Neler Yeni

Öneri GPU BackPlate (Kesinlikle yaptırın)

louis bloom

80+ Silver
Arkadaşlar merhaba. Sistemimi güncelliyorum bir aydır ve yavaş yavaş son kıvamına geldi. Bunun yanında bir kaç modifiye yapmaya başladım ve aklınızda sisteminize modifiye yapmak varsa diye size de öneride bulunacağım. Buna benzer bi konu açmıştım ancak bu kez kendi deneyimlerimle öneride bulunacağım. ( Bu arada maalesef ramlerim henüz gelmedi )': )

Yaptırdığım GPU BackPlate (Tasarımı kendim ayarladım sizde kendinize özel bir tasarım yaratıp yaptırabilirsiniz) :

35A23DA5-5F3B-46C9-900A-C51606DFA154.jpeg

6365B677-F755-4E4A-9987-ED10547DFDB1.jpeg

ve kasada gördüğünüz Beyaz Sleveed kablolari ekledim. RAM'ler de kargodan gelip taktıktan sonra PSU Cover ekleyeceğim. ve ekran kartinin altina custom gpu tutucu yapiyorlar. Bunlarin hepsi uygun fiyat arkadaşlar. BackPlate'i 170 TL ye yaptırdım. KasaModifiyem instagram hesabi üzerinden yazıp sipariş verebilirsiniz.

PSU Cover'ın nasil bir sey olduğunu merak edenler için örnek bırakıyorum:
FB376604-59CE-4152-B5C5-08878CAD894A.jpeg
44CDC64A-93C0-42C5-B095-5F4F280F3B60.jpeg
015CB053-8E1A-454B-990A-D1C90353C691.jpeg

Ek olarak NVMe M.2 SSD aldim ona da Modifiye Malzemecisi ve Bilgisayar Modifiye isimli bu iki sitede ARGB NVMe M2 SSD ler satılıyor. Onlardan takacağım. Bence toplanıp hep beraber sistemlere sağlam bi modifiye çekelim Tokyo Driftin, DA Drift versiyonunu çekeriz

Modifiye için tonlarca şey var bu arada dostlar bunlarla bitmiyor. Bahsettigim 3 sitede
-Custom Fan Kapağı
-ARGB veyahut Tek Renk Sleveed Kablo seti
-Custom PSU Cover/GPU BackPlate/Kasa Ön Paneli/Üst Paneli vb.
-Custom ARGB GPU Destek Aparatı
-ARGB NVMe M2 SSD soğutucu
ve hatta custom sıvı sogutma başlığı bile alabiliyorsunuz custom sivi sogutma kullananlar için.
say say bitmez arkadaşlar dedigim 3 siteden araştırın bakın hep beraber sistem modifiye başlatalım yabancilar yapiyor tr de yayılmamış hala doğru düzgün

louis bloom

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
burada kendi deneyimimi ve yapacaklarimi sundum daha detayli bilgi icin onceden actigim konuya bakabilirsiniz :
PC Modifiyesi Rehber

paksoylue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Enes Paksoylu
Arkadaşlar merhaba. Sistemimi güncelliyorum bir aydır ve yavaş yavaş son kıvamına geldi. Bunun yanında bir kaç modifiye yapmaya başladım ve aklınızda sisteminize modifiye yapmak varsa diye size de öneride bulunacağım. Buna benzer bi konu açmıştım ancak bu kez kendi deneyimlerimle öneride bulunacağım. ( Bu arada maalesef ramlerim henüz gelmedi )': )

Yaptırdığım GPU BackPlate (Tasarımı kendim ayarladım sizde kendinize özel bir tasarım yaratıp yaptırabilirsiniz) :

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

ve kasada gördüğünüz Beyaz Sleveed kablolari ekledim. RAM'ler de kargodan gelip taktıktan sonra PSU Cover ekleyeceğim. ve ekran kartinin altina custom gpu tutucu yapiyorlar. Bunlarin hepsi uygun fiyat arkadaşlar. BackPlate'i 170 TL ye yaptırdım. KasaModifiyem instagram hesabi üzerinden yazıp sipariş verebilirsiniz.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Ek olarak NVMe M.2 SSD aldim ona da Modifiye Malzemecisi ve Bilgisayar Modifiye isimli bu iki sitede ARGB NVMe M2 SSD ler satılıyor. Onlardan takacağım. Bence toplanıp hep beraber sistemlere sağlam bi modifiye çekelim Tokyo Driftin, DA Drift versiyonunu çekeriz

Modifiye için tonlarca şey var bu arada dostlar bunlarla bitmiyor. Bahsettigim 3 sitede
-Custom Fan Kapağı
ve hatta custom sıvı sogutma başlığı bile alabiliyorsunuz custom sivi sogutma kullananlar için.
say say bitmez arkadaşlar dedigim 3 siteden araştırın bakın hep beraber sistem modifiye başlatalım yabancilar yapiyor tr de yayılmamış hala doğru düzgün
Çok iyi olmuş hocam ya nazar değmesin kıskandım bi' tık :)

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,585
İsim
Oğuzhan Şahin
PSU Coverı nerden alacaksınız ve ne kadara? Kasama uygun olanı yurt dışında 60 dolar fiyatı var. Ben aldığımda psu dahil o kadar ödememiştim :D

louis bloom

80+ Silver
PSU Coverı nerden alacaksınız ve ne kadara? Kasama uygun olanı yurt dışında 60 dolar fiyatı var. Ben aldığımda psu dahil o kadar ödememiştim :D
hocam KasaModifiyemden cok daha ucuza yaptırın. ben backplate i 170 e yaptirdim. fiyatlar makul. konusabilirsiniz. internet satislarinda hem hazir model geliyor hemde maalesef dediginiz gibi daha pahali.

keremast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
okr
t

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

-Custom Fan Kapağı
tasarım gayet güzel ellerine sağlık fakat normalde arkasında backplate olan kartın kapağını söküp bunu yapmak garanti işini bozabilir siz nasıl yaptınız hocam?

louis bloom

80+ Silver
t

tasarım gayet güzel ellerine sağlık fakat normalde arkasında backplate olan kartın kapağını söküp bunu yapmak garanti işini bozabilir siz nasıl yaptınız hocam?
öncelikle merhaba. backplatei sökmek garantiden cikartir mi tam bilmiyorum ancak ben backplatei sokmeden taktim. direkt üstüne koyuyorsunuz. veyahut termal ped ile yapistiriyorsunuz eger backplate hic yoksa.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Backplatei olmayan kartlar için güzel çözümmüş. Hoş da duruyor.

keremast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
745
İsim
okr
öncelikle merhaba. backplatei sökmek garantiden cikartir mi tam bilmiyorum ancak ben backplatei sokmeden taktim. direkt üstüne koyuyorsunuz. veyahut termal ped ile yapistiriyorsunuz eger backplate hic yoksa.
hocam karttan karta değişir muhtemelen sizin için sorun yok. bende 5600xt var arka backplateyi sökmek için etiketli vidayı sökmek lazım ama baya güzel durmuş keşke sökülse de yapsam

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ekran kartı tutucular ne kadar ortalama. Fiyatını biliyor musunuz?

louis bloom

80+ Silver
hocam karttan karta değişir muhtemelen sizin için sorun yok. bende 5600xt var arka backplateyi sökmek için etiketli vidayı sökmek lazım ama baya güzel durmuş keşke sökülse de yapsam
hocam dedigim gibi sokmenize hic gerek yok. ben sökmeden taktim direkt. benim aklimdaki tasarim buydu sizinde aklinizda nasil bi tasarim varsa yapiyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı tutucular ne kadar ortalama. Fiyatını biliyor musunuz?
hocam ornek olarak öncelikle bunu gostereyim ben bunun aynisindan yaptiracagim oradaki yazi kismina rx6700xt yazdirmasini istedim. fiyatini tam bilmiyorum ancak backplateler 150/190 tl arasi boy ebata gore degisiyor muhtemelen bunlar 100 tl dir belki degildir bile simdi yazip sorayim
2DCBBAEA-A31B-4A9E-A3FE-ED1F213E584B.jpeg
E777E913-3AE9-420C-B03F-D68ACEDE9A68.jpeg

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
hocam dedigim gibi sokmenize hic gerek yok. ben sökmeden taktim direkt. benim aklimdaki tasarim buydu sizinde aklinizda nasil bi tasarim varsa yapiyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam ornek olarak öncelikle bunu gostereyim ben bunun aynisindan yaptiracagim oradaki yazi kismina rx6700xt yazdirmasini istedim. fiyatini tam bilmiyorum ancak backplateler 150/190 TL arasi boy ebata gore degisiyor muhtemelen bunlar 100 TL dir belki degildir bile simdi yazip sorayimAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Bende bir yazıp bilgi alayım. Bana da lazım böyle bir şey. Fiyatı uygunsa tadından yenmez.

Top Bottom