Neler Yeni

GTA V ve Minecraft GPU'yu Çok Az Kullanıyor

DarkLegion3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
392
İsim
Eren Akgül
Öncelikle merhaba arkadaşlar;
Ben GTA V ve Minecraft oynarken GPU çok düşük kullanılıyor. GTA V story modda %80 civarında iken bu değer online'a girince %60'lara hatta %50'lere kadar düşüyor ama CPU kullanımım çoğunlukla hep aynı değerlerde yani %50-60 civarında kullanılıyor iki oyunda da. Minecraftta ise GPU kullanımı %80 oluyor. GTA V de ayarları değiştirmeyi denedim çok kez denedim şu an kullandığım ayarlar ise GPU'yu %80-%90 kullandığında 50-60fps alıyorum gayet yeterli fakat online'da bu değer ayarlar aynı kalmasına rağmen 30-45fps arası oluyor (çoğunlukla 35fps civarı) ki bende 60fps alabileceğim yerde neden 35fps oynadığımı merak ediyorum bazı yabancı ve yerli forumlara baktım fakat anlayamadım bu konu hakkında bilgisi olup yardım etmek isteyen biri olursa şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada sistemim :
Hp-Pavilion cx-15xxxxxx
Ekran kartı : NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB DX12
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-8300H CPU @ 2.30GHz (8 CPUs), ~2.3GHz
Ram : 8GB DDR4 2666MHZ + 16GB OPTANE RAM
Depolama : 1tb HDD
Kanka minecraftta ekran kartı kullanımını arttırmak istiyorsan shader kullanabilirsin

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
Ayarları yükseltince de fps düşüyor yine
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramle GPU kullanımı arasında bir bağ mı var? Böyle bir şey olduğunu bilmiyordum
2x8 olursa dual channel olur. Fps droplar azalır. Fps de artar.

Mhz de fps arttırır ama dıger etkenlere gore daha az. FPS dropun azalması demek gpu kullanımı daha sabıt yapar.

Kos_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yiğit Koçak
Kanka minecraftta ekran kartı kullanımını arttırmak istiyorsan shader kullanabilirsin
Zaten shader kullanıyorum ama ekran kartı kullanımı yine düşük bu yüzden 40-50fps oluyor

Mhz de fps arttırır ama dıger etkenlere gore daha az. FPS dropun azalması demek gpu kullanımı daha sabıt yapar.
Hmm... anladım ama zaten bende fps drop olmuyor çok şükür şu anki tek sıkıntım GPU kullanımının CPU kullanımının düşük olmasına rağmen hala düşük olması

Kos_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yiğit Koçak

Diğer oyunlarda sıkıntı yaşamıyorum zaten Metro Exodus RE2 Remake BF1 BF5 gibi oyunlarda da hiçbir fps drop ya da performans kaybı yaşamadan oynuyorum

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
Zaten shader kullanıyorum ama ekran kartı kullanımı yine düşük bu yüzden 40-50fps oluyor

Hmm... anladım ama zaten bende fps drop olmuyor çok şükür şu anki tek sıkıntım GPU kullanımının CPU kullanımının düşük olmasına rağmen hala düşük olması
Mınecraftta ekran kartı kullanımına bakmayın bıle :D Mınecraft dırek ıslemcı odaklıdır. Shader hıc kullanmayın.

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001

Kos_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yiğit Koçak

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
Mınecraft ekran kartı kullanamıyor maalesef. Shaderlar ıle fps ınızı oldurmeyın.

Kos_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yiğit Koçak
Mınecraft ekran kartı kullanamıyor maalesef. Shaderlar ıle fps ınızı oldurmeyın.
Arkadaşlar Minecraft kısmını geçip bilginiz varsa GTA 5'e yardım edebilir misiniz asıl sıkıntım o sadece bu iki oyunda oluyor diye yazmıştım başlığa oyunu

Jackk_Sparrow

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,537
İsim
Mikail
İlgilendiği Kategoriler
Müzik, Para
Discord
Jackk_Sparrow#0001
Arkadaşlar Minecraft kısmını geçip bilginiz varsa GTA 5'e yardım edebilir misiniz asıl sıkıntım o sadece bu iki oyunda oluyor diye yazmıştım başlığa oyunu
Dıger oyunlarda olmuyorsa kafaya takmayın. Gta5 herkeste sorunlu.

• Üzgün
Reaksiyonlar: Kos_

Kos_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yiğit Koçak
Dıger oyunlarda olmuyorsa kafaya takmayın. Gta5 herkeste sorunlu.
Her ne kadar ayarları değiştirsem de oyunu 40fpsten yukaru çekemiyorum oyunun grafiklerini berbat etmeden sırf bu yüzden gta online bile girmiyorum artık. Birkaç tane arkadaşta sıkıntı olmuyormuş ama eve gördüğüm kadarıyla çoğunluk sıkıntılı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,867
Üyeler
155,006
Son üye
Ydesign
Top Bottom