Neler Yeni

Google Earth Sen şaka mı yapıyorsun?

Bilgici Bilim

80+ Bronze
Çoğumuz Onu Halo oyunundan tanıdık ama bilimde mümkündü.
O'neil Küresidir ismi yapay yer çekimi oluşturulabilir hatta üzerinde habitat kurabilirsiniz.
Konumuza dönecek olursak Google Earth' da tesadüfen denk gelinen bir yıldız sistemindeki bu parçalar nedir fotoğraf yanılgısı mı yoksa parçalanmış bir halka mı :D
NOT : O'neil Silindiri Fikrin ismidir. Ama silindir olmak zorunda değildir 3 veya daha fazla şekilde olabilir görseldeki halkadır. hiç. değilse parçalanmış halka, bu yüzden görseldeki silindir değil konusu açılmasın az evvel yaşandı düzenleme gereği duydum. O sadece fikrin adıdır.

Screenshot (26).png

Screenshot (27).png

Screenshot (28).png

Son düzenleme:

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,353
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Dostum konularının çoğunda imla kurallarını ve Türkçe'yi katlediyorsun, sustum sustum ama cidden yeter. Anlaşılabilir bir şekilde yazmaya biraz daha özen göster. Yazdıklarından hiçbir şey anlamadım.

Bilgici Bilim

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum konularının çoğunda imla kurallarını ve Türkçe'yi katlediyorsun, sustum sustum ama cidden yeter. Anlaşılabilir bir şekilde yazmaya biraz daha özen göster. Yazdıklarından hiçbir şey anlamadım.
O'neil küresi Yapay yerçekimi 2 satır zaten güzel dostum

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,353
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
O'neil küresi Yapay yerçekimi 2 satır zaten güzel dostum
Öncelikle şeklin adı küre değil silindir, dönerek yapay yerçekimi yaratır. Bu kadarını biliyorum ancak ne sorduğunu tam olarak anlayamadım. Resimler yan yana iç içe duruyor ve neresi ile ilgili tam olarak neyi sorduğun da belli değil. Konu başlığının da sorduğun soruyla alakası yok, skandal manşeti atan yaz magazinleri gibi olmuş.

Bilgici Bilim

80+ Bronze
Öncelikle şeklin adı küre değil silindir, dönerek yapay yerçekimi yaratır. Bu kadarını biliyorum ancak ne sorduğunu tam olarak anlayamadım. Resimler yan yana iç içe duruyor ve neresi ile ilgili tam olarak neyi sorduğun da belli değil. Konu başlığının da sorduğun soruyla alakası yok, skandal manşeti atan yaz magazinleri gibi olmuş.
küre silindir ve halka olarak 3 çeşide ayrılır bu halkadır dostum silindir değil
Google Earth'dan alındığı için konu başlığı öyle
O'neil küresi fikrin ismidir ama esasen halka küre ve silindir olarak 3 e ayrılır dikkat edelim güzel dostum
Paylaşımıma SİLİNDİR demedim
tabii ki bunun düşünülmemesi akabinde sert eleştiriler normaldir

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,353
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
küre silindir ve halka olarak 3 çeşide ayrılır bu halkadır dostum silindir değil
O zaman O'neill silindiri olarak bahsedip konuyla alakasız yere çekmene ne gerek vardı?
Google Earth'dan alındığı için konu başlığı öyle olmasın güzel dostum
Konu başlığı sanki google earth bir skandal yapmış, dünyayı düz olarak göstermiş gibi bir tepki neticesinde yazılmış gibi olduğu için dedim. Ayrıca hala tam olarak neyi sorduğunu, neyin cevabını almaya çalıştığını anlamadım.

Bilgici Bilim

80+ Bronze
O zaman O'neill silindiri olarak bahsedip konuyla alakasız yere çekmene ne gerek vardı?

Konu başlığı sanki google earth bir skandal yapmış, dünyayı düz olarak göstermiş gibi bir tepki neticesinde yazılmış gibi olduğu için dedim. Ayrıca hala tam olarak neyi sorduğunu, neyin cevabını almaya çalıştığını anlamadım.
evet google earth yanlış görüntü girmiş veya daha garip şekilde doğru olabilir ilkiyse bir nevi skandal ama konu bu değil ki
başlık konuya uyumlu çünkü google earth'dan alındı lütfen dağıtmasak
seviliyorsun teşekkür ederim ilgine

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,353
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
O'neil küresi fikrin ismidir ama esasen halka küre ve silindir olarak 3 e ayrılır dikkat edelim güzel dostum
Paylaşımıma SİLİNDİR demedim
Yapay yerçekimi oluşturabilmesi için santrifüje ihtiyacı var ve bunun için de ya hızlı hareket etmeli, ya da çekirdeği ile manyetik alanı olmalı. O boyutlarda bir yaşam alanı için bizlerin yapay çekirdek oluşturması imkansız ve bu küre fikri tamamen yok sayılmıştır. Halka ve silindir fikirleri ise süregelen zamandan beri düşünülür, örn. McKendree Silindiri. Merkezde iki silindire bölünen bir küre bulunur ama genel adı silindirdir. Konudan bağımsız bir şey yani sonuç olarak. Tekrarlıyorum, hala ne sorduğunu gram anlayamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet google earth yanlış görüntü girmiş veya daha garip şekilde doğru olabilir ilkiyse bir nevi skandal ama konu bu değil ki
İşte dostum ben de hala konuyu anlamaya çalışıyorum yalvarırım düzgünce söyle :D

Bilgici Bilim

80+ Bronze
Yapay yerçekimi oluşturabilmesi için santrifüje ihtiyacı var ve bunun için de ya hızlı hareket etmeli, ya da çekirdeği ile manyetik alanı olmalı. O boyutlarda bir yaşam alanı için bizlerin yapay çekirdek oluşturması imkansız ve bu küre fikri tamamen yok sayılmıştır. Halka ve silindir fikirleri ise süregelen zamandan beri düşünülür, örn. McKendree Silindiri. Merkezde iki silindire bölünen bir küre bulunur ama genel adı silindirdir. Konudan bağımsız bir şey yani sonuç olarak. Tekrarlıyorum, hala ne sorduğunu gram anlayamadım.

İşte dostum ben de hala konuyu anlamaya çalışıyorum yalvarırım düzgünce söyle :D
o zaman şöyle yapayım görüntüde gerçek bir halo halkası mı var parçalanmış hali
yada görüntü yanılgısı veya bir çeşit lens hatası

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,353
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
o zaman şöyle yapayım görüntüde gerçek bir halo halkası mı var parçalanmış hali
yada görüntü yanılgısı veya bir çeşit lens hatası
Bu görüntüler birden fazla cihazın birden fazla açıdan çektiği görüntülerin birleşimiyle oluşuyor, arada illa ki hatalar olucaktır. Sanırım buradaki hata elektromanyetik bir ışık saçılımı, büyük ihtimalle gamma ışınları sonucu oluşan bir yanılsama. İşin uzmanı değilim tam olarak bilemem ancak tahminim bu yönde. Google Earth harici diğer kaynaklarda böyle bir hata, böyle bir 'yapı' gözükmüyor.
6 Corvi - Google Chrome 15.06.2022 02_40_53.png

4711_800.jpg

6-corvi-finder-chart.png

Bilgici Bilim

80+ Bronze
Bu görüntüler birden fazla cihazın birden fazla açıdan çektiği görüntülerin birleşimiyle oluşuyor, arada illa ki hatalar olucaktır. Sanırım buradaki hata elektromanyetik bir ışık saçılımı, büyük ihtimalle gamma ışınları sonucu oluşan bir yanılsama. İşin uzmanı değilim tam olarak bilemem ancak tahminim bu yönde. Google Earth harici diğer kaynaklarda böyle bir hata, böyle bir 'yapı' gözükmüyor.
Doğrulamak için bende kontrol edeceğim çok değişik hissettim ilk görünce :D aynı sistem gibi görünüyor bakıyorum

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,353
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Doğrulamak için bende kontrol edeceğim çok değişik hissettim ilk görünce :D aynı sistem gibi görünüyor bakıyorum
Arada oluyor bu tür hatalar, çok geç olmadan yeni fotoğrafları yükleyerek yenilerini koyuyorlar. Bazen de hatadan saymayıp olduğu gibi bırakıyorlar

Biraz baktım, hangi uzay teleskobu ile görüntülerin yakalandığını bulamadım. Büyük ihtimalle hubble ile çekilmiştir, verilerin dünyaya gelmesi sırasında veya uydular arası iletişim sırasında gamma vb. gibi ışınların oluşturduğu parazit sonucu oluşan bir hata. Veritabanı güncellemesi yaptıkları zaman o yanılsama gidecektir diye düşünüyorum

Son düzenleme:

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,957
İsim
tümen dağ
Ya ne elit bir tartışma 10 yıl araştırma yapsam anca dahil olurum bu konuya şuan beynim yetmedi
ilber ortaylı celal sengor izliyor gibi oldum

Top Bottom