Neler Yeni

Öneri Sizce laptop alırken nasıl bir yol izlemeliyim, tavsiyeleriniz neler?

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Yusuf Selim A
Bütçe
60000
Aleykümselam,

Öncelikle kendimi ve laptop alışımdaki amacımı belirtmek isterim.

Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) ikinci sınıf öğrencisiyim ve oyun geliştirme üzerine çalışıyorum. Özellikle Unreal Engine ve C++ konularına yoğunlaşmış durumdayım. Veri ve yapay zeka alanlarına da ufaktan ilgi duymakla birlikte, bu alanlarda ileride daha fazla yoğunlaşmayı planlıyorum. Ancak, asıl amacımın oyun geliştirmek olduğunu vurgulamak isterim.

Öğrenci olduğum için masaüstü bir sistem kullanmam mümkün değil. Bu nedenle, her anlamda kırpılmış laptop cihazları almaya pek hevesli değilim. Mini ITX sistemlerini ve pazarını araştırmış olsam da, sonuç olarak laptop almaya karar verdim.

Bütçe olarak 60 bin Türk Lirasına kadar çıkabilirim. Ancak, bu fiyat aralığında genellikle 4070 ve 8 GB VRAM’e sahip cihazlar bulunuyor. Bu ücreti 8 GB VRAM’e sahip bir cihaza vermeye pek istekli değilim ve ayrıca 5000 serisinin tanıtılmasına az bir süre kaldı. Bu nedenle, daha düşük özellikli cihazlara yönelmeyi düşünüyorum. Düşündüğüm bir sistemi ekte belirttim, fakat Gigabyte markası ve laptopları üzerinde çeşitli sorunların olduğunu forumlardan gözlemledim.

Siz ne düşünüyorsunuz? Önerebileceğiniz laptoplar nelerdir?

Teşekkürler.

Ek1. Laptop BAĞLANTI LİNKİ

Top Bottom