Neler Yeni

(Güncelleme) PSU patlama sesi ve sonrasında yanık kokusu..

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,213
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Bilgilendirme için teşekkür ederim. PC için Akım korumalı priz kullanıyordum. Bir işe yaramadı. Bunun da bilgisini vereyim. Sigortası yanmış ama..
Markası: tuncmatik 5li priz
Schneider harici beş para etmez

freygasm

80+ Gold

Furchlost

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kürşat
Kısa devre olduğunu çok düşünmüyorum, genelde çıkış kondansatörleri parallel birkaç tane olur ve akımla patlatmak zordur, muhtemelen çıkış gerilimi kondansatör geriliminin üstüne çıktı ve bir süre böyle kaldığı için patlamış olabilir,anlık gerilim sıçraması da kolay kolay kapasitör patlatmaz, ömrü bitmiş olması küçük bir ihtimal, güç kaynağının kontrolünde bir sıkıntı olmuş olabilir anlık olarak, bazen bir tozdan veya parçacıkdan kaynaklanabiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
Kısa devre olduğunu çok düşünmüyorum, genelde çıkış kondansatörleri parallel birkaç tane olur ve akımla patlatmak zordur, muhtemelen çıkış gerilimi kondansatör geriliminin üstüne çıktı ve bir süre böyle kaldığı için patlamış olabilir,anlık gerilim sıçraması da kolay kolay kapasitör patlatmaz, ömrü bitmiş olması küçük bir ihtimal, güç kaynağının kontrolünde bir sıkıntı olmuş olabilir anlık olarak, bazen bir tozdan veya parçacıkdan kaynaklanabiliyor
Ocak ayında almıştım ürün yeni sayılır :/

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Çok geçmiş olsun ben Corsair psu lardan korkuyorum fsp en güvenilir geliyor bana birde evga seasinic bunlarda iyi High power bu markalardan alırım alırsam
Modeline bağlı, bir Xpg Core Reactor veya Rog Strix veya buna benzer tepe modeller ile PSU konusunda sorun yaşama ihtimalin çok çok az.

Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Erdem Karaoğlu
Talihsizlik olmuş B sınıfında orta halli bir PSU. Amazonla iletişime geçtiniz mi?
Corsair supporta bilet attım. Amazon ilede iletişime geçmem gerekiyor mu?

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,847
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Modeline bağlı, bir Xpg Core Reactor veya Rog Strix veya buna benzer tepe modeller ile PSU konusunda sorun yaşama ihtimalin çok çok az.
Herkes tepe model alamıyorum ki be cancağızım inşallah parçalara zarar gelmemiştir yazık olmasın

kacr2828

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
K
son durum nedir merak ettim? geçmiş olsun. amazon dan aldım demişsiniz, satıcısı amazon.com.tr ise direk onlarla iletişime geçseydinizya? bileşenlere zarar verdimi acaba? @erdemkaraogllu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,650
Üyeler
149,601
Son üye
Qrewyn
Top Bottom