Neler Yeni

Google Chrome'un diğer tarayıcılardan çok daha iyi olması

Besim Tibuk

80+ Gold
"Hem bu sadelik diğerlerinde yok." lafınıza lafım.
Beğenmediğiniz tarafını söyler misiniz? Neredeyse aynı tema, aynı sadeliğe sahipler. Nereyi beğenmediniz?
Sonraki yazılarımda googleyi bırakmanın zor olduğunu söylemiştim.
Ayrıca ciddiye alamamanızı anlayamıyıorum.
Kenddi pc'mle bir test yaptım ve google daha iyi.
En azından benim pcde daha iyi.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
uzay mekiği kadar karmaşık demişti bazı arkadaşlar bende uzay mekiğim olmasını istediğim için kullanıyorum
evet anladım zaten karmakarışık birşer iki tane şekil şukul çizgili bir şey yapıp gaming tarayıcı diye lansa ediyorlar.

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Cahil beyanı.
Sen kullanmamışın o seni kullanmış.
Hem ram'im de bilgilerim de feda olsun böyle tarayıcıya.
Bu iki ifadenizin çelişkisi zaten durumunuzu belli ediyor.

Edge tarayıcının Chrome'dan daha optimize olduğu zaten ortada. Brave'in CEO'su ve ortaya çıkan proje, yakında public beta süreci başlayacak olan Brave Search hizmetinden hiç bahsetmiyorum bile.
Brave'in kaynak kullanımı konusunda Chrome'un bir tık gerisinde olduğunu biliyoruz ancak mesajlarınıza bakılırsa bunu önemsemiyorsunuz. Hız bakımından Brave'in eline su dökebilecek bir tarayıcı yok şu anda. Arayüz olarak zaten Chrome, Edge ve Brave birbirlerinin aynısı. Bunun yanında sunabildiği ekstra özellikleri göz önünde bulundurmak gerekiyor.
Edge daha rafine bir deneyim sunmayı hedeflerken
Brave hız ve gizlilik odaklı, ayrıca müthiş bir kararlılığa sahip dahili reklam engelleyicisi ile geliyor.
BAT ödülleri çok önemli bir kriter olmasa bile onlardan da bahsedeceğim. Yakında kararlı sürüme de saatte 10 reklam seçeneği gelecek.
Kazançları da bununla ciddi manada ilgilenmek isteyen birisi için gayet iyi. Üç haftalık kullanımda 3.5 dolar gibi bir BAT elde etmiştim. 10 reklam seçeneği ile bu miktar giderek artacak.
Chrome'a bakalım, ne gibi bir meziyeti var? Brave ve Edge'in sahip olmayıp Chrome'un sahip olduğu bir meziyet yok.

Bunlar protokol halini almıştır, uygulamalar ölse bile protokoller yaşamaya devam edecektir. Ki hiç de ölecek gibi durmuyor, Brave'in şu anda 50 milyon civarı aktif kullanıcısı var, bu miktar giderek artacak. Siz Chrome kullanmaya devam edin, yeniliklere kapalı olmak iyidir her zaman için🤭

Besim Tibuk

80+ Gold
Cahil beyanı.

Bu iki ifadenizin çelişkisi zaten durumunuzu belli ediyor.

Edge tarayıcının Chrome'dan daha optimize olduğu zaten ortada. Brave'in CEO'su ve ortaya çıkan proje, yakında public beta süreci başlayacak olan Brave Search hizmetinden hiç bahsetmiyorum bile.
Brave'in kaynak kullanımı konusunda Chrome'un bir tık gerisinde olduğunu biliyoruz ancak mesajlarınıza bakılırsa bunu önemsemiyorsunuz. Hız bakımından Brave'in eline su dökebilecek bir tarayıcı yok şu anda. Arayüz olarak zaten Chrome, Edge ve Brave birbirlerinin aynısı. Bunun yanında sunabildiği ekstra özellikleri göz önünde bulundurmak gerekiyor.
Edge daha rafine bir deneyim sunmayı hedeflerken
Brave hız ve gizlilik odaklı, ayrıca müthiş bir kararlılığa sahip dahili reklam engelleyicisi ile geliyor.
BAT ödülleri çok önemli bir kriter olmasa bile onlardan da bahsedeceğim. Yakında kararlı sürüme de saatte 10 reklam seçeneği gelecek.
Kazançları da bununla ciddi manada ilgilenmek isteyen birisi için gayet iyi. Üç haftalık kullanımda 3.5 dolar gibi bir BAT elde etmiştim. 10 reklam seçeneği ile bu miktar giderek artacak.
Chrome'a bakalım, ne gibi bir meziyeti var? Brave ve Edge'in sahip olmayıp Chrome'un sahip olduğu bir meziyet yok.

Bunlar protokol halini almıştır, uygulamalar ölse bile protokoller yaşamaya devam edecektir. Ki hiç de ölecek gibi durmuyor, Brave'in şu anda 50 milyon civarı aktif kullanıcısı var, bu miktar giderek artacak. Siz Chrome kullanmaya devam edin, yeniliklere kapalı olmak iyidir her zaman için🤭

"Sen kullanmamışın o seni kullanmış." bu cümle kaynak kullanımı ile ilgili değil :D.
Yaptığım testi söylemiş ve buna göre google daha iyi dedim.
Zaten o özellikler olmadığı için kullanıyorum.
Sadece tarayıcı gerek bana uzay mekiği ya da zibilyon tane gereksiz şey değil.
Brave seviciliği yapıyorsun. Tamam ben de google seviciliği yapıyorum.
Altı üstü tarayıcı nedir bu yenilklere kapalı olma şeysi? Atatürk'ün inkılaplarına karşı çıkmadım ya!

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
"Sen kullanmamışın o seni kullanmış." bu cümle kaynak kullanımı ile ilgili değil :D.
Evet bunun farkındayım.
Sadece tarayıcı gerek bana uzay mekiği ya da zibilyon tane gereksiz şey değil.
O zaman Vivaldi veya Edge kullanabilirsiniz. Şu durumda Chrome kullanmak pek de mantıklı değil.
Brave seviciliği yapıyorsun.
Alakasız, ben kişisel deneyimimden yola çıkıyorum.

Besim Tibuk

80+ Gold

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Boş yapmayın hepsini indirip kullanın geçin ne kavgası bu yav (!)

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Sabahtan beri bir günlük deneyimle fikir belirtmek daha da garip de, bunun üzerinde durmayacağım, neyse.
Vivaldi de denemenizi tavsiye ederim, ama sabahtan olmasın, biraz daha deneyin ki karar vermeniz üzerinde etkisi olsun.

Besim Tibuk

80+ Gold
Sabahtan beri bir günlük deneyimle fikir belirtmek daha da garip de, bunun üzerinde durmayacağım, neyse.
Vivaldi de denemenizi tavsiye ederim, ama sabahtan olmasın, biraz daha deneyin ki karar vermeniz üzerinde etkisi olsun.
vivaldi ve brave de denedim.

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Edge :
0.4
1624006072171.png

Chrome: 0.43
1624006095580.png

ve aradaki sonuç sayısına bak. :D
Evet yanıtım bu kadardı iyi forumlar

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
Edge aralarında en hızlısı, Firefox en esneği ve güvenlisi, Google en veri hırsızı ve satıcısı, Brave Chromium tabanlı en güvenlisi, Opera en çok araç kitlisi. Başka sorusu olan?
Eklemeyi unutmuşum Vivaldi de en çok özelleştirilebilen tarayıcıdır.

Top Bottom