Neler Yeni

GTX 1070 CS:GO fps drop sorunu

Cptmirc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mirac gürz
arkadaşlar msi aero 1070 oc 8 gb ekran kartım var bir süredir pc yi termal macun olmadan kulanıyorum işlemciyi amd ryzen 5 2600x işlemcim var stock soğutuculu normal şartlarda cs de 300-400 fps almam gerekirken 200 leri zorluyorum ayrıca fps drop yaşıyorum bundan 1-2 hafta önce de msı afterburnerda memory clock ve core clock hızlarını birkaç saniyeliğine fullemiştim ne olyuro acaba diye ve belki biraz boost işe yarar diye +200mhz core clock'a +150mhz memory clock'a eklemiştim ama bir fark göremedim csgo içinde ne yapmam gerekir. (8 gb 3200 mhz gskıll ram var gıgabyte a320m s2h anakart var)
kafayı yicem çok acil yardım eder misiniz ne yapmam gerek ekran kartım mı bozuldu yoksa işlemci ısındığı için darboğaz mı oluyor anlamadım

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
arkadaşlar msi aero 1070 oc 8 gb ekran kartım var bir süredir PC yi termal macun olmadan kulanıyorum işlemciyi amd ryzen 5 2600x işlemcim var stock soğutuculu normal şartlarda cs de 300-400 fps almam gerekirken 200 leri zorluyorum ayrıca fps drop yaşıyorum bundan 1-2 hafta önce de msı afterburnerda memory clock ve core clock hızlarını birkaç saniyeliğine fullemiştim ne olyuro acaba diye ve belki biraz boost işe yarar diye +200mhz core clock'a +150mhz memory clock'a eklemiştim ama bir fark göremedim csgo içinde ne yapmam gerekir. (8 gb 3200 mhz gskıll ram var gıgabyte a320m s2h anakart var)
kafayı yicem çok acil yardım eder misiniz ne yapmam gerek ekran kartım mı bozuldu yoksa işlemci ısındığı için darboğaz mı oluyor anlamadım
+200 Core Clock mu 🤣
Ne yaptın sen ya bilmediğiniz ayarları fullemeyin böyle beyler
Sorun ondan kaynaklı değil ve ekran kartına zarar da vermemiştir ama böyle bir overclock deneme birdaha stabil olması imkiansız

xragu

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,311
İsim
Fenasi Kerim durmaz
arkadaşlar msi aero 1070 oc 8 gb ekran kartım var bir süredir PC yi termal macun olmadan kulanıyorum işlemciyi amd ryzen 5 2600x işlemcim var stock soğutuculu normal şartlarda cs de 300-400 fps almam gerekirken 200 leri zorluyorum ayrıca fps drop yaşıyorum bundan 1-2 hafta önce de msı afterburnerda memory clock ve core clock hızlarını birkaç saniyeliğine fullemiştim ne olyuro acaba diye ve belki biraz boost işe yarar diye +200mhz core clock'a +150mhz memory clock'a eklemiştim ama bir fark göremedim csgo içinde ne yapmam gerekir. (8 gb 3200 mhz gskıll ram var gıgabyte a320m s2h anakart var)
Risk budur işte :D

Cptmirc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mirac gürz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bilmeden overclock yapınca pişmanlık hissi

Cptmirc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mirac gürz
Bilmeden overclock yapınca pişmanlık hissi
kjsbfıASJUHAOIJFOs ya overclock yapmak değildi amacım ana oldu bir kere ne yapmam gerek bilgisi olan biri var mı ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

+200 Core Clock mu 🤣
Ne yaptın sen ya bilmediğiniz ayarları fullemeyin böyle beyler
Sorun ondan kaynaklı değil ve ekran kartına zarar da vermemiştir ama böyle bir overclock deneme birdaha stabil olması imkiansız
peki sorun işlemcimde termal macun olmamasından kaynaklı olabilir mi??

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
kjsbfıASJUHAOIJFOs ya overclock yapmak değildi amacım ana oldu bir kere ne yapmam gerek bilgisi olan biri var mı ya

Isısına bağlı işlemcinin.
Ama sanmıyorum

Cptmirc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mirac gürz

evet benim de kafamdaki soru bu acaba bundan kaynaklı mı ? bıos felan güncelledim şu an driver yüklüyorum ufak tefek şeyler deniyorum kendimce :D

Top Bottom