Neler Yeni

Gmai̇l'i̇me Tanimadiğim Ci̇hazlardan Gi̇ri̇ş Yapiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berke Güçtekin
Öncelikle merhabalar. Dün bilgisayarıma yanlış bir uygulama yükledim ve bu uygulama virüslü çıktı. Kaspersky bilgisayarımda yüklüydü tam tarama başlattım. Ortaya çıkan virüsleri kaldırdı. Daha sonrasında bir daha tam tarama başlattım tehdit bulunamadı dedi. Emin olmak, için bir daha tarama yaptım yine tehdit bulunamadı dedi. Ama Gmail'ime sürekli doğrulama kodları gelmeye başladı. Şifremi değiştirdim. Oturum açılan cihazları güvenlikten kapattım ama tekrardan oturum açtılar. Ne yapıcağımı bilmiyorum yardım edin lütfen.

Ekler

• Screenshot_2023-06-11-14-57-19-961_com.google.android.gms.jpg
    Screenshot_2023-06-11-14-57-19-961_com.google.android.gms.jpg
    286.6 KB · Hit: 77
  • IMG_20230611_151105.jpg
    IMG_20230611_151105.jpg
    235.8 KB · Hit: 65
  • Screenshot_2023-06-11-15-12-03-203-edit_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2023-06-11-15-12-03-203-edit_com.google.android.gm.jpg
    324.6 KB · Hit: 68

Monaarch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ömer
Öncelikle merhabalar. Dün bilgisayarıma yanlış bir uygulama yükledim ve bu uygulama virüslü çıktı. Kaspersky bilgisayarımda yüklüydü tam tarama başlattım. Ortaya çıkan virüsleri kaldırdı. Daha sonrasında bir daha tam tarama başlattım tehdit bulunamadı dedi. Emin olmak, için bir daha tarama yaptım yine tehdit bulunamadı dedi. Ama Gmail'ime sürekli doğrulama kodları gelmeye başladı. Şifremi değiştirdim. Oturum açılan cihazları güvenlikten kapattım ama tekrardan oturum açtılar. Ne yapıcağımı bilmiyorum yardım edin lütfen.
Şifreni mobilden değiş bilgisayara format at en garantisi hocam

Monaarch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ömer
Şifremi 2 mobilden değiştirdim zaten. Bilgisayara format atmak şartmı hocam ya
Şuan başka cihazdan oturum açılıyormu yani şifreni biliyorlarmı yoksa sade adresi bilip doğrulama kodumu gönderiyorlar. Format en temizi olur diye dedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berke Güçtekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şuan başka cihazdan oturum açılıyormu yani şifreni biliyorlarmı yoksa sade adresi bilip doğrulama kodumu gönderiyorlar. Format en temizi olur diye dedim
Şifremi değiştirdikten sonra yine giriş yapıldı ama yaklaşık 1 saatir herhangi bir oturum açılmadı. Şuan ne yapıcağımı bilmiyorum format haricinde başka bir çözüm var mıdır

Monaarch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ömer
Şifremi değiştirdikten sonra yine giriş yapıldı ama yaklaşık 1 saatir herhangi bir oturum açılmadı. Şuan ne yapıcağımı bilmiyorum format haricinde başka bir çözüm var mıdır
Farklı programlarla tara örneğin avast kur önyükleme taraması yap yani daha bilgisayar açılmadan taramaya başlasın bide malwarebytes le tara

https://www.malwarebytes.com/

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,952
İsim
Hacı
Bilgisayara format atınız.
Sonra mobilden şifre değişip 2 adımlı doğrulama açınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçen arkadaşın PC sine bu şekil bir virüs girdi. Ne yaptıysak temizleyemedik. En son format çaktık düzeldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berke Güçtekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı programlarla tara örneğin avast kur önyükleme taraması yap yani daha bilgisayar açılmadan taramaya başlasın bide malwarebytes le tara

https://www.malwarebytes.com/

Tamam hocam birazdan deneyeceğim olmazsa format atarım artık

Bilgisayara format atınız.
Sonra mobilden şifre değişip 2 adımlı doğrulama açınız.

Geçen arkadaşın PC sine bu şekil bir virüs girdi. Ne yaptıysak temizleyemedik. En son format çaktık düzeldi.
2 adımlı doğrulama şuan açık. Format attığınızda sorun tamamen çözüldü mü. Yani sorun bilgisayar ile alakalı değil mi

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,952
İsim
Hacı
Tamam hocam birazdan deneyeceğim olmazsa format atarım artık

2 adımlı doğrulama şuan açık. Format attığınızda sorun tamamen çözüldü mü. Yani sorun bilgisayar ile alakalı değil mi
Evet sorun çözüldü.

Evet sorun çözüldü.
Açık olan oturumların hepsinden çıkış yapınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berke Güçtekin
Evet sorun çözüldü.

Açık olan oturumların hepsinden çıkış yapınız.
Hiçbir oturum açık görülmüyor fakat hala kodlar geliyor. Bir format yakışır hocam

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,029
İsim
Turuncu Keskin
Hocam dün bu durum bana da oldu ve bütün hesaplarıma bütün hesaplarım hiçbir yerde açık değil.

Top Bottom