Neler Yeni

GIGABYTE GeForce RTX 2060 Dual Fan Isınma Sorunu

tyrantrex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
can çalık
Instagram
cancaliks
Twitter
acancalik
Gigabyte termal macun ve termal pad konusunda bir çok 2060 sürümünde sorun yaşatıyor. Yakın çevremde de bu tür örnekler mevcut size önerim ya kaliteli bir termal macun ve termal pad uygulayın (ekran kartı garanti dışı kalacaktır) yada UV ile şimdilik idare etmeye bırakın. Her ne kadar korkutucu gözükse bile memory sıcakları 110 derecelere kadar dayanabiliyor. Chip konusunda yüksek ısı gözüküyor lakin sonuç olarak yine de performansınıza olağanüstü kayıplar yaşatmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
AYHANCANCA
Gigabyte termal macun ve termal pad konusunda bir çok 2060 sürümünde sorun yaşatıyor. Yakın çevremde de bu tür örnekler mevcut size önerim ya kaliteli bir termal macun ve termal pad uygulayın (ekran kartı garanti dışı kalacaktır) yada UV ile şimdilik idare etmeye bırakın. Her ne kadar korkutucu gözükse bile memory sıcakları 110 derecelere kadar dayanabiliyor. Chip konusunda yüksek ısı gözüküyor lakin sonuç olarak yine de performansınıza olağanüstü kayıplar yaşatmaz.
Tyrantrex kardeşime katılıyorum çok kötü bir soğutma sistemi olan bu karta istediğin kadar fan taksan da boş. Termal macun kullanıp ekran kartın garanti dışı kalacağına şimdilikguzel bir UV performans kaybetmeden işini görür diye düşünüyorum.
Önerim de 0.850 V - 1860 MHz yada
0.832 V - 1845 MHz UV ve uvsiz performans da fps kaybi olmadığını test ederek gözlemledim derecelerde ciddi bir düşme söz konusu

~KİNG~

80+ Bronze
Merhabalar hayırlı kandiller arkadaşlar. Elimde i5 12400F Gigabyte RTX 2060 lı bir sistem var alalı daha 1 ay olmadı. Bilgisayar kasasının modelide bu şekilde Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa. PUBG - Bns - Cod Apex gibi oyunları oynarken ekran kartı aşırı ısınıyor 80-83 dereceden aşağı inmiyor kasanın ön kapak cam olduğu için kapağı açıp bide öyle denedim yine aynı çok bi fark olmadı 80.-82 derece arasında çalıştı 1-2 derecelik bi fark oldu. Ön kapak açıkken FurMark testi yaptım yine aynı şekilde 83 dereceden hiç aşağı inmedi. Ekran kartını garantiye gönderdim rapora Windows ortamında Furmark, 3DMark Valley Heaven Superposition testleri yapıldıgını 2 saat boyunca 2k ultra ayarlarda csgo valorant oyunları oynandı ve herhangi bir sorun görülmedi yazmışlar.
Bana bu konuda bir öneriniz varmıdır ne yapmalıyım
Bende kullandım maalesef ısınan bir model.

Top Bottom