Neler Yeni

MSI Katana GF66 FPS drop

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdulkerim ATMACA
MSI katana GF66 11UE-835 model dizüstü bilgisayarım var. 12.10.2022 tarihinde satın aldım. Bugüne kadar hiçbir sorun yoktu. Son zamanlarda bilgisayar FPS drop yemeye başladı. Sıfırdan kurulum yaptım. Sürücülerim güncel. BIOS güncellemesi yaptım. Ne yaptıysam düzeltemedim. Bilgisayar hiçbir şekilde mavi ekrana düşmüyor veya oyundan atmıyor. Sadece oyun açıldıktan 10-15 dakika kadar sonra her 2-3 dakikada bir FPS 10-15 arasına çakılıyor. Gözlemlerime göre GPU bellek hızı kısılıyor. 7001 MHz'den 810MHz'e düşüyor anlık olarak. (MSI Center yüklü oyun açtığım an bilgisayar Gaming mode geçiyor ve sistemi yüksek performans moduna çekiyor. Fişe takılı oynuyorum. Cooler Boost bu modda sürekli açık olacak şekilde ayarladım fanlar oyun oynarken hep en üst devirde.) Bilgisayar artık boşta serin çalışmamaya başladı. Eskiden boşta 44-45 derecede çalışan işlemci artık 52-53 dereceden aşağıya düşmüyor. 1 senelik bir bilgisayarın termal macunu kurur mu ona da bir anlam veremedim. Bilgisayar aşırı ısındığı için işlemci anlık olarak güç kesiyor olabilir mi? Şimdiden yardımlarınız ve görüşleriniz için teşekkürler.

Sistem Özelliklerim:​

• Intel Core i5-11400H
  • RTX3060 6 GB 85watt.
  • (2x8) 16 GB DDR4 3200MHz RAM.
  • 500GB WD M.2 NVMe SSD.
  • Windows 10 Pro x64 (Orijinal Lisans)

Top Bottom