Neler Yeni

GPU stress testinde normal iken oyunlarda kullanılamıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
OFLU HOCA
Arkadaşlar merhaba, kullandığım sistemi formatladım. Anakart ekran kartı vb tüm bileşenleri söküp temizlik yaptım. Lakin formattan sonra bilgisayarı stress testine soktuğumda hem işlemci kullanımı hem GPU kullanımı hem de RAM kısmında hiçbir problem gözükmüyor. Lakin oyunlara giriş yaptığım anda, GPU kullanımı %0- %7 arasında değişiyor. (ekte görselde fotoğraf mevcuttur)GPU kullanılmadığı gibi oyunlar da yükleme ekranlarından öteye geçmiyor. BIOS güncelledim. Tekrar yeni bir ISO dosyası ile format attım. Sürücü güncellemelerini tam yaptım. Sorun hakkında bir fikriniz mevcut mudur?

MSI B550 Tomahawk
AMD Ryzen 5600x
Sapphire Nitro+ RX 6700XT
Crucial Ballistix 2x8 3733mhz (O.C) CL 14 Ram
Cooler Master MWE 600W 80+

Ekler

• Oyuna girdiğinde.jpg
    Oyuna girdiğinde.jpg
    38.1 KB · Hit: 17
Son düzenleme:

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,316
İsim
Hakanbey
3 parti yazılımlar herzaman doğruyu göstermeyebilir farklı yazılımlar ile test et

Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
OFLU HOCA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3 parti yazılımlar herzaman doğruyu göstermeyebilir farklı yazılımlar ile test et
Farklı yazılımlar ile de test ettim. Mevcut kontrol ettiğim AMD yazılımı. Afterburner ile de denedim. Yalnız zaten problem şu ki hiç bir oyuna girmiyor.

Esca

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Can ŞİMŞEK
Arkadaşlar merhaba, kullandığım sistemi formatladım. Anakart ekran kartı vb tüm bileşenleri söküp temizlik yaptım. Lakin formattan sonra bilgisayarı stress testine soktuğumda hem işlemci kullanımı hem GPU kullanımı hem de RAM kısmında hiçbir problem gözükmüyor. Lakin oyunlara giriş yaptığım anda, GPU kullanımı %0- %7 arasında değişiyor. (ekte görselde fotoğraf mevcuttur)GPU kullanılmadığı gibi oyunlar da yükleme ekranlarından öteye geçmiyor. BIOS güncelledim. Tekrar yeni bir ISO dosyası ile format attım. Sürücü güncellemelerini tam yaptım. Sorun hakkında bir fikriniz mevcut mudur?

MSI B550 Tomahawk
AMD Ryzen 5600x
AsRock AMD Rx 6600
Crucial Ballistix 2x8 3733mhz (O.C) CL 14 Ram
Cooler Master MWE 600W 80+
başka oyunda denedinmi

Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
OFLU HOCA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi