Neler Yeni

GPU kullanımı düşük

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,785
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Emin
İlginç. Ben hala sıcaklıktan olduğunu düşünüyorum.

Hocam sıcaklıktan olabilir diyeceğim ama oyunun ana menüsünde 60 ile başlıyor, Oyundayken maksimum 70'e yükseliyor. Hiç 70'in üstüne çıkmadan. Isınıp frekans kesse ilk yükselir sonra frekans kesilip azalırdı. MHz değerleri falan da hep sabit. Eskiden bir ara 10'u indirip denediğimde yine aynı durum olmuştu. Bu da sıcaklıktan olmadığına kanıt olabilir. O zaman da aynı şekilde macun yeniydi, fan temizdi. Keşke adam akıllı bir çözümü olsa. Yeşil forumda birisi konu açmıştı aynı bu sorunun çözümü olarak bu karta ama o konuyu bulamadım, keşke karşıma çıksa...

ThorJ

80+ Silver
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,785
İsim
alperen
İlgilendiği Kategoriler
Araçlar, Akıllı Telefonlar, Donanım, Dizüstü Bilgisayarlar, Custom ROM
Hocam sıcaklıktan olabilir diyeceğim ama oyunun ana menüsünde 60 ile başlıyor, Oyundayken maksimum 70'e yükseliyor. Hiç 70'in üstüne çıkmadan. Isınıp frekans kesse ilk yükselir sonra frekans kesilip azalırdı. MHz değerleri falan da hep sabit. Eskiden bir ara 10'u indirip denediğimde yine aynı durum olmuştu. Bu da sıcaklıktan olmadığına kanıt olabilir. O zaman da aynı şekilde macun yeniydi, fan temizdi. Keşke adam akıllı bir çözümü olsa. Yeşil forumda birisi konu açmıştı aynı bu sorunun çözümü olarak bu karta ama o konuyu bulamadım, keşke karşıma çıksa...
75-80'in üstünde mobil işlemciler frekans düşürebiliyor. Benim de bir dönem kullandığım 3317U işlemci 70 derecenin üstündeyken 900 MHz hıza düşüyordu mesela.

Top Bottom