Neler Yeni

Gigabyte Aorus mu Lenovo Thinkbook mu HP Victus mu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Okan Karasel
Bütçe
55000
Arkadaşlar merhaba 3d modelleme video editi gibi yorucu işlemler için bir laptop arıyorum aşağıdaki 3 laptopu buldum hangisi daha mantıklı veya bu fiyat bandında başka önerdiğiniz cihaz var mı

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Toprak
Arkadaşlar merhaba 3d modelleme video editi gibi yorucu işlemler için bir laptop arıyorum aşağıdaki 3 laptopu buldum hangisi daha mantıklı veya bu fiyat bandında başka önerdiğiniz cihaz var mı

Nitro 16.
Mesaj otomatik birleştirildi:

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Hiçbiri:

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Okan Karasel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nerde yazıyor hocam?
gerçi kontrol ettim sadece 14700hx daha önde de attığın hem baya pahalı yükseltme gerek o pcye ram falan hem attıklarımda işlemci parçacığı daha fazla render ağırlıklı kullanacağım için

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Toprak
gerçi kontrol ettim sadece 14700hx daha önde de attığın hem baya pahalı yükseltme gerek o pcye ram falan hem attıklarımda işlemci parçacığı daha fazla render ağırlıklı kullanacağım için
Hocam ama intel alacaksanız sağlam cihaz almanız lazım çok güç çeker ve çok isinirlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Okan Karasel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ama intel alacaksanız sağlam cihaz almanız lazım çok güç çeker ve çok isinirlar.
benim laptoplar hakkında pek bilgim yok aslında masaüstü düşünüyordum ama taşınabilir olması gerekti hp victusun soğutması vs kötü müdür

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Toprak
benim laptoplar hakkında pek bilgim yok aslında masaüstü düşünüyordum ama taşınabilir olması gerekti hp victusun soğutması vs kötü müdür
Hocam victuslarda intele bulaşmayın. Amdlerde limitle dayanıyor soğutması intelde limit daha az oluyor ve baya ısınıyor doğal olarak.

Intel için en mantıklı seçenek masaüstü ki imkanınız varsa masaüstü alın

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Kanka attığın cihazın işlemcisi attıklarıma göre baya kötü benchmark listte

İnternetten benchmark değerlerine bakılmaz. 7940HS 13700H dan daha iyidir. Victusdaki 14700hx ise iş yapmaz. Victus kullanan olarak söylüyorum intel işlemcili victus alınmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Okan Karasel
Hocam victuslarda intele bulaşmayın. Amdlerde limitle dayanıyor soğutması intelde limit daha az oluyor ve baya ısınıyor doğal olarak.

Intel için en mantıklı seçenek masaüstü ki imkanınız varsa masaüstü alın
masaüstü toplarsam amd toplayacam 7900x li ama dediğim gibi okula vs götürmem gerekiyor o yüzden laptop gerekli renderla uğraşacağım için 14700hx 28 çekirdek 7940hs 16 çekirdek baya fark var arada bilemedim

İnternetten benchmark değerlerine bakılmaz. 7940HS 13700H dan daha iyidir. Victusdaki 14700hx ise iş yapmaz. Victus kullanan olarak söylüyorum intel işlemcili victus alınmaz.
ne gibi sorunları var victusun az önce işlemci gücü kısıtlı gibi bir bilgi okudum

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Toprak
masaüstü toplarsam amd toplayacam 7900x li ama dediğim gibi okula vs götürmem gerekiyor o yüzden laptop gerekli renderla uğraşacağım için 14700hx 28 çekirdek 7940hs 16 çekirdek baya fark var arada bilemedim

ne gibi sorunları var victusun az önce işlemci gücü kısıtlı gibi bir bilgi okudum
Evet hocam intellerde limit pek yok performansa etkisi çok olduğundan. AMD de limit varda performansa etkisi çok az ama sıcaklığa etkisi çok fazla bu nedenle işlemci limitli. İntellerde performansa etkisi fazla olduğundan limit az. Ama limit az oldugunda ısınıyor.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

İşte problem orda, giriş- orta seviyede AMD işlemcili victuslar uygun fiyatta iken sorun yok ama özellikle victuslarda intel işlemciler çok zayıf kalıyor çünkü intel işlemciler AMD ye göre daha çok güç istiyor artık.

Top Bottom