Neler Yeni

Gm 21 Pro Android 11 Sistem Güncellemesi nasıl kapatılır ?

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Furkan Aykaç
General Mobile 21 Pro cihazımı kullanıyordum ve Android 11 yüklüydü. Cihazı güzelce kullanıyordum, ancak Android 12 güncellemesi geldiğinde güncelledim. Güncelleme sonrasında bataryamın hızla tükendiğini fark ettim. Şarj aletim bozuldu diyerekten şarj aletini değiştirmeme rağmen sorun devam etti. Android 12 sürümünden kaynaklandığını düşünerek, stock ROM yükleyerek Android 11'e geri döndüm. Bir gün boyunca cihazı kullandım ve şarjımın normal ilerlediğini gözlemledim. Ancak, otomatik olarak güncelleme yaparak tekrar Android 12'ye geçiş yaptı. Batarya yine yeniden hızla tükenmeye başladı.

Otomatik güncelleştirmeleri kapatmaya çalıştım, ancak buna dair hiçbir seçenek bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz? İnternette dolaştım bazı uygulamalar ile kapatabileceğimden bahsediliyor ama bunun için root olması gerektiği söyleniyor.

Corvin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Fırat DURMAZ
Merhabalar. öncelikle 11 sürümü yükle. ayarlar+telefon hakkında kısmın da en altta derleme numarasıyazan yere 10 defa hızlıca ardı ardına tıkla. geliştiri secenekleri aktıf olacak artık. sonra ayarlar da sistem secenegı var.oradan gelişmiş tıkla+gelişmiş seçenekleri tıkla orada OTOMATİK SİSTEM GÜNCELLEMELERİ tıkı pasif hale getir. buray ıyı oku. bu ıslem telefonunun otomatık ındırdıgı otomatık guncellemeyı telefonunu acıp kapattıgında otomatık olarak yuklemenın onune gecer. telefonun yıne yazılımı ındırırı ama telefonunu acıp kapatsan dahı yuklemez 12 guncellemesını. boylelıkle 11 ı kullanmaya devam edebılırsın. ben suan o sekılde yapıyorum. sende kı sıkayetler bende de vardı. boyle cozdum.

UruxUs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Orhan Burak Gövcecik
Android 12'den 11'e nasıl geri dönüş yaptınız?

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Furkan Aykaç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar. öncelikle 11 sürümü yükle. ayarlar+telefon hakkında kısmın da en altta derleme numarasıyazan yere 10 defa hızlıca ardı ardına tıkla. geliştiri secenekleri aktıf olacak artık. sonra ayarlar da sistem secenegı var.oradan gelişmiş tıkla+gelişmiş seçenekleri tıkla orada OTOMATİK SİSTEM GÜNCELLEMELERİ tıkı pasif hale getir. buray ıyı oku. bu ıslem telefonunun otomatık ındırdıgı otomatık guncellemeyı telefonunu acıp kapattıgında otomatık olarak yuklemenın onune gecer. telefonun yıne yazılımı ındırırı ama telefonunu acıp kapatsan dahı yuklemez 12 guncellemesını. boylelıkle 11 ı kullanmaya devam edebılırsın. ben suan o sekılde yapıyorum. sende kı sıkayetler bende de vardı. boyle cozdum.
Halletiiim dediğin gibi teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Android 12'den 11'e nasıl geri dönüş yaptınız?
Stock rom yükledim öyle hallettim eski 11 sürümünü buldum öyle stockladim sonra kapattım hemen

UruxUs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Orhan Burak Gövcecik
Halletiiim dediğin gibi teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Stock rom yükledim öyle hallettim eski 11 sürümünü buldum öyle stockladim sonra kapattım hemen
Stock rom'u atma şansınız var mı bulamadım?

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
194
İsim
Furkan Aykaç

Ekler

• Screenshot_20240202-023032.jpg
    Screenshot_20240202-023032.jpg
    855 KB · Hit: 23
Top Bottom