Neler Yeni

Öneri Gümrük Vergi̇leri̇ Öncesi̇ Son Çıkış Okuyunuz !

Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Onur Mehmet Aslan
Arkadaşlar malumunuz üzere 1 mayıstan itibaren gümrük vergileri değişecek
Ayrıyetten Amazon çoğu ürününü Türkiye ye satısını durdurdu sitelerden bakabilirsiniz suan cogu urune ulasılamıyor
Bir an önce ekran kartı elektronik ürünlerinizi simdiden almanızı tavsiye ederim.
https://www.amazon.com.tr/s?i=compu...2&qid=1636388426&rnid=15358539031&ref=sr_pg_2 ( amazon tr üzerinde de ekran kartı dun burada bir ton kart vardı hepsini TR satısını durdurdular.)
1649925532451.png

Yakında elektronik ürünlerde ciddi fiyat artışları gelebilir .
amazon jp
1649925748430.png

Cogu ürünün Türkiye'ye gönderimi tek tek kapanıyor.
Bu arada söylemeden geçmiyeyim
https://www.newegg.com/global/tr-en...d-16go/p/N82E16814930048?Item=N82E16814930048
1649925638385.png

Alacak arkadaşlar acele etsinler...
O gümrük vergisindeki artışları bizim firmalarımız da büyük ihtimalle yansıtacak.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,874
İsim
göksel yurtcan
bu günde sadız

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,096
İsim
Mert Metshi
of abi napcaz

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Sadettin Y
Hocam sadece tartisma amacli soruyorum. Kaynak olarak belirttiğiniz linkte 150euronun altındaki vergilendirme için fiyat artisindan bashediliyor. Ek olarak ticari olarak alinan esyalarin vergisinde de degisiklik olmayacak gibi gozukuyor. Buradan cikardigim fikirle turkiyede satış yapan firmalari etkileyen bir durum olmayacagini düşünüyorum. Sadece amazon de it jp aliexpresste kisisel alisverislere vergi arttirimi gelecek gibi düşündüm. Ornek olarak verdiginiz amazon jp de ekran kartlarinin satisi durdurulmasi da sacma bir dusunce cunku vergi arttirilsa bile saticiyi etkileyecek bir durum yok yani satisi vergi arttirimindan sonra yapmalari icin gecerli bir sebepleri yok. Cunku kazanclari ayni olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
Onur Mehmet Aslan
Hocam sadece tartisma amacli soruyorum. Kaynak olarak belirttiğiniz linkte 150euronun altındaki vergilendirme için fiyat artisindan bashediliyor. Ek olarak ticari olarak alinan esyalarin vergisinde de degisiklik olmayacak gibi gozukuyor. Buradan cikardigim fikirle turkiyede satış yapan firmalari etkileyen bir durum olmayacagini düşünüyorum. Sadece amazon de it jp aliexpresste kisisel alisverislere vergi arttirimi gelecek gibi düşündüm. Ornek olarak verdiginiz amazon jp de ekran kartlarinin satisi durdurulmasi da sacma bir dusunce cunku vergi arttirilsa bile saticiyi etkileyecek bir durum yok yani satisi vergi arttirimindan sonra yapmalari icin gecerli bir sebepleri yok. Cunku kazanclari ayni olur
Hocam soyle dusunun şimdi yurt dışından bir çok kişi ekran kart getirip satıyor ve arz talebi karşılıyordu.
Ama şimdi sadece ekran kartları firmalardan alınacak yani istedikleri fiyatı belirleyebilirler çünkü baska satıcı olmayacak :)

ARZ TALEBİ KARSILAYAMAZSA FİYATLAR DAHA DA UCAR :)

NOMADRANTAN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,404
İsim
Nomad
abi tek istediğim evime gelip pc yi açtığımda bütün oyunları adam akıllı oynamak ama insanların artık zevkini bile yaşatmıyolar hakkım helal değil

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Sadettin Y
Hocam soyle dusunun şimdi yurt dışından bir çok kişi ekran kart getirip satıyor ve arz talebi karşılıyordu.
Ama şimdi sadece ekran kartları firmalardan alınacak yani istedikleri fiyatı belirleyebilirler çünkü baska satıcı olmayacak :)

ARZ TALEBİ KARSILAYAMAZSA FİYATLAR DAHA DA UCAR :)
tamam hocam cok mantıklı cevaptı teşekkürler

Top Bottom