Neler Yeni

GPU oyunlarda %20 nin üzerine çıkmıyor

Sportaq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erdem Elma
Öncelikle merhaba arkadaşlar benim sıkıntım ekran kartımın oyunlarda %20'nin üzerine çıkmaması emektar bir GTX 1060 3GB model bir ekran kartım var oyun oynarken oyuna göre genellikle %70 %80'lerde çalışırdı fakat geçenlerde bir format attım ve ekran kartı %20'in üzerie asla çıkmadı ve bu da oyunlarda düşük FPS'e ve droplara neden oluyor ekran kartı %20'deyken işlemci %100'ü filan görüyor ve ekran kartı neredeyse hiç ısınmıyor bu arada şunu da söyleyeyim driverlar güncel hatta kesin olsun diye DDU ile bütün grafik driverlarını kaldırıp GeForce Experience ile tekrar kurdum aynı şekilde işlemci driverlarını da güncelledim biosu da güncelledim fakat sonuç değişmedi format atıp yeni Windows kurmadan önce hiç böyle bir sıkıntı yaşamıyordum formattan sonra bilgisayarı açtığım an böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran_Goruntusu_1.png
görsel eklemeyi unutmuşum

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Yunus
Sıcaklık değerlerini nasıl şuanda değer verir misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
Merhaba, formattan sonra mı yaşamaya başladınız bu durumu? Hangi windows sürümünü kurdunuz? Sistem özelliklerinizi yazar mısınız?

Sportaq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erdem Elma
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklık değerlerini nasıl şuanda değer verir misin?
48-52 derece oyunlarda 56 ya çıkıyor daha yükseğini görmedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba, formattan sonra mı yaşamaya başladınız bu durumu? Hangi windows sürümünü kurdunuz? Sistem özelliklerinizi yazar mısınız?
evet formattan sonra sistem özelliklerini ve windows sürümünü görsel ile atıyorum
Ekran Alıntısı.PNG

anon-im

80+
Çıkmaz hocam çünkü işlemcin darboğaz yapmış. İşlemcin şuan %95 kullanıyor tüm yğk işlemcide ya işlemcinin dahili ekran kartı ile açıyor oyunları ya ilencin biraz kötü

Sportaq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erdem Elma
Çıkmaz hocam çünkü işlemcin darboğaz yapmış. İşlemcin şuan %95 kullanıyor tüm yğk işlemcide ya işlemcinin dahili ekran kartı ile açıyor oyunları ya ilencin biraz kötü
dahili ekran kartını biostan kapatmıştım. darboğazı nasıl önleyebilirim formattan önce bu durumu yaşamıyordum

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
Formattan önce normal çalışan sistemin formattan sonra bu denli darboğaz yapması tuhaf. Sisteminiz biraz yaş almış ama bios güncellemesi filan var mı diye kontrol edin, biosu default ayarlara getirip tekrar kontrol edin.

Sportaq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erdem Elma
Formattan önce normal çalışan sistemin formattan sonra bu denli darboğaz yapması tuhaf. Sisteminiz biraz yaş almış ama bios güncellemesi filan var mı diye kontrol edin, biosu default ayarlara getirip tekrar kontrol edin.
bios ayarlarını da denedim ve anakartın en son güncelleme aldığı tarih 2018 gigabyte ın kendi sitesinden indirip güncellemiştim fakat durum değişmedi acaba tekrardan format atıp tekrar windows kurmayı mı denesem

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
Denemekten zarar gelmez hocam, ama dediğim gibi bios u da default ayarlara getirin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,519
Üyeler
156,509
Son üye
manko6060
Top Bottom