Neler Yeni

GigaByte B500M DS3H Secure Boot Soft Brick Oluyormu

chavos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Karahancı
Gigabyte kartlarda Secure Boot sorunu olduğunu duydum anakart yarın elime ulaşacak muhtemelen.
Windows 11 kurulu bilgisayarımda Windows 11 içinde Secure Boot zorunlu ben bu Secure Boot'u açtığım zaman soft brick oluyor mu?
B550 de bu sorunu çözdümü Gigabyte?
3060 Ti ekran kartı var ekran kartı UEFI destekliyormuş ama UEFI olan ekran kartıyla bile sorun çıkabiliyormuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

csm kapandığı için olduğu soylenyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,606
İsim
Emre Zengin
Gigabyte kartlarda Secure Boot sorunu olduğunu duydum anakart yarın elime ulaşacak muhtemelen.
Windows 11 kurulu bilgisayarımda Windows 11 içinde Secure Boot zorunlu ben bu Secure Boot'u açtığım zaman soft brick oluyor mu?
B550 de bu sorunu çözdümü Gigabyte?
3060 Ti ekran kartı var ekran kartı UEFI destekliyormuş ama UEFI olan ekran kartıyla bile sorun çıkabiliyormuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

csm kapandığı için olduğu soylenyor
CSM'i kapat. Secure Boot Disabled konumda kalsın. Ondan sonra kaydedip çık. Ondan sonra tekrardan BIOS'a girip Secure Boot'u aktif edip kaydedip çık bakalım. Eğer siyah ekranda kalmaz açılmış olacaktır. Eğer siyah ekranda kalırsa UEFI destekli başka ekran kartı bulacaksın ya da anakartın garantiye gidecek.

cchavo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
ibrahim ahıskalı
CSM'i kapat. Secure Boot Disabled konumda kalsın. Ondan sonra kaydedip çık. Ondan sonra tekrardan BIOS'a girip Secure Boot'u aktif edip kaydedip çık bakalım. Eğer siyah ekranda kalmaz açılmış olacaktır. Eğer siyah ekranda kalırsa UEFI destekli başka ekran kartı bulacaksın ya da anakartın garantiye gidecek.
3060ti var ekran kartı olarak bide rx6400 var ekran kartı olarak

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,606
İsim
Emre Zengin

cchavo

80+ Bronze