Neler Yeni

Gözlük mü daha iyi lens mi?

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,501
İsim
Ümit Can
hocam bi anda vazgeçtim :ASdAS ameliyat olmaya karar verdim, parasını bulunca direkt olucam direkt hiç bi derdim kalmıcak cillop gibi
Gözün eğer ameliyat olmaya uygun değilse ameliyat olamazsın. Ayrıca ameliyattan sonra %100 bir garantisi yok kusurunun tamamen kapanacağına dair gene numara büyümesi olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,643
İsim
Burak Karadağ
@Alexa Ben 3 yıldır Lens kullanıyorum ve şahsen temiz ve titizliğimle tanınırım ve bir sorun yaşamadım asla ve her zaman hijyenime dikkat eden biriyimdir ayrıca her akşam çıkar, sabah tak yapmaktan hiç gocunmuyorum fakat babam lens kullanmam konusunda çok tepkili bana. Dün biraz tartıştık kendisi ile maalesef. Bana diyor ki "Benim gözlükçü esnaf arkadaşım dedi ki senin oğlun neden lens kullanıyor o kör eder insanı göz derecesi büyür çok tehlikeli gelsin gözlük alıp kullansın kesinlikle lens kullanmasın" diye dolduruşa getirir gibi babamı uyarmış. Hali ile babamda bana baya kızıyor lens kullandığım için ve dedi kesinlikle elindeki lenslerin bittiği zaman hemen gözlük alacağız sana.
Sen bu konuda daha bilgilisindir kardeşim, esnaf'ın öyle demesine çok inanmıyorum açıkçası abartmış herhalde. Sence doğrumu söyledi? Ve sen ne diyorsun lens kullanmama ? Yaşım 20

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,426
İsim
Olcay akbulut
1-2 gün lens ile uyursan hiçbir şey olmaz. Yanlış bilinen bir şey bu. Tek sorun sabah lensleri unutup gözlerini ovalarsan lens göz arkasına kalabiliyor. Tabi bir de lensin kuruma gibi bir olayı da var.
Lensle yatma ölürsün'e kadar giden kulaktan dolma bir bilgi kirliliği var.

Fakat zaten şöyle bir şey var 24 saat lens kullanmayı önermiyorum ki zaten belli bir süre sonra lens kuruduğunda gözlerinizi acıtmaya başlar. Gene bir süre gözlük kullanabilirsiniz en azından gözünüz lense tamamen alışana kadar.
Eğer 6 ayda bir 500 TL veririm diyorsanız denenilir. En kötü ihtimalle tek kullanımlık lensler var onlardan alın 1 hafta götürecek şekilde ilk 1 hafta deneyin kendinizi eğer rahat ediyorsanız kullanabilecek gibiyseniz alın.
hocam o sabaha kalkınca göz ovalama olayını reflex olarak yapıyorum o çok sıkıntı olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Alexa Ben 3 yıldır Lens kullanıyorum ve şahsen temiz ve titizliğimle tanınırım ve bir sorun yaşamadım asla ve her zaman hijyenime dikkat eden biriyimdir ayrıca her akşam çıkar, sabah tak yapmaktan hiç gocunmuyorum fakat babam lens kullanmam konusunda çok tepkili bana. Dün biraz tartıştık kendisi ile maalesef. Bana diyor ki "Benim gözlükçü esnaf arkadaşım dedi ki senin oğlun neden lens kullanıyor o kör eder insanı göz derecesi büyür çok tehlikeli gelsin gözlük alıp kullansın kesinlikle lens kullanmasın" diye dolduruşa getirir gibi babamı uyarmış. Hali ile babamda bana baya kızıyor lens kullandığım in ve dedi kesinlikle elindeki lenslerin bittiği zaman hemen gözlük alacağız sana.
Sen bu konuda daha bilgilisindir kardeşim, esnaf'ın öyle demesine çok inanmıyorum açıkçası abartmış herhalde. Sence doğrumu söyledi?
esnaf ve gözlükçüden sonrasını okumadım hocam başka bi optikten çerçeve beğendiğinizi söylesenize o esnaf beye bakalım ne tepki veriyor SA:DAS:DSA:da ona da b*k atar

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sence doğrumu söyledi?
Şimdi ben optik değilim. İnternetten bir bakındım. Öyle bir şey yok. Adam para kazanmak için öyle demiştir büyük ihtimal.
Bir de gözlük kullanımında da ilerler. Yani ben 0.75 ile başladım. Şimdi 4'e gidiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf aydın ibak
gözlük kullanıyorum kaç yıldır, bu aralar çok konforsuz gelmeye başladı çerçevesi sıcakta ayrı dert çerçeve + cam masrafı ayrı dert cam temizliği ayrı dert buğulanması ayrı dert.
Sizce lens e geçsem ne kazanırım ve ne kaybederim, hemde gözlüksüz daha bi yakışıklı oluyorm :D

gözüm 5.5 hipermetrop bu arada
Knk bence gözlğk daha sağlıklı ya lensle uğraşılmaz hem gözlük baya iyi duruyo ya

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,643
İsim
Burak Karadağ
Şimdi ben optik değilim. İnternetten bir bakındım. Öyle bir şey yok. Adam para kazanmak için öyle demiştir büyük ihtimal.
Bir de gözlük kullanımında da ilerler. Yani ben 0.75 ile başladım. Şimdi 4'e gidiyor.
İçim rahatladı, tamamdır çok teşekkürler 👍

Knk bence gözlğk daha sağlıklı ya lensle uğraşılmaz hem gözlük baya iyi duruyo ya
Ama yazın ve kışın ağır havalarda illet bir şey

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,426
İsim
Olcay akbulut
göz numarası olayı tamamen
sana bağlı bence mesela benim gözüm bi ara 6 ya kadar çıktı şuan 5.5 e geriledi diğer gözüm 5.2 falan

WhoCares

80+ Gold
2 sininde kullanım alanları farklı bence göz ilerlemen durdu ise çözümü tibbi müdale ile kesin çözüme ulaştırmak mümkün bıktıysan tabi :kekw:

Techno08

80+ Gold
Lens kullandım ve bende alerji yaptı ayrıca göz reflekslerim çok güçlü olduğu için ( doktora göre) zor takmayı öğrendim. Gözlük iyidir kendine ve yüzüne yakışan gözlüğü bul yoluna devam et derim ya da göz ameliyatı da olabilirsin ama o da ne kadar sağlıklı tam bilmiyorum

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,426
İsim
Olcay akbulut
2 sininde kullanım alanları farklı bence göz ilerlemen durdu ise çözümü tibbi müdale ile kesin çözüme ulaştırmak mümkün bıktıysan tabi :kekw:
durdu gibi hocam 2-3 yıldır aynı numaradayım

The Batman

80+ Silver
bence gözlük
1659809850490.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,016
Üyeler
156,263