Neler Yeni

Çözüldü✓ Görüntü var hiçbir sorun yok ama BOOT ışığım yanıyor?

Eseemex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Eseemex TR
Anakart: Biostar B650M-Silver
CPU: Ryzen 5 7500F
GPU: Palit RTX4060Ti 16GB
RAM: XPG DDR5 CL32 6000 Mhz
PSU: XPG 750W 80+ Gold
Soğutma: Cooler Master Masterliquid ML240L

Merhabalar, hazır sistemi satın aldım. Daha önceden bir kez VGA ve BOOT uyarısı aldım daha sonradan ekran kartını tam oturtmadığımı farkettim düzeltince ışık sorunu düzeldi.

Maç izlemek için elimdeki android box'ı monitöre bağladım HDMI1 kısmından PC görüntüsünü de DP üzerinden ekran kartına bağladım aralarında rahatlıkla geçiş yapabiliyorum bir sorun yok o konuda da ama bu işlemi yaptıktan sonra BOOT ışığım yanıyor bir sorun olur mu?

- XMP-EXPO ve Fast BOOT açık. BİOS güncellemesi yaptım :/

EDİT: Aida64le baktım tüm ısı-yük değerleri falan da normal bir sorun gözükmüyor

Son düzenleme:

Existentia

80+ Silver
boot ışığınızı nasıl görüyorsunuz hocam ? kasa sürekli açık mı

Eseemex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Eseemex TR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
boot ışığınızı nasıl görüyorsunuz hocam ? kasa sürekli açık mı

Tam anlayamadım hocam dediğinizi ama, kasa açık çalışıyor bu süreçte sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum oyun vs. bahsettiğim gibi ve çalışırken sürekli olarak boot ışığı yanıyor.

Existentia

80+ Silver
Tam anlayamadım hocam dediğinizi ama, kasa açık çalışıyor bu süreçte sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum oyun vs. bahsettiğim gibi ve çalışırken sürekli olarak boot ışığı yanıyor.
anakarttaki boot ışığı di mi bazen karıştırılabiliyor

Eseemex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Eseemex TR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendi kendime çözmüş oldum ne kadar işe yarar - mantıklı bilmiyorum:

BOOT managerda UEFI hard disk 1. sırada sonra benim kullandığım SSD gözüküyordu onların yerini değiştirerek SSD'yi ilk sıraya alınca ışık yanmayı bıraktı belki aynı sorunu yaşayan olabilir

Top Bottom