Neler Yeni

Yardım Görev Yöneticisinde hdd gözüküyor ama dosya gezgininde gözükmüyor

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
sefa mert
bende 240 gb ssd birde 1tb hdd var başlıkta yazdığım gibi görev Yöneticisinde hdd gözüküyor ama dosya gezgininde gözükmüyor bilgisayar yönetiminden disk yönetimine giriyorum oradada fotoğraftaki gibi gözüküyor anlamadım

bu olay olmadan önce hdd sürekli %100 kullanıyordu (virüs olduğunu pek düşünmüyorum) farklı bir forumdan gördüğüm şu adımları yaptıktan sonra oldu

Bu Bilgisayar kısmına girin.
Yerel Disk C'ye sağ tıklayın ve Özellikler kısmına tıklayın.
Ardından Araçlar menüsüne tıklayın. Sürücüyü en iyi duruma getir ve birleştir başlığında mevcut olan En iyi duruma getir butonuna tıklayın.
Karşınıza gelen ekranda alt kısımda Zamanlanmış en iyi duruma getirme başlığı altındaki kısım Açık olarak gözüküyorsa Ayarları değiştir butonuna tıklayın.
Zamanlamaya göre çalıştır kısmındaki tiki kaldırdıktan sonra Tamama tıklayın.
Tamama tıkladıktan sonra Zamanlanmış en iyi duruma getirme başlığı altındaki kısım Kapalı olarak gözüküyorsa işlemimiz tamamdır. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın.

Diğer yöntem de Windows Update kısmındaki Teslim İyileştirme başlığıyla ilgili:
Ayarlara girin ve sol menüden Windows Update başlığına tıklayın.
Ardından Gelişmiş Seçeneklere tıklayın ve Ek Seçenekler başlığının altındaki Teslim İyileştirme butonuna tıklayın.
Karşınıza gelen ekranda Diğer bilgisayarlardan indirmelere izin ver seçeneğini Kapalı hale getirin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

1653780002376.png

1653780085822.png

1653780097278.png

Ruddinex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ahmet Alp Köseoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Teknik, Yazılım, Kodlama
Instagram
@ahmetalpkoseoglu
Twitter
KoseogluFPV
Discord
AslanAkbey#1000
Reddit
@TheKoseoglu
bende 240 gb ssd birde 1tb hdd var başlıkta yazdığım gibi görev Yöneticisinde hdd gözüküyor ama dosya gezgininde gözükmüyor bilgisayar yönetiminden disk yönetimine giriyorum oradada fotoğraftaki gibi gözüküyor anlamadım

bu olay olmadan önce hdd sürekli %100 kullanıyordu (virüs olduğunu pek düşünmüyorum) farklı bir forumdan gördüğüm şu adımları yaptıktan sonra oldu

Ardından Araçlar menüsüne tıklayın. Sürücüyü en iyi duruma getir ve birleştir başlığında mevcut olan En iyi duruma getir butonuna tıklayın.
Karşınıza gelen ekranda alt kısımda Zamanlanmış en iyi duruma getirme başlığı altındaki kısım Açık olarak gözüküyorsa Ayarları değiştir butonuna tıklayın.
Tamama tıkladıktan sonra Zamanlanmış en iyi duruma getirme başlığı altındaki kısım Kapalı olarak gözüküyorsa işlemimiz tamamdır. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın.

Ardından Gelişmiş Seçeneklere tıklayın ve Ek Seçenekler başlığının altındaki Teslim İyileştirme butonuna tıklayın.
Karşınıza gelen ekranda Diğer bilgisayarlardan indirmelere izin ver seçeneğini Kapalı hale getirin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Diski 0 olarak görüyor eğer içinde bir şey yoksa diskparttan biçimlendirin. Görev yöneticisi görüyorsa diskpart da görecektir.

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
sefa mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Diski 0 olarak görüyor eğer içinde bir şey yoksa diskparttan biçimlendirin. Görev yöneticisi görüyorsa diskpart da görecektir.
İçindeki veriler gitmeden geri gelme şansı yokmu içinde bütün oyunlar okul için gerekli yazılımlar vs varda

Ruddinex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ahmet Alp Köseoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Teknik, Yazılım, Kodlama
Instagram
@ahmetalpkoseoglu
Twitter
KoseogluFPV
Discord
AslanAkbey#1000
Reddit
@TheKoseoglu
İçindeki veriler gitmeden geri gelme şansı yokmu içinde bütün oyunlar okul için gerekli yazılımlar vs varda
Bana kalırsa yok ama farklı bir bilgisayara takıp verileri kurtarmayı deneyebilirsiniz belki başka bir bilgisayarda görebilir. En azından diskparttan bir ekran görüntüsü atar mısınız bana daha iyi anlayayım

"cmd" ye girin
"diskpart" yazın ( değişikliğe izin verin )
"list disk" yazın
çıkanların ekran görüntüsünü alın.

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
sefa mert
Bana kalırsa yok ama farklı bir bilgisayara takıp verileri kurtarmayı deneyebilirsiniz belki başka bir bilgisayarda görebilir. En azından diskparttan bir ekran görüntüsü atar mısınız bana daha iyi anlayayım

"cmd" ye girin
"diskpart" yazın ( değişikliğe izin verin )
"list disk" yazın
çıkanların ekran görüntüsünü alın.
1653782414765.png

Ruddinex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ahmet Alp Köseoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Teknik, Yazılım, Kodlama
Instagram
@ahmetalpkoseoglu
Twitter
KoseogluFPV
Discord
AslanAkbey#1000
Reddit
@TheKoseoglu
evet benim gördüğüm kadarıyla biçimlendirmeden çözmek pek mümkün değil eğer donanımsal bir sorun yok ise.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ki gördüğüm kadarıyla da daha önceden yaptığınız işlemler sonrası disk daha da beter hale gelmiş.

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
sefa mert
evet benim gördüğüm kadarıyla biçimlendirmeden çözmek pek mümkün değil eğer donanımsal bir sorun yok ise.
donanılsal bir sorun yok bence neyse yapıcak bir şey yok biçimlendircez saol yardımcı olduğun için

bu arada diskpart ile nasıl biçimlendiriyorduk biliyormusun

Ruddinex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Ahmet Alp Köseoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Teknik, Yazılım, Kodlama
Instagram
@ahmetalpkoseoglu
Twitter
KoseogluFPV
Discord
AslanAkbey#1000
Reddit
@TheKoseoglu
eğer biçimlendirme yoluna giderseniz diye bir video bırakayım buraya.

donanılsal bir sorun yok bence neyse yapıcak bir şey yok biçimlendircez saol yardımcı olduğun için

bu arada diskpart ile nasıl biçimlendiriyorduk biliyormusun
ne demek iyi forumlar ... Çözülmez ise problem hala yazılımsal olarak yapabileceğin hiçbirşey kalmıyor. Diski sıfırlamış oluyorsun fabrikadan çıkmışa dönecek. Ve dikkat et sakın windowsun yüklü olduğu 240 gb lık ssd yi seçme windows gider. Dikkatli seç 900 küsür gb olanı seç.

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
sefa mert
tamamdır başlattım bile tekrardan teşekkürler yardım için

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,013
İsim
Hasan
Kurtulabilirdi veriler erken sildin.
chkdsk "disk adı": /f /r kullansın bu konuyu okuyan aynı sorunu yaşayan olursa.
Örneğin diskinizin adı D ise CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp ;
chkdsk d: /f /r

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Sorunun çok basit bir şey. Göremediğin diskin harfi yok. O diske sağ tıklayıp "Sürücü harfi ve yolu değiştir" seçeneğine tıklayın harf ataması yapın.

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
sefa mert
Sorunun çok basit bir şey. Göremediğin diskin harfi yok. O diske sağ tıklayıp "Sürücü harfi ve yolu değiştir" seçeneğine tıklayın harf ataması yapın.
malesef dediğinizi yapamazdım sağ tıkladığımda bütün seçeneklere tıklanmıyordu
tek çözüm bence sıfırlamaktı

Top Bottom