Neler Yeni

Gigabyte H410M H V3 11. Nesil Destekliyor mu ?

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar normalde h410m anakartlar 11. nesil desteklemiyor diye biliyorum. Fakat bu anakartta şöyle bir şey yazıyor.
1641839045098.png

Bu alttaki ise MSI H410m anakart
1641839086422.png

Uzun lafın kısası h510 chipset var diyor. Acaba çalıştırır mı ?
@Abdullah Hacıgül Elinde bu anakart ve 11. nesil işlemci varsa deneyebilir misin ?

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,846
İsim
göksel yurtcan
muhtemelen çalışmaz hocam

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,846
İsim
göksel yurtcan

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
muhtemelen çalışmaz hocam
1641839411651.png

Varmış. 11. nesil olsa denerim direk.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acayip merak ettim şimdi. Gece uyku tutmaz. i5 11600 yada i5 11400 bulabilirsem alıcam ucuz

1641839648702.png

Akakçede h510m aratınca bile Gigabyte h410m h v3 çıkıyor :)

@Mehmet Yılmaz şuna bir el atar mısın :) MD3 alanlar anakart değiştirmeden 11. nesile geçebilirler bu sayede

belki başka bir sorun vardır hocam anakartın adı h410 çipsetinin h510 olması çok mantıklı değil
Şuan var gibi duruyor bakalım sadece denemek lazım da 11.nesil yok

Son düzenleme:

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,846
İsim
göksel yurtcan
Alıntıyı görüntüle
Varmış. 11. nesil olsa denerim direk.

Acayip merak ettim şimdi. Gece uyku tutmaz. i5 11600 yada i5 11400 bulabilirsem alıcam ucuz

Alıntıyı görüntüle
Akakçede h510m aratınca bile Gigabyte h410m h v3 çıkıyor :)

@Mehmet Yılmaz şuna bir el atar mısın :) MD3 alanlar anakart değiştirmeden 11. nesile geçebilirler bu sayede

Şuan var gibi duruyor bakalım sadece denemek lazım da 11.nesil yok
anladım hocam

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,606
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Teorik olarak aslında tüm H410 chipsetler 11. nesil Intel işlemcileri çalıştırabilir ama dediğim gibi teorik olarak. Pratikteyse çalışmamasının sebebi Intel'in koyduğu kısıtlamalar.

Bu anakartın da üstünde kocaman H410 yazmasına rağmen H510 chipsete sahip. Düz H510 chipset mi yoksa kısılmış versiyonu mu bilmiyorum ancak netice aynı, kısıtlamalar. Yalnız bu sefer GIGABYTE tarafından gelen bir kısıtlama var.
Edit: Resmi olarak çalıştırmıyor ancak taktığında çalışabiliir. Denemek gerek.

Başka bir şeyin örneğini de vereyim. Farz edelim ki bir platformda soket X olup bu sokete sahip olan anakartlar A, B ve C chipsete sahipse illaki o anakartların chipseti A, B, ve C olmak zorunda değil. Teorik olarak başka bir chipset de olabilir, yeter ki uyumlu olsun. Tabii ki bu "uyum" nasıl bir uyum, ben bilmiyorum ama çalışabileceğini biliyorum.
Bu videodaki gibi.

Son düzenleme:

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında en basit yolu denemek gibi duruyor. Bence çalışır gibi duruyor. Videoda da belirtilen chipset ile gelmediğini söylüyor sanırım ama bilgisayarı çalıştırıyor @crazyreign

Teorik olarak aslında tüm H410 chipsetler 11. nesil Intel işlemcileri çalıştırabilir ama dediğim gibi teorik olarak. Pratikteyse çalışmamasının sebebi Intel'in koyduğu kısıtlamalar.

Bu anakartın da üstünde kocaman H410 yazmasına rağmen H510 chipsete sahip. Düz H510 chipset mi yoksa kısılmış versiyonu mu bilmiyorum ancak netice aynı, kısıtlamalar. Yalnız bu sefer GIGABYTE tarafından gelen bir kısıtlama var.
Edit: Resmi olarak çalıştırmıyor ancak taktığında çalışabiliir. Denemek gerek.

Başka bir şeyin örneğini de vereyim. Farz edelim ki bir platformda soket X olup bu sokete sahip olan anakartlar A, B ve C chipsete sahipse illaki o anakartların chipseti A, B, ve C olmak zorunda değil. Teorik olarak başka bir chipset de olabilir, yeter ki uyumlu olsun. Tabii ki bu "uyum" nasıl bir uyum, ben bilmiyorum ama çalışabileceğini biliyorum.
Bu videodaki gibi.
Gigabyte tarafından gelen kısıtlamadan kastın nedir ?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,606
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Bence çalışır gibi duruyor.
Ben emin değilim açıkçası. Çalışacağını pek de düşünmüyorum.
Videoda da belirtilen chipset ile gelmediğini söylüyor sanırım ama bilgisayarı çalıştırıyor @crazyreign
Aynen öyle.
Gigabyte tarafından gelen kısıtlamadan kastın nedir ?
H510 chipsete sahip olup CPU desteğinin H410 chipsetli bir anakartla aynı olmasından bahsediyorum.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Ben emin değilim açıkçası. Çalışacağını pek de düşünmüyorum.

Aynen öyle.

H510 chipsete sahip olup CPU desteğinin H410 chipsetli bir anakartla aynı olmasından bahsediyorum.
Sitesinde hiç bahsetmemiş 11.nesil için uygundur falan diye sadece 10.nesil olarak yazıyor ama işte beni merak ettiren konu neden h510 chipset ve anakartın V3 olması kafamı karıştırıyor. Bu anakartın zaten normal bir modeli var. V3 ü h510 ile getirmelerinin sebebi ne? Böyle düşününce çalıştırabileceği aklıma geliyor.

Sitesinde hiç bahsetmemiş 11.nesil için uygundur falan diye sadece 10.nesil olarak yazıyor ama işte beni merak ettiren konu neden h510 chipset ve anakartın V3 olması kafamı karıştırıyor. Bu anakartın zaten normal bir modeli var. V3 ü h510 ile getirmelerinin sebebi ne? Böyle düşününce çalıştırabileceği aklıma geliyor.
Çok merak ettim valla 11. nesil olsa işlemciye bir şey olur mu diye düşünmeden takardım bu merakla :D @Abdullah Hacıgül Gigabyte b410m h v3 ve 11.nesil işlemci varsa dener misin zarar olursa yarısını karşılarım söz :D

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,606
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Bu anakartın zaten normal bir modeli var. V3 ü h510 ile getirmelerinin sebebi ne?
Yani çok uç bir sebep aramaya gerek yok. Ellerinde kalan H510 chipsetleri "H510" adı altında satmak yerine H410 adı altında satıyor olabilirler- ki bence öyle.
Ancak H510 yazmasına rağmen tamamen gerçek bir H510 chipsetle farksız mı, değil mi onu bilmek lazım. Belki kırpılmış versiyonudur.
Gerçi baktığın zaman chipset'i Intel üretiyor, kırpılmış bir model olsa H510 denmez de başka bir şey denir.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Yani çok uç bir sebep aramaya gerek yok. Ellerinde kalan H510 chipsetleri "H510" adı altında satmak yerine H410 adı altında satıyor olabilirler- ki bence öyle.
Ancak H510 yazmasına rağmen tamamen gerçek bir H510 chipsetle farksız mı, değil mi onu bilmek lazım. Belki kırpılmış versiyonudur.
Gerçi baktığın zaman chipset'i Intel üretiyor, kırpılmış bir model olsa H510 denmez de başka bir şey denir.
Öyle bir şey olduğu zaman mesela Gigabyte tarafında Rev 1.0 1.1 1.2 falan oluyor zaten.

Bak sadece bu 2 modelde var diğer bütün anakartlara baktım. https://www.akakce.com/anakart/en-u...lga1200-ddr4-micro-atx-fiyati,1390823264.html

H510m ile h410m arasındaki farklar
H510 pcı express 4.0 H410 pcı express 3.0
H510 8 faz h410 6 faz gözle görülür bunlar var ama bunlar işlemcinin çalışmasına engel olacağını düşünmüyorum. Çünkü asus Ex h510m v3 te 5 faz var

Son düzenleme:
Top Bottom