Neler Yeni

Gigabyte B450M S2H v2 anakarta RAM takınca mavi ekran hatası

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
enes
Arkadaşlar selam bilgisayarımda 2 tane RAM soketi var 2 tane de RAM'im var RAM'lerimin ikisini takıp bilgisayarı açtığım zaman mavi ekran veriyor (bilgisayarınızda bir sorun oluştu yeniden başlatılıyor) hata bu yeniden başlıyor gene aynı hatayı veriyor sonra otomatik onarma yapıyor fakat (otomatik onarma bilgisayarınızı onaramadı yazısı geliyor) böyle böyle tekrar ediyor fakat RAM'lerimin sağ taraftakini çıkarttığım zaman bilgisayar açlıyor sıkıntı RAM lerdemi anakarttamı diye anlamak için RAM'lerin yerini filan değiştirdim ikisini ayrı ayrı teker teker taktım fakat sağ taraftaki slota herhangi bir RAM taktığım zaman aynı hatayı tekrardan alıyorum.

Anakart = Gigabyte B450M S2H v2.
RAM'ler = G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM 2X 16 GB yani.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,171
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Ram slotu arızalanmış olabilir. Geçmiş olsun. Çalışan tek modül ram'i tak bios default settings döndür xpm profili AÇMA birde o şekilde 2 rami birden kullanmaya çalış

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram slotu arızalanmış olabilir. Geçmiş olsun. Çalışan tek modül ram'i tak bios default settings döndür xpm profili AÇMA birde o şekilde 2 rami birden kullanmaya çalış
dediğiniz şeyi nasıl yapacağımı bilmiyorum

Can...

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
rami tek tek her iki slota da takıp denermisin ram soketlerinde arıza varmı öğrenelim
dediğim gibi denedim 2 tane soketim var ikisinede ayrı ayrı teker teker ram taktım ama sağ taraftaki slota taktığım zaman mavi ekran alıyorum

Can...

80+ Platinum

Can...

80+ Platinum

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,171
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
çalışan slota ramini tak bios menüsüne gir default ayarlara al genelde f5 olur ardından hiçbir ayarı değiştirmeden pcyi kapat sonra diğer rami tak çalıştırmayı dene

Top Bottom