Neler Yeni

Göğüs ve karın kaslarım şekil almıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğuz Büyükyıldız
Arkadaşlar merhaba, ben öncelikle 10 ay olmak üzere düzensiz bir şekilde spora gittim. Örneğin 2 hafta gidip 3 hafta gitmeme, 2 hafta gidip 1 ay gitmeme gibi. Lakin üyeliğimin bitmesine 2 ay kala düzenli spor yapmaya başladım ve üyeliğim bittikten 2-3 ay sonra yeni bir spor salonu buldum ve minimum 4 aydır düzenli bir şekilde spor yapıyorum. Kollarımda gelişmeyi görebiliyorum, eskisinden daha sert ve hacimliller. Lakin Göğüs ve Karın gölgemde değişimi göremiyorum. 1.87 boyum ve 75 kilom var, en son ki analizimde karın bölgemdeki yağ oranım %13-15 civarındaydı. Yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Lealista

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Utku Yüksel
Göğüs için press hareketleri kadar fly hareketlerine önem verip özellikle hareketlerin negatif tekrarına odaklanmalısın.Karın bölgen içinse sabırlı olmalı,yağ oranını olabildiğince düşürmeli ve kardiyolarına önem vermelisin

LapsekiliRonaldo

80+ Bronze
Arkadaşlar merhaba, ben öncelikle 10 ay olmak üzere düzensiz bir şekilde spora gittim. Örneğin 2 hafta gidip 3 hafta gitmeme, 2 hafta gidip 1 ay gitmeme gibi. Lakin üyeliğimin bitmesine 2 ay kala düzenli spor yapmaya başladım ve üyeliğim bittikten 2-3 ay sonra yeni bir spor salonu buldum ve minimum 4 aydır düzenli bir şekilde spor yapıyorum. Kollarımda gelişmeyi görebiliyorum, eskisinden daha sert ve hacimliller. Lakin Göğüs ve Karın gölgemde değişimi göremiyorum. 1.87 boyum ve 75 kilom var, en son ki analizimde karın bölgemdeki yağ oranım %13-15 civarındaydı. Yardım ederseniz çok mutlu olurum.
Şekil almıyo mu büyümüyo mu sorun şekilse genetik değiştiremessin ama eğer büyümede sıkıntın varsa kollar göğüslere göre daha hızlı gelişir

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğuz Büyükyıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boyuna göre kilon az. Kalori artırmaya bak
Şu sıralar onunla uğraşıyorum, spora ilk başladıgım da daha beterdim 65 kiloydum. 1 yılda 71 kiloya çıktım. Kilo olayı ocak ayında iyice canımı sıktığı için iyice beslenmeye başladım, 1 aya yakın bir sürede 75 e çıktım. İnşallah daha da artıcak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şekil almıyo mu büyümüyo mu sorun şekilse genetik değiştiremessin ama eğer büyümede sıkıntın varsa kollar göğüslere göre daha hızlı gelişir
Ya spora ilk başladıgımda gelişimi görmek için foto çekicektim ama unuttum. Şöyle anlatabilirim, göğüsüm kesinlikle eskisinden daha sert ama şekil alma konusunda neredeyse 4 ay öncesiyle aynı. Keşke ilk zamanlar fotomu çekseydim.

laquax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Cem Erbil
Tabii daha genetik demek için erken olsa bile belli yerlerin genetik olarak baskın ve belli bölgelerin genetik olarak o kadar baskın olmayabilir. Kilonu 84-85 bandına çıkarıp düzenli 8 ay 1 sene gibi bir süre gittiğinde genetik olarak baskın bölgelerini görebilirsin. Bicepsin daha hızlı büyümüş olabilir, sırtın daha baskın olabilir bunları zamanla fark edersin. Ancak göğüsünü büyütmek istiyorsan 5-6 haraket yapmana gerek yok smith machine incline press veya dumbell incline press haraketlerinden en az 1 tanesini ekle, göğüsün dolu ve büyük görünmesi için en önemli bölge üst göğüstür. Ek olarak fly haraketlerinde de tükeniş ötesine giderek maksimum hasarı vermeye bak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğuz Büyükyıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Göğüs için press hareketleri kadar fly hareketlerine önem verip özellikle hareketlerin negatif tekrarına odaklanmalısın.Karın bölgen içinse sabırlı olmalı,yağ oranını olabildiğince düşürmeli ve kardiyolarına önem vermelisin
Deneyeceğim. Kardiyoyu artık daha fazla yapacağım,şu sıralar çok az yapıyordum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,271
Üyeler
149,522
Son üye
J3xt
Top Bottom