Neler Yeni

Günümüz Standartlarında Kullanıla Bilecek 2el Kamera Önerileri

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
ErayAkman

FUJİFİLM X-T100 2El 2.500 tl ye sizce nasıldır günümüz standartlarında alınır mı? ve ya bunun yerine yakın fiyatlara daha iyi bir makina varmıdır​

Amatör biriyim amacım cok üst düzey fotoğraflar çekmekten ziyade sokak fotoğrafları ve hobi amaçlı kullanmak ama yinede tabikide prof kamera kullanma eğitimi de almayı düşünüyorum

Araştırmalarım sonucu çok farklı makinalar gördüm günümüz standartlarında 2 el olarak alına bilecek makinalar nelerdir bayadır araştırıyorum ama böyle bir kaynak malesef bulamadım

Bu konuda bilgili olan abilerim ve ablalarım yardımcı olursa sevinirim hemde benim gibi fotoğrafa yeni başlayacak insanlar için çok faydalı olmuş olur

Musa Dinç

80+ Bronze
Ben olsam telefonumu satar ( telefonun 4000tl bandında veya üsütnde ise) yeni güzel kameralı telefon alırdım yok yapamam dersen canon vs al onlar çok iyi oluyor. veya go proda alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
ErayAkman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben olsam telefonumu satar ( telefonun 4000tl bandında veya üsütnde ise) yeni güzel kameralı telefon alırdım yok yapamam dersen canon vs al onlar çok iyi oluyor. veya go proda alabilirsin.
Görüntü kalitesinde kayıp yaşamamak için bir iphone 11 alsak 10bin tl onun yerine 5 bine güzel bir kamera alıp 5 bine de bi telefon alıp kullanmak daha mantıklı gibi ileride sadece güzel bir lens alıp yola devam edile bilir Telefon bu yüzden mantıklı gelmiyor

Go pro biraz konu dışı kalıyor malesef :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafacan Mermer
Instagram
canmermer06

FUJİFİLM X-T100 2El 2.500 TL ye sizce nasıldır günümüz standartlarında alınır mı? ve ya bunun yerine yakın fiyatlara daha iyi bir makina varmıdır​

Amatör biriyim amacım cok üst düzey fotoğraflar çekmekten ziyade sokak fotoğrafları ve hobi amaçlı kullanmak ama yinede tabikide prof kamera kullanma eğitimi de almayı düşünüyorum

Araştırmalarım sonucu çok farklı makinalar gördüm günümüz standartlarında 2 el olarak alına bilecek makinalar nelerdir bayadır araştırıyorum ama böyle bir kaynak malesef bulamadım

Bu konuda bilgili olan abilerim ve ablalarım yardımcı olursa sevinirim hemde benim gibi fotoğrafa yeni başlayacak insanlar için çok faydalı olmuş olur
Ben EOS 1100D almıştım ama sokak için biraz yavaş kalır malum eski makine sensörler eski odaklama yeni makineler gibi değil lens bi ileri geri yapıyor öyle netliyor lakin öğrenmek için güzel fiyatlarıda uygun üstüne 2.el Yongnuo 50mm 1.8 alınır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefon evet baktığın ekranda güzeldir sana fotoğrafla oynayarak görüntü verir şöyle düşün yemek var sana biri yapıp içine belli malzeme koymuş bu senin telefonda gördüğün ama fotoğraf makinesinde (RAW) yemeğin malzemesini sen istediğin gibi ayarlarsın. Telefonlarda hele son zamanlarda acayip megapiksel sayıları dönüyor ama gereksiz benim telefonum 13+5mp eski fotoğraf makinem 12mp çekilen fotoğraflara zoom yap telefonun ürünü rezalet piksel yoğunluğu önemli telefon İphone bi nebze ama kamera kalitesi vermez

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
ErayAkman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben EOS 1100D almıştım ama sokak için biraz yavaş kalır malum eski makine sensörler eski odaklama yeni makineler gibi değil lens bi ileri geri yapıyor öyle netliyor lakin öğrenmek için güzel fiyatlarıda uygun üstüne 2.el Yongnuo 50mm 1.8 alınır

Telefon evet baktığın ekranda güzeldir sana fotoğrafla oynayarak görüntü verir şöyle düşün yemek var sana biri yapıp içine belli malzeme koymuş bu senin telefonda gördüğün ama fotoğraf makinesinde (RAW) yemeğin malzemesini sen istediğin gibi ayarlarsın. Telefonlarda hele son zamanlarda acayip megapiksel sayıları dönüyor ama gereksiz benim telefonum 13+5mp eski fotoğraf makinem 12mp çekilen fotoğraflara zoom yap telefonun ürünü rezalet piksel yoğunluğu önemli telefon İphone bi nebze ama kamera kalitesi vermez
Aynasız makinaların ekranının aşağı yukarı hareket etmesı ve dediğniz gibi oto odaklaması sokak fotoğrafları için nimet gibi duruyor hafifliği de cabası
ki manuel focus imkanı da sunması öğrenmek adına güzel bir tercih oluyor ama işte bir sürü marka bir sürü kamera var doğru olanı seçmek biraz meşakkatli

Son düzenleme:

Musa Dinç

80+ Bronze
Görüntü kalitesinde kayıp yaşamamak için bir iphone 11 alsak 10bin TL onun yerine 5 bine güzel bir kamera alıp 5 bine de bi telefon alıp kullanmak daha mantıklı gibi ileride sadece güzel bir lens alıp yola devam edile bilir Telefon bu yüzden mantıklı gelmiyor

Go pro biraz konu dışı kalıyor malesef :)
iPhone alınmaz zaten o fiyata kat kat iyisi varken.

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafacan Mermer
Instagram
canmermer06
Aynasız makinaların ekranının aşağı yukarı hareket etmesı ve dediniz gibi oto odaklaması sokak fotoğrafları için nimet gibi duruyor hafifliği de cabası
ki manuel focus imkanı da sunması öğrenmek adına güzel bir tercih oluyor ama işte bir sürü marka bir sürü kamera var doğru olanı seçmek biraz meşakkatli
benim lensin af motoru bozulmuştu 1 yıl manuel netleme yaparak gezdim yavaş oluyor ama eğlenceli. Aynasız makinelerde ucuz Samsunglar ve Sonyler var NEX5N falan ama aynasız aksesuarları lensleri çok maliyetli maalesef.

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Canon bu konuda baya ileriye gitmiş bir firma onun kameralarına bakabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
ErayAkman
Dijital kameradan anlamam ki :/ Ben film fotoğrafçısıyım yani analog.
Analog da güzelde ben küçük bir şehirde yaşıyorum banyosunu falan yaptırıcak yer bulmam çok zor ama anlog makinanın keyfi de bir başka duruyor

Canon bu konuda baya ileriye gitmiş bir firma onun kameralarına bakabilirsin.
Canonda m50 gözüme çarptı bu https://www.canon.com.tr/lenses/mount-adapter-ef-eos-m-lens/ adaptörle dslr lensleri falan kullana biliyormuşuz sanırım bu şekilde lensleri ucuza bulma imkanım var gibi duruyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafacan Mermer
Instagram
canmermer06
Analog da güzelde ben küçük bir şehirde yaşıyorum banyosunu falan yaptırıcak yer bulmam çok zor ama anlog makinanın keyfi de bir başka duruyor

Canonda m50 gözüme çarptı bu https://www.canon.com.tr/lenses/mount-adapter-ef-eos-m-lens/ adaptörle dslr lensleri falan kullana biliyormuşuz sanırım bu şekilde lensleri ucuza bulma imkanım var gibi duruyor
Bütçen varsa M50 çok güzel o adaptör pahalı ama yine aynasız lenslerine oranla çok ucuza geliyor.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Banyosunu İstanbul'a gönderip yaptırabilirsin 45 TL tutuyor B&T+Kargo. Rıfat Tunç fotoğrafçılık. Analoğun keyfi başka dediğin gibi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,025
Üyeler
151,487
Son üye
RuzgarY
Top Bottom