Neler Yeni

Gta 5'de sebepsiz yere drop yiyor

JoulFly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Kılıç
Gigabyte RTX 3070
İ5 12400F
32 GB RAM VAR

Ama gta 5'de sürekli drop yiyor en düşük grafiğe çektim dakika başı yemeye başladım anlamadım sorun nedir?

JoulFly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet Kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
GTA 5 online üzerinden drop yiyorsanız ya da sadece sizin olduğunuz sunucularda oynayabiliyorsanız büyük ihtimalle internet servis sağlayıcınız sizi CGN Havuzuna almış olabilir. CGN havuzunda tek ip adresi üzerinden (Portlara kullanıcı dağıtılarak) çok kullanıcıya internet çıkışı sağladıkları için port işlemleri yapılamamakta bu nedenle GTA 5 gibi port ihtiyacı olan oyunlarda bu portları kullanamadığınız için bağlantı sorunları yaşarsınız.

CGN (Carrier Grade NAT) IP adresi ile internete girdiğimi nasıl anlarım?

Bu durumu anlayabilmek için modem arayüzüne ulaşmanız ve arayüz üzerindeki IP adresini öğrenmeniz gerekiyor.Ardından https://whatismyipaddress.com/ veya ipleak.net gibi siteler yardımı internet üzerinde görünen IP adresinizi bulmanız gerekiyor.Ardından modem üzerindenki ip ile internet üzerinde görünen ip adreslerinizi karşılaştırdığınızda farklı ip ler görüyorsanız, CGN IP ile internete bağlanıyorsunuz demektir.
CGN Havuzundan çıkış işlemi için internet servis sağlayıcınız ile görüşüp static ip satın almanız gerekmektedir.
Kanka singleplayer'da öyle oluyor

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
853
İsim
Doğukan
Gigabyte RTX 3070
İ5 12400F
32 GB RAM VAR

Ama gta 5'de sürekli drop yiyor en düşük grafiğe çektim dakika başı yemeye başladım anlamadım sorun nedir?
Fps sabitlemeyi dene büyük ihtimalle düzelir. Fazla fps görünce sapıtıyor oyun.

gallax420

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Eray
Kanka singleplayer'da öyle oluyor
Her gördüğüm yerde yazıyorum eğer ki takılma donma problemi varsa sorun ramden kaynaklanıyor olabilir memtest86 programını technopat videosunu izliyerek yapın ramlerde problem varsa kesinlikle donma yapar yaşayan birisi olarak yazıyorum

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Tolga
Top Bottom