Neler Yeni

Gereksiz Düşük Fps aldığımı düşünüyorum

Cokobans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağan Can Özcan
Merhaba iyi günler herkese umarım herkes iyidir öncelikle genel olarak oynadığım oyunlar fps türü ve ben bu oyunlarda düşük fps aldığımı düşünüyorum ayrıca oynadığım bazı hikayeli oyunlarda da bu durumun olduğunu gördüm daha yeni çift kanal ram'e geçtim ama hala drop sorunlarım bi nevi kesilsede fps dalgalanması geçmedi valorant 200 gösterirken bi anda 120 fpslere düşüyor ve benim monitörüm 165 hz bu durum bazen gözümü ağrıtıyor çünkü kasıyor gibi gözüküyor sistemimi dosya olarak ekledim ayrıca Assasin's creed Unity de orta ayarlarda 60 fps in üstüne çıkmıyor garip bir şekilde oyun korsan değil

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    26.5 KB · Hit: 54
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    17.7 KB · Hit: 58
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    21.2 KB · Hit: 54
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    20.9 KB · Hit: 52
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    21.8 KB · Hit: 57

Existentia

80+ Silver
Fps'i sabitleyip deneyebilirsiniz bir de güç tüketimini yüksek performansa almayı deneyebilirsiniz

Cokobans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağan Can Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fps'i sabitleyip deneyebilirsiniz bir de güç tüketimini yüksek performansa almayı deneyebilirsiniz
fpsi 170 e sabitlemeyi denedim durum aynı ayrıca güç tüketimi nihai performansta oyun modu açık

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,457
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Oyun içi kullanım değerlerini atabilir misiniz ? MSI Afterburner yazılımı kullanın.

ROLEXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ROLEXX
Merhaba iyi günler herkese umarım herkes iyidir öncelikle genel olarak oynadığım oyunlar fps türü ve ben bu oyunlarda düşük fps aldığımı düşünüyorum ayrıca oynadığım bazı hikayeli oyunlarda da bu durumun olduğunu gördüm daha yeni çift kanal ram'e geçtim ama hala drop sorunlarım bi nevi kesilsede fps dalgalanması geçmedi valorant 200 gösterirken bi anda 120 fpslere düşüyor ve benim monitörüm 165 hz bu durum bazen gözümü ağrıtıyor çünkü kasıyor gibi gözüküyor sistemimi dosya olarak ekledim ayrıca Assasin's creed Unity de orta ayarlarda 60 fps in üstüne çıkmıyor garip bir şekilde oyun korsan değil
Oyunu optimize etmeye çalış belki öyle olabilir

Cokobans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağan Can Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun içi kullanım değerlerini atabilir misiniz ? MSI Afterburner yazılımı kullanın.
bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın anlık bi görüntüyü mü ss alayım yoksa bir kısmı video mu alayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyunun grafiklerini düşüğe alıp denediniz mi ?
ayarlarım düşükte sadece uzaktaki adamlar düzelsin diye kenar düzeltme 4x

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,457
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın anlık bi görüntüyü mü ss alayım yoksa bir kısmı video mu alayım
Anlık görüntü alsanız yeterlidir. Ancak oyun stabil bir sahneden ekran görüntüsü almanız daha iyi olur. Yani anlık patlama vs. efektlerin olmadığı bir sahnede iken ss alınız.

Existentia

80+ Silver

ayarlarım düşükte sadece uzaktaki adamlar düzelsin diye kenar düzeltme 4x
Bütün ayarları düşürdüğünüz de bile oluyorsa onla alakalı değildir muhtemelen

ROLEXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ROLEXX
nasıl yapıcam tam olarak onu
İnt ten araştırabilirsin
Tlf larda olur ya oyunlar için optimize olmaz örnek pubg mobile benim tlf num 58 den aşağısını görmüyor arada bir int çekmese drop yaşanıyor hala tlf num oyuna tam optimize li değil

Cokobans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağan Can Özcan
Anlık görüntü alsanız yeterlidir. Ancak oyun stabil bir sahneden ekran görüntüsü almanız daha iyi olur. Yani anlık patlama vs. efektlerin olmadığı bir sahnede iken ss alınız.
böyle uygun mu açmam gereken farklı bir şey var mı ?

İnt ten araştırabilirsin
Tlf larda olur ya oyunlar için optimize olmaz örnek PUBG mobile benim tlf num 58 den aşağısını görmüyor arada bir int çekmese drop yaşanıyor hala tlf num oyuna tam optimize li değil
deneyeceğim teşekkür ederim

Ekler

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    384.6 KB · Hit: 42

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,457
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
böyle uygun mu açmam gereken farklı bir şey var mı ?
Valorant zaten CPU ağırlıklı bir oyun. Ben de size yaklaşık GPU kullanım değerleri alıyorum. Yine de şöyle bir şey deneyelim. Grafik ayarlarınız ne durumda ? Eğer düşükse bazılarını yükseltmeyi deneyebilir misiniz ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,117
Üyeler
156,565
Son üye
Mefazzal
Top Bottom