Neler Yeni

Gpu kullanımı anlık düşüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ege Doğan
Arkadaşlar Online oyunlardan yana sıkıntı yok fakat GoW gibi AAA oyunlarda GPU kullanımı anlık olarak %40 gibi değerlere düşüyor bu da FPS düşmesine sebep oluyor. Az önce scannow komutu ile sistemi taradım bozuk bir iki dosya buldu düzeltti ama işe yarar mı bilemiyorum. SSD sağlığını kontrol edeceğim birazdan sorun çözülmezse ne yapacağımı bilemiyorum. Sistemim Ryzen 5 5500 RX6600 16GB RAM WD SN570 500GB SSD var

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
God of wardan bahsediyorsan o oyun biraz işlemci ağırlıklı oyun
O yüzden çok takma yük işlemciye biner

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ege Doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
God of wardan bahsediyorsan o oyun biraz işlemci ağırlıklı oyun
O yüzden çok takma yük işlemciye biner
Hocam rdr2 vesaire diğer oyunlar da böyle fortnite(optimizasyonu kötü onu istisna sayabilirim)

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,966
İsim
Hacı
PSU nedir? BIOS güncel mi? Sıcaklıklar ne âlemde?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
Arkadaşlar Online oyunlardan yana sıkıntı yok fakat GoW gibi AAA oyunlarda GPU kullanımı anlık olarak %40 gibi değerlere düşüyor bu da FPS düşmesine sebep oluyor. Az önce scannow komutu ile sistemi taradım bozuk bir iki dosya buldu düzeltti ama işe yarar mı bilemiyorum. SSD sağlığını kontrol edeceğim birazdan sorun çözülmezse ne yapacağımı bilemiyorum. Sistemim Ryzen 5 5500 RX6600 16GB RAM WD SN570 500GB SSD var
Başka hangi oyunlarda denedin? Gow'un optimizasyonu çok iyi değil zaten port oyunu sonuçta daha iyi optimizasyonlu bir oyunda dener misin?
Bios güncellemelerini yap, amd driver da oyun modu standart olsun, biostan xmp ve sam aç.
Windows 10 kullan.

Bunları dene bi olmazsa özelden yaz bana bi kaç regedit ayarı var olmadı onları yaparız

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Sağolun hocam da kimse yazmıyor iki haftadır aralıklı 3 foruma konu açıyorum ses yok
Çok iyi bilen arkadaşları etiketledim sana yardımcı olurlar. Onlar teşekkür etmen yeterli 😊🙏

invy

80+ Bronze
Valla bende çok çektim çekiyorumda sürekli konu açmaktan ceza bile aldım benim çoğu oyunda 0.1 sn lik drop oluyor hissedilmiyecek derecede lolde filan gpum 40 dan 32 ye filan iniyor ara sıra hissediliyor kaç aydır kimse çözemedi sorunumu :D gpu kullanımım düşüyor voltaj bellek hızı vram filan düşmüyor Monitörden olma olasılıgıda var ama benim

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Ege Doğan
PSU nedir? BIOS güncel mi? Sıcaklıklar ne âlemde?
Hocam sıcaklıklar 54 derece civarlarında bios güncel PSU da fsp hyper idi sanırsam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla bende çok çektim çekiyorumda sürekli konu açmaktan ceza bile aldım benim çoğu oyunda 0.1 sn lik drop oluyor hissedilmiyecek derecede lolde filan gpum 40 dan 32 ye filan iniyor ara sıra hissediliyor kaç aydır kimse çözemedi sorunumu :D gpu kullanımım düşüyor voltaj bellek hızı vram filan düşmüyor Monitörden olma olasılıgıda var ama benim
Hocam sormayın yıldım artık bende zevk alamaz oldum oyun oynamaktan
Mesaj otomatik birleştirildi:

MSI afterburner değerleri bunlar ayarlar da yüksek fsr açık 0.4 keskinleştirme

Ekler

• IMG_20240123_182318.jpg
    IMG_20240123_182318.jpg
    1.6 MB · Hit: 50
Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular