Neler Yeni

GTA 5 dokular geç yükleniyor

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Arda Can Demirbaş
Selam. Maalesef şu an oyun WD Black 500GB 7200RPM 2.5" HDD'ye kurulu fakat yakında SSD almayı düşünüyorum (kesin değil yüksek ihtimalle alamayacağım). Ve ben kendi bilgisayarımda çok nadir drop ile 15-25 FPS GTA V oynayabiliyorum. Fakat bütün oyun zevkimi elimden alan bir sorun var. Dokular geç yükleniyor. Ve bu dokuların geç yüklenmesi bazen polislerden kaçarken vb. şeylerde aracı kullanmama tam bir engel çünkü yolu göremiyorum. Nerede gittiğimi bilmiyorum ve sürekli aracı çarpıyorum. Yani anlayacağınız bu dokuların geç yüklenmesi çok sinir bozucu. Ben bu sorunu nasıl çözerim?

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Arda Can Demirbaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  • Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,643
İsim
MehmedVII
Selam. Maalesef şu an oyun WD Black 500GB 7200RPM 2.5" HDD'ye kurulu fakat yakında SSD almayı düşünüyorum (kesin değil yüksek ihtimalle alamayacağım). Ve ben kendi bilgisayarımda çok nadir drop ile 15-25 FPS GTA V oynayabiliyorum. Fakat bütün oyun zevkimi elimden alan bir sorun var. Dokular geç yükleniyor. Ve bu dokuların geç yüklenmesi bazen polislerden kaçarken vb. şeylerde aracı kullanmama tam bir engel çünkü yolu göremiyorum. Nerede gittiğimi bilmiyorum ve sürekli aracı çarpıyorum. Yani anlayacağınız bu dokuların geç yüklenmesi çok sinir bozucu. Ben bu sorunu nasıl çözerim?
HDD kullanmak zorunda kalmıştım. Hem SSD hem HDD'de oynamıştım GTA V'i. Genel olarak HDD kaynaklı.

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Arda Can Demirbaş
HDD kullanmak zorunda kalmıştım. Hem SSD hem HDD'de oynamıştım GTA V'i. Genel olarak HDD kaynaklı.
Hocam bunun SSD dışında bir çözümü yok mu? Mod, ayar, vb?

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Arda Can Demirbaş
Mod var ama oyunu berbat yapıyor.
Eğer Intel Menüsünden oyuna performans ayarı yaptıysanız onu devredışı bırakın, öyle deneyin.
Intel menüsünden oyuna özel bir ayar yok ama Windows ayarlarından şu ayarları yapmıştım ilk oyunu yükler yüklemez.
Ekran Görüntüsü (18).png

Bundan mı kaynaklı acaba?

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Arda Can Demirbaş
Arkadaşlar dün akşam Windows'tan "sürücüleri en iyi duruma getir" özelliğini kullandım ve yaklaşık 2 buçuk - 3 saatte işlem tamamlandı ve bilgisayarı tamamen kapattım (Shift ile yani). Ve bu sabah CrystalDiskMark testi sonucu böyle oldu;

CrystalDiskMark_20240122084259.png

Sizce sorunum düzelmiş midir?

Top Bottom