10 dakika bağlanıyor sonra kopuyor veya Bağlanıyor 10 saniye sonra kopuyor ve o zaman şifreyi yeniden girmek gerekiyor. Modemde ağ koruması WPA2-PSK + WPA3-PSK telefon (General Mobile GM 20 Pro) WPA3-Personal'den bağlanıyor. Acaba bunula ilgisi olabilir mi ? Ama şöyle bir şeyde var Samsung A50 telefonda WPA2/WPA3-Personal kullanıyor ama hiç sıkıntı olmuyor ? Yardımcı olur musunuz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Koskoca forumda insan mı kalmadı ?

eysis

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İnternet bağlantısının (Wi-Fi bağlantısının) rasgele birden kesilmesinin birden çok sebebi bulunuyor. Özellikle Wi-Fi ile bağlanırken şöyle sorunlar meydana gelebiliyor;

• Wi-Fi bağlantısının yeterince güçlü olmaması (Kaynaktan uzak olmak)
  • Wi-Fi ağına aşırı yüklenilmesi (Stadyumlar, okul, konser alanı gibi kalabalık bölgelerde sıklıkla görülür)
  • Yakınlardaki diğer Wi-Fi kaynakları veya cihazları ile parazit yaşanması (kanal çakışması)
  • Modemin veyahut dağıtıcının tarihi geçmiş (güncellenmemiş) bir yazılım kullanması
  • ISP (İnternet Servis Sağlayıcısı) problemleri

Son düzenleme:

Squex

80+ Silver
Telefon başka ağlarda normal bağlanıyor mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Modem arayüzünden 5ghz en uygun kanal seçimini başlangıçta yapmayı deneyebilirsin

Mr.Zatt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Mustafa Emir KILIÇ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba öncelile cevablarınız için teşekkürler. Sorunu çzödüm sorum telefonun WPA-3 ten bağlanmasıymış WPA-2'ye alınca düzeldi.

rucukutu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
804
İsim
Emir
benim babamın telefonuda bağlanmıyor sorunu nasıl çözdünüz

Top Bottom