Neler Yeni

Gtx 1650ti Overclok

Yiğit_B

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Berk
Acer Nitro 5 AN515-44 Model laptop'umu overclock yaptım . Bu modele overclock yapan bulamadım okuduğum forumlardan yola çıkarak en sağlıklı şekilde yapmaya çalıştım . Overclocksuz hali ve Overclocklu hali arasında bi 15-20 fps far var bide full ayarlarda gta5'i 50 fpsde oynatıyo normalde kasıyodu core clock +200 , memory clock +500 yaptım normalde core clock 1450 idi oyuna girince 2145 gösterdi max genel olarak 2000-2100 arası gezdi memory clock ise 6000 den 6500 e çıktı gta5 full ayarlarda memory clock sabit kaldı ama core clock arada oynama yaptı en düşük 1800 gördüm bide ekran kartı 60 dereceye çıktığı zaman kendini 1900-2000 seviyesinde kendini sabitledi soğuyunca tekrar arttı sizce uzun kullanım sonucu laptopa zarar verirmi beni daha en az 6 yıl götürmesi lazım birde testleri boş boş yapmadım dolu dolu test oldu stres testi yok ama arkada valo,adobe premiere,coreldraw falan ne varsa açıpta yaptım fotoğraflar var atıcam zaten , bi öneriniz , tavsiyeniz şu zararlı yada şu yararlı diyebileceğiniz bir tavsiyeniz varsa söylerseniz çok sevinirim iyi günler . birde oyun içinde aldığım ekran görüntüleründe fps falan gözükmemmiş detaylar kullanım falan o yüzden atmamın bi anlamı yok . Ekran Alıntısı.PNGEkran Alıntıs3ı.PNGEkran Alıntıs3ı.PNGEkran Alıntısı.PNGEkran4 Alıntısı.PNGEkran Alıntısı2.PNG
Mesaj otomatik birleştirildi:

fps yok dediği boş ekranda valoranttan çıktığım anın ekran alıntısı işlemcinin 89 derece olduğu anda gta5 ultra ayarlarda modla 5 yıldız yapıp zorladığım andı

Kaizen 80+

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,175
İsim
Efe Kırmaz
Acer Nitro 5 AN515-44 Model laptop'umu overclock yaptım . Bu modele overclock yapan bulamadım okuduğum forumlardan yola çıkarak en sağlıklı şekilde yapmaya çalıştım . Overclocksuz hali ve Overclocklu hali arasında bi 15-20 fps far var bide full ayarlarda gta5'i 50 fpsde oynatıyo normalde kasıyodu core clock +200 , memory clock +500 yaptım normalde core clock 1450 idi oyuna girince 2145 gösterdi max genel olarak 2000-2100 arası gezdi memory clock ise 6000 den 6500 e çıktı gta5 full ayarlarda memory clock sabit kaldı ama core clock arada oynama yaptı en düşük 1800 gördüm bide ekran kartı 60 dereceye çıktığı zaman kendini 1900-2000 seviyesinde kendini sabitledi soğuyunca tekrar arttı sizce uzun kullanım sonucu laptopa zarar verirmi beni daha en az 6 yıl götürmesi lazım birde testleri boş boş yapmadım dolu dolu test oldu stres testi yok ama arkada valo,adobe premiere,coreldraw falan ne varsa açıpta yaptım fotoğraflar var atıcam zaten , bi öneriniz , tavsiyeniz şu zararlı yada şu yararlı diyebileceğiniz bir tavsiyeniz varsa söylerseniz çok sevinirim iyi günler . birde oyun içinde aldığım ekran görüntüleründe fps falan gözükmemmiş detaylar kullanım falan o yüzden atmamın bi anlamı yok . Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

fps yok dediği boş ekranda valoranttan çıktığım anın ekran alıntısı işlemcinin 89 derece olduğu anda gta5 ultra ayarlarda modla 5 yıldız yapıp zorladığım andı
6 yıl boyunca overclocklu halde götürmesi zor.

Top Bottom