Neler Yeni

(Güncelleme) PSU patlama sesi ve sonrasında yanık kokusu..

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
PC çalışırken kasamdan patlama sesi geldi ve arkasından yanık kokusu. Sonrasında hemen PC kapattim. Kasaya baktığımda PSU daha yoğun bir koku vardı sanırım orada oldu. Garanti kapsaminda bir sorun yaşar mıyım?
Diğer PC bileşenlerime bir şey olmuş mudur?
PSU: Corsair 750w 80+ bronze
Akım Korumalı Priz: tuncmatik 5li priz sigortası patlamış ama görevini yaptığını düşünmüyorum.

GÜNCELLEME
Merhaba corsair support ile bugün geri dönüş sağladım. Bana yeni bir cihaz göndermeyi teklif ettiler.
Eski Ürün: https://www.corsair.com/us/en/Categ...s/iCUE-CXF-RGB-Power-Supplies/p/CP-9020218-NA
Yeni Ürün: https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/RMx-Series/p/CP-9020199-NA

Teklifi kabul ettim. Corsair bana geri dönüş yapmasını beklediğim zamanda amazon ile iletişime geçmiştim ve onlarda bana ürün stokda olmadığı için para iadesi teklif etmişlerdi.. Aldığım hizmetten mutlu oldum gerçekten müşterisine önem veren firmalar için ödediğimiz ücret farkının karsılığını kesinlikle aldığımızı düşünüyorum.

"
Selam Erdem,

Yanıttaki gecikme için özür dilerim ve bu PSU ünitesiyle yaşadığınız sorunu duymak için özür dilerim. Kesinlikle bizim için bir yedek üniteye bakmak istiyorum! Bu formatta tam gönderim adresinizin ve telefon numaranızın onayını verebilir misiniz:

Gönderim Adresi:
Sokak 1:
Sokak 2:
Sokak 3:
Posta Kodu:
Ülke:
Telefon Numarası:

Ne yazık ki artık bu CX750f Modelini de stoklarımızda bulundurmuyoruz. Aşağıdaki değiştirme sizin için iyi çalışır mı: https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/RMx-Series/p/CP-9020199-NA

Ne yazık ki rgb'ye sahip değil, ancak daha yüksek bir verimlilik ve daha yüksek son model bir PSU!

Lütfen benim için sahip olabileceğiniz ek sorularla iletişime geçmekten çekinmeyin!
Corsair'i seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Tyler'ın

Corsair Teknik Destek "
Mesaj Türkçeye çevrilmiştir.

Son düzenleme:

Hypnx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Batuhan
Diğer bileşenlere bir şey olmuş olsa pc hata verir ya da en kötü ihtimalle direkt kapanırdı.PSU kondansatörlerinden biri vefat etmiş gibi duruyor.Garantiye gönder.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
yolla garantiye direk

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Diğer bileşenlere bir şey olmuş olsa pc hata verir ya da en kötü ihtimalle direkt kapanırdı.PSU kondansatörlerinden biri vefat etmiş gibi duruyor.Garantiye gönder.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. PC için Akım korumalı priz kullanıyordum. Bir işe yaramadı. Bunun da bilgisini vereyim. Sigortası yanmış ama..
Markası: tuncmatik 5li priz

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
Geçmiş olsun :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu

heymia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
mERT
Kondansatör patlamıştır garantiye gönder direkt

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
Arkadaşlar garanti için nasıl bir adım izleyeceğim? Corsair markasının Türkiye'de bir yeri yok sanırım. Daha önce garanti tecrübesi olan var mı

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sanırım psu patlamış. kondansatördendir, corsair icin garanti yollarini googledan araştırıp kolayca halledebilirsin. garantiye ver.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,847
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bilgilendirme için teşekkür ederim. PC için Akım korumalı priz kullanıyordum. Bir işe yaramadı. Bunun da bilgisini vereyim. Sigortası yanmış ama..
Markası: tuncmatik 5li priz
Akım korumalı diye alınan prizlerin içine varistor koyup satıyorlar hep diyorum akım korumalı priz den ziyade evin ana sigorta koruma sistemi olması lazım önce orası sonra diğer yerler

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
Akım korumalı diye alınan prizlerin içine varistor koyup satıyorlar hep diyorum akım korumalı priz den ziyade evin ana sigorta koruma sistemi olması lazım önce orası sonra diğer yerler
Evet haklısınız bu konuyu acı bir tecrübeyle yaşamış oldum

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Caner
PC çalışırken kasamdan patlama sesi geldi ve arkasından yanık kokusu. Sonrasında hemen PC kapattim. Kasaya baktığımda PSU daha yoğun bir koku vardı sanırım orada oldu. Garanti kapsaminda bir sorun yaşar mıyım?
Diğer PC bileşenlerime bir şey olmuş mudur?
PSU: Corsair 750w 80+ bronze
Akım Korumalı Priz: tuncmatik 5li priz sigortası patlamış ama görevini yaptığını düşünmüyorum.
Başlıktan yaşadığın korkuyu hissettim..
Öncelikle akım korumalı prizin kullanımı son güç çıkışını aldığın priz akım korumalı olması gerekli ve bikac şartı daha vardı işini yapması için onları unuttum ileride dikkat etmek için bakabilirsin, garanti içinde Türkiye distribütörleri oluyor bakarsın seninkisi kimse bırakırsın a4 kağıdına sorunlarına birlikte

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,847
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Evet haklısınız bu konuyu acı bir tecrübeyle yaşamış oldum
Çok geçmiş olsun ben Corsair psu lardan korkuyorum fsp en güvenilir geliyor bana birde evga seasinic bunlarda iyi High power bu markalardan alırım alırsam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,654
Üyeler
149,602
Son üye
uykusuzadam
Top Bottom