Neler Yeni

Çözüldü✓ Güç Tuşuna Basıldığında Bilgisayar Tepki Vermiyor

kingdaina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Uzay Kıraç
PC hiç start almıyor, bakmadım ama işlemci ısınır mı bu durumda?

Anakart üzerinde resimde işaretlediğim yer yanmış gibiydi. Bu sabah farkettim. Neyden kaynaklı olabilir?Alıntıyı görüntüle
Büyük ihtimal transistör arızası evde halledebileceğin bir şey değil. Tamire/servise götürmelisin. Aanakartın bir kısmında kısa devre yarattığı için açılmıyor işlemcinde sıkıntı çıkmadıysa transistörler ramler usb gibi giriş çıkışlarda sıkıntı olabiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Yusuf Mehmet
Büyük ihtimal transistör arızası evde halledebileceğin bir şey değil. Tamire/servise götürmelisin. Aanakartın bir kısmında kısa devre yarattığı için açılmıyor işlemcinde sıkıntı çıkmadıysa transistörler ramler usb gibi giriş çıkışlarda sıkıntı olabiliyor.
Anakart MSI, servise götürsem yaparlar mı? Garantisi bitti mi bilmiyorum

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Anakart MSI, servise götürsem yaparlar mı? Garantisi bitti mi bilmiyorum
Yanmış durumda dediniz sanırsam fotoğraf atın bakayım bir
Garanti varsa ilgileneceklerdir start almamasının nedeni diğer bileşenlere zarar vermemek için

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Yusuf Mehmet
Yanmış durumda dediniz sanırsam fotoğraf atın bakayım bir
Garanti varsa ilgileneceklerdir start almamasının nedeni diğer bileşenlere zarar vermemek için
IMG_20210626_134608.jpg

Alttaki yer

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Yusuf Mehmet
Yaparlar tabii eğer ben anlarım diyorsanız kurcalayın sorunu bulursunuz belki ama donanımsal bir sorun çok büyük bir ihtimal.
Sorunun tam olarak ne olduğunu da bilmiyorum ki ona göre bir çözüm bulayım

kingdaina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Uzay Kıraç
Sorunun tam olarak ne olduğunu da bilmiyorum ki ona göre bir çözüm bulayım
Hocam cpu güç pinlerini çıkartınca fanlar çalışıyor mu kontrol et, ramler birden fazlaysa tek tek dene veya yuvaları da değiştirerek dene, anakart üzerindeki parçalara bakın bir yanıklık anormallik var mı, anakarttan çıkan usb, hdmi, jak gibi çıkışlarda anormallik var mı kontrol et. Elinde başka anakart varsa onla dene parçaları. Denemekten başka bir şey yok fazla yapacak

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Yusuf Mehmet
Hocam cpu güç pinlerini çıkartınca fanlar çalışıyor mu kontrol et, ramler birden fazlaysa tek tek dene veya yuvaları da değiştirerek dene, anakart üzerindeki parçalara bakın bir yanıklık anormallik var mı, anakarttan çıkan usb, hdmi, jak gibi çıkışlarda anormallik var mı kontrol et. Elinde başka anakart varsa onla dene parçaları. Denemekten başka bir şey yok fazla yapacak
Yanık sadece yukarıda attığım resimde var. İşlemciyi besleyen kabloyu çıkarına herhangi bir değişiklik olmadı denedim daha önce RAMleri de denerim

kingdaina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Uzay Kıraç
Yanık sadece yukarıda attığım resimde var. İşlemciyi besleyen kabloyu çıkarına herhangi bir değişiklik olmadı denedim daha önce RAMleri de denerim
Yanığı farketmedim ben. Öyleyse sıkıntı odur bir servise götürün siz. Dediğim gibi bir şekilde farklı anakartta denerseniz garantilenmiş olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Yusuf Mehmet
Yanığı farketmedim ben. Öyleyse sıkıntı odur bir servise götürün siz. Dediğim gibi bir şekilde farklı anakartta denerseniz garantilenmiş olur
Anakart bulamam, RAM'leri de denedim olmadı. Tek çare servise göndermek

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Yusuf Mehmet
Arkadaşlar Power kablosunda uyuşmazlık var galiba :) Kabloyu biraz yukarı doğru kaldırınca açıldı. Yani öyle olduğunu düşünüyorum. Şimdi başka kablo alacağım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ama aklıma anakart üzerindeki yanık takıldı. O neyden kaynaklı olabilir

kingdaina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Uzay Kıraç
Arkadaşlar Power kablosunda uyuşmazlık var galiba :) Kabloyu biraz yukarı doğru kaldırınca açıldı. Yani öyle olduğunu düşünüyorum. Şimdi başka kablo alacağım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ama aklıma anakart üzerindeki yanık takıldı. O neyden kaynaklı olabilir
Ben yanık dediğini göremiyorum valla. Transistörler şişme yapıyor zamanla belki onu görüyorsundur. Sorunu bulduğuna sevindim, geçmiş olsun

Top Bottom