Neler Yeni

Çözüldü✓ Gpu fanları durmuyor

SAPHEX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berkay kılıç
Galax rtx 3080 sg edition ekran kartını kullanıyorum, neredeyse iki yıldır bende. Normalde kartta 0db fan özelliği mevcut ancak birkaç gündür fanlar kart boşta ve 34 derece olmasına rağmen %50'nin altına düşmüyor. Kartta dört tane fan olduğu için bir yerden sonra kulak tırmalamaya başlıyor. Sürücüler güncel ve Msi afterburner dışında hiçbir fan kontrol uygulaması kullanmıyorum. Kart yükteyken fanlar olması gerektiği gibi çalışıyor. Afterburner üzerinden de hem özel hem otomatik fan ayarı yapmama rağmen düzelmiyor, afterburner üzerinden en düşük %30 yapabiliyorum zaten ama rpmde bir değişim yok denecek kadar az oluyor. Uygulamayı silip yüklemeyi de denedim başka uygulama yüklemeyi de denedim ancak hiçbir şekilde çözümünü bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.
resim_2023-12-08_025819147.png

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Eren Bilal Cihan
Galax rtx 3080 sg edition ekran kartını kullanıyorum, neredeyse iki yıldır bende. Normalde kartta 0db fan özelliği mevcut ancak birkaç gündür fanlar kart boşta ve 34 derece olmasına rağmen %50'nin altına düşmüyor. Kartta dört tane fan olduğu için bir yerden sonra kulak tırmalamaya başlıyor. Sürücüler güncel ve Msi afterburner dışında hiçbir fan kontrol uygulaması kullanmıyorum. Kart yükteyken fanlar olması gerektiği gibi çalışıyor. Afterburner üzerinden de hem özel hem otomatik fan ayarı yapmama rağmen düzelmiyor, afterburner üzerinden en düşük %30 yapabiliyorum zaten ama rpmde bir değişim yok denecek kadar az oluyor. Uygulamayı silip yüklemeyi de denedim başka uygulama yüklemeyi de denedim ancak hiçbir şekilde çözümünü bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.Alıntıyı görüntüle
Hocam kartın üstünde sesizlik biosu ve performans biosu diye iki tane seçenek olabilir bazı firmalar yapıyor kartın üstüne iyi bakın

Top Bottom