Neler Yeni

Yardım Gpu Kullanımı anlık düşmesi ve fps drop

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Arda Gökay
öncelikle merhaba arkadaşlar forumda yeniyim herhangi bir yanlışlık yaparsam affedin kusura bakmayın donanım hakkında çok bir bilgim yok sorunum şu bazı oyunlarda gpu kullanımım ve aynı zamanda gpu clock hızım bir anda düşüyor düşmeden kastettiğim pubg ve fortniteda %96 ila %100 arasında seyrederken bir anda %60 lara kadar düşüyor yeri geldiğinde %0 bile olduğu oluyor kısacası çok dengesiz ve o düştüğünde haliyle fpste beraberinde düşüyor pubgde ultra ayarlarda 100-150 fps arası alırken
fps 1 saniyelik 80 e kadar düşüyor 140fpsden 80e düşüncede haliyle tam adını bilmiyorum ama yanlışsam düzeltirseniz sevinirim stutter dediğimiz olay oluyor
ve bu durum çok can sıkıcı nerdeyse sorunu düzeltmek için yapmadığım şey kalmadı tek yapmadığım şey format atmak onun dışında voltaj düşürme,voltaj yükseltme,driver güncellemeleri (bios,ekran kartı,chipset vs)yaptım ama malesef sonuç değişmedi yardımcı olursanız minnettar olurum sevgiler ve saygılarla

sistem özelliklerim : işlemci : Amd Ryzen 5 3600x 3.80 ghz Ekran Kartı : msı rx 5700 mech gp oc 8 gb ggdr6 : Gskill Ripjaws 2x8 GB CL16 3000 MHZ Anakart : MSI B450 M-A Pro Max SSD : adata su630 480gb : COOLER MASTER MASTERBOX MB511 600W Monitör : AOC G2460PF 144hz 1ms

sorunum psudan kaynaklı olabilirmi düşünmüyor değilim
bu arada darboğaz ile alakalı bir sıkıntım yok cpu kullanımı oyunlarda %0 ila %40 civarlarında

Crooter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tolgahan
Ekran kartın da işlemcinde gayet iyi. Acaba driverlerı kontrol ettin mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Arda Gökay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet tüm ekran kartıda dahil (20.4.2)sürücüler güncel chipset falan
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartın da işlemcinde gayet iyi. Acaba driverlerı kontrol ettin mi?
acaba başka hangi driverları güncelleyebilirim ?

Levi Ackerman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Musab
Normalde psu da yeterli ama siz marka model ve 12v kanalından kaç wt veriyor yazabilirmisiniz?

Venus V6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Arda Gökay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normalde PSU da yeterli ama siz marka model ve 12v kanalından kaç wt veriyor yazabilirmisiniz?

Venus V6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mesaj otomatik birleştirildi:

psu cooler master mb 511 kasasına ait 600w bir psu sitelerde psu hakkında sadece 600w yazıyor

Son düzenleme:

Demirr34_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Ömer
Sorunu çözebildin mi ?

Top Bottom