Neler Yeni

Yardım Gta 5 oynarken işlemci 90+ dereceye çıkıyor, patlar mı, 30 fps de sabit kalıyor

Jeadness

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Furkan Dinçer
Laptop https://www.casper.com.tr/excalibur-g670 sistem özellikleri gtx 1050 ti intel core i7 turbo fanlar açıkken çoğu oyunda 90 derecenin üzerine kadar çıkıyor işlemci sıcaklığı ekran kartında sıkıntı yok sanırsam ram 16 gb ekteki şey de işlemcim bu arada gta 5 i Razer Cortex le açıyorum, bundan kaynaklı olabilir mi? en son razer cortex msi afterburner falan indirdim ondan önce sıcaklık değerlerini kontrol etmedim, onlardan kaynaklı olabilir mi ? gta 5 i discordda arklarla konuşup bazen spotify dinlerken oynuyorum yani arkaplanda bişey açık değil yardım ederseniz sevinirim
Adsız.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada grafikler kaçta bilmiyorum nasıl bakılır ayarlardan bulamadım yardım ederseniz sevinirim

Mileven

80+ Silver
işlemci patlamaz laptop fanı almanı tavsiye ederim ve temızlıgnı yapmalısın

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Patlamaz. Fakat değerler çok yüksek. 100 dereceye ulaştığında kendini kapatır.

Jeadness

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Furkan Dinçer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kami
Laptop https://www.casper.com.tr/excalibur-g670 sistem özellikleri gtx 1050 ti Intel core i7 turbo fanlar açıkken çoğu oyunda 90 derecenin üzerine kadar çıkıyor işlemci sıcaklığı ekran kartında sıkıntı yok sanırsam RAM 16 gb ekteki şey de işlemcim bu arada gta 5 i Razer Cortex le açıyorum, bundan kaynaklı olabilir mi? en son razer cortex MSI afterburner falan indirdim ondan önce sıcaklık değerlerini kontrol etmedim, onlardan kaynaklı olabilir mi ? gta 5 i discordda arklarla konuşup bazen spotify dinlerken oynuyorum yani arkaplanda bişey açık değil yardım ederseniz sevinirimAlıntıyı görüntüle

bu arada grafikler kaçta bilmiyorum nasıl bakılır ayarlardan bulamadım yardım ederseniz sevinirim
Termal macunu yenileyebilirsin ve laptopların altına soğutucu tarzı şeyler koyuyorlar tam bilmiyorum kullanmadığım için ondan alabilirsin. Sistemine 90 derece çok fazla gta 5 de bu performans baya kötü. Dediklerimi yaptıktan sonra baya soğuyacaktır

Jeadness

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Furkan Dinçer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Termal macunu yenileyebilirsin ve laptopların altına soğutucu tarzı şeyler koyuyorlar tam bilmiyorum kullanmadığım için ondan alabilirsin. Sistemine 90 derece çok fazla gta 5 de bu performans baya kötü. Dediklerimi yaptıktan sonra baya soğuyacaktır
cevap için teşekkürler deniyeceğim

razer cortex kullanmadan dene sonuçları burda paylaş
razer cortex siz de 90+ dereceye çıkıyor denedim şimdi

bu arada sıcaklık değerlerine msi afterburner ve controlcenter (bilgisayarın kendi şeyiyle) baktım msi afterburner 90+ derece falan diyor controlcenter 80+ derece diyor

Son düzenleme:

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
kapatmaz, çünkü şarjda oynuyorum şarjda oynayınca kapatmıyor pilde oynarsamda çok az fps alıyorum

tamam deniyim hemen
Şarjda oynaman bir şey değiştirmez. İşlemci 100 ila 105 derecelere ulaştığı an sistemi kapatır.

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
Razer cortex kullanmanıza gerek yok sözde pcyi hızlandıracakken daha fazla kaynak yiyor programın yaptıklarını manuel yapabilirsiniz.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Laptop iyi soğutmaya sahip değilse yapacağın bir şey yok, termal macun değiştir ve temizliğini yap. Fakat yine de o kadar düşmeyecektir. Klasik laptop sorunları genelde hep 80-85 derece oluyor laptoplarda.

Top Bottom