Neler Yeni

Çözüldü✓ Gigabyte B650M S2H anakartta Bios güncellemesi olmuyor.

Resitalya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aziz Yüksel
B650M S2H anakartım var. Bios sürümü şu an F2. Güncel sürüm olan F21A'yı usb belleğe attım bilgisayar açılırken biosa giriyorum usb'deki dosyayı seçip güncelle diyorum yüklüyor, sonra reset atıyor açılıyor ve bios hala F2'de. Nasıl güncelleyebilirim yardımcı olabilecek var mı?

nalo55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
mehmet
B650M S2H anakartım var. Bios sürümü şu an F2. Güncel sürüm olan F21A'yı usb belleğe attım bilgisayar açılırken biosa giriyorum usb'deki dosyayı seçip güncelle diyorum yüklüyor, sonra reset atıyor açılıyor ve bios hala F2'de. Nasıl güncelleyebilirim yardımcı olabilecek var mı?
F21a olduğuna eminmsin ben f4 lü bişi kullanıyorum 3 ay önce güncelledim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi baktım dediğin çıkmış

Bu biosu güncellemek lqzım mı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,125
İsim
Emre Zengin
F20'yi dene bakalım bir de.

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
berke can
versiyonları farklıdır anakartla indirdiğin biosun, v1.0 var v1.1 falan var onu bilmen lazım

Resitalya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aziz Yüksel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
F20'yi dene bakalım bir de.
Aklıma geldi onu deneyecektim ama tanıdığım bir bilgisayarcıya götürmeye karar verdim. Her türlü ayarını bilen birisi yapsın diyorum, gerek ram hızını yükseltme gerek işlemci performansını artırma olsun bilen biri yaparsa daha çok içime sinecek :)

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,125
İsim
Emre Zengin
Aklıma geldi onu deneyecektim ama tanıdığım bir bilgisayarcıya götürmeye karar verdim. Her türlü ayarını bilen birisi yapsın diyorum, gerek ram hızını yükseltme gerek işlemci performansını artırma olsun bilen biri yaparsa daha çok içime sinecek :)
F21a BETA BIOS durumunda olduğu için sorun çıkarıyor olabilir. Flash belleği FAT32 olarak biçimlendir. http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/B650M-S2H-rev-10/support#support-dl Buradan F20'yi indir hocam. İndirdikten sonra dosyayı klasöre ayıkla. Ondan sonra içindeki B650MS2H.F20 at belleğin içine tekrardan BIOS'u yükseltmeyi dene. RAM hızını falan yükseltmek kolay iş.

Resitalya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aziz Yüksel

Şimdi baktım dediğin çıkmış

Bu biosu güncellemek lqzım mı
Teknik olarak güncellemek ne işe yarar bilemem ama güncel olması daha iyidir her zaman. Yeni teknolojiler yeni özellikler gelir onları kullanmış olursun. Mesela benim ramler 6200 mhz ama 4800'de çalışıyor ve daha da yükselmiyor. Sanırım bios güncel olmadığı için yükselmiyor.

versiyonları farklıdır anakartla indirdiğin biosun, v1.0 var v1.1 falan var onu bilmen lazıM

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,125
İsim
Emre Zengin
Teknik olarak güncellemek ne işe yarar bilemem ama güncel olması daha iyidir her zaman. Yeni teknolojiler yeni özellikler gelir onları kullanmış olursun. Mesela benim ramler 6200 mhz ama 4800'de çalışıyor ve daha da yükselmiyor. Sanırım bios güncel olmadığı için yükselmiyor.
DDR5'li anakartlarda sistem halen oturamadı. O yüzden çıkan her yeni BIOS'a güncellemeni tavsiye ederim.

Resitalya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aziz Yüksel
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular