Neler Yeni

GTX 1660 S OC 6 GB ekran kartı anlık ısınma sorunu

espanyole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer
Arkadaşlar cümleten S.a GTX 1660 S OC 6 GB Ekran kartımda son zamanlarda ısınma sorunu yaşıyorum. Durum şu şekilde normal masaüstü kullanımında herhangi bi problem yok hatta pubg mobile oynuyorum onda bile sorun yaşamıyorum ama CS GO yada başka bi oyuna girdiğim zaman anında fan aşırı sesli çalışmaya başlıyor ve anında sıcaklık 85 derecelere çıkıyor ama oyunu kapattığımda 55 derecelere düşüyor anında sorun neyden kaynaklı olabilir.
Ekran kartı ayarlarıyla alakalı herhangi bi değişiklik yapmadım.
Yazılımsal bir sıkıntı olma ihtimali varmıdır.
Furmark Testi yaptırdım onunda resmini paylaşmak istiyorum sizlerle.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim
Adsz.png

*CaptainVictory*

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Zafer Baki Yıldız
Arkadaşlar cümleten S.a GTX 1660 S OC 6 GB Ekran kartımda son zamanlarda ısınma sorunu yaşıyorum. Durum şu şekilde normal masaüstü kullanımında herhangi bi problem yok hatta PUBG mobile oynuyorum onda bile sorun yaşamıyorum ama CS GO yada başka bi oyuna girdiğim zaman anında fan aşırı sesli çalışmaya başlıyor ve anında sıcaklık 85 derecelere çıkıyor ama oyunu kapattığımda 55 derecelere düşüyor anında sorun neyden kaynaklı olabilir.
Ekran kartı ayarlarıyla alakalı herhangi bi değişiklik yapmadım.
Yazılımsal bir sıkıntı olma ihtimali varmıdır.
Furmark Testi yaptırdım onunda resmini paylaşmak istiyorum sizlerle.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederimAlıntıyı görüntüle
Termal macun yenile temizle geçer.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,937
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Hangi marka model?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,937
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Gigabyte gtx 1660 S 6 GB
Çift fanlı olansa onların soğutması bayağı zayıf. Kasa mesh değilse o sıcaklık normal, eğer mesh ise bir temizlik ve macun değişimi ister.

espanyole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çift fanlı olansa onların soğutması bayağı zayıf. Kasa mesh değilse o sıcaklık normal, eğer mesh ise bir temizlik ve macun değişimi ister.
Doğrudur hocam çift fanlı model.Kasa mesh değil sıcaklık normal olabilir fakat sorun oyuna girdiğim anda sıcaklığın fırlaması normalde ısınması için bi süre gerekmez mi yani kademeli olarak. Bende oyunu açınca fan sesi yükseliyor ve sıcaklık 85 i görüyor ama oyunu kapatınca anında 50 derecelere düşüyor. Hatta şöyle ki oyun açık durumda alt-tab yapıp cpuid hw monitor uygulamasını üste alıyorum derece anında yine düşüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ahmetcan Alanbel
Doğrudur hocam çift fanlı model.Kasa mesh değil sıcaklık normal olabilir fakat sorun oyuna girdiğim anda sıcaklığın fırlaması normalde ısınması için bi süre gerekmez mi yani kademeli olarak. Bende oyunu açınca fan sesi yükseliyor ve sıcaklık 85 i görüyor ama oyunu kapatınca anında 50 derecelere düşüyor. Hatta şöyle ki oyun açık durumda alt-tab yapıp cpuid hw monitor uygulamasını üste alıyorum derece anında yine düşüyor
Toz temizlemesi yap yapabilirsen de ekran kartının macununu yenileyebilirsin normal de yüksüz durumda 55 derece de ise tozdan yapabilir

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,937
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Yok bundaki blok ufacık maalesef...

espanyole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok bundaki blok ufacık maalesef...
Sistemi 3 yıldır kullanıyorum ama daha önce böyle bi sorun yaşamamıştım hocam yaklaşık 1 ay önce ekran kartı fan kısmını söküp temizledim blok kısmına dokunmadım o süreçten sonra hiç oyun oynamadım bugünlerde oyuna girince bu sorunla karşılaştım bir de furmark testinde fps değeri sizce normal mi

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,937
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Sistemi 3 yıldır kullanıyorum ama daha önce böyle bi sorun yaşamamıştım hocam yaklaşık 1 ay önce ekran kartı fan kısmını söküp temizledim blok kısmına dokunmadım o süreçten sonra hiç oyun oynamadım bugünlerde oyuna girince bu sorunla karşılaştım bir de furmark testinde fps değeri sizce normal mi
Bu kartın fabrikasyon sıcaklığı 82 derece zaten sıfır alındığında. 3 yılda da termal macun kurumaya başlamıştır.

espanyole

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer
Termal macun ile sorunu çözdüm üzerinde macun namına hiç bişey kalmamıştı. Cevap verip ilgilenen herkese teşekkür ederim

Top Bottom