Neler Yeni

Günlük dijital olarak yazılabilir mi yoksa fiziksel deftere mi not alınmalı?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Günlük dijital olarak yazılabilir mi yoksa fiziksel deftere mi not alınmalı? Ne düşünüyorsunuz?
Bu günlüğü de harbi harbi tutacaksınız.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Musa ÖZ
Günlük dijital olarak yazılabilir mi yoksa fiziksel deftere mi not alınmalı? Ne düşünüyorsunuz?
Fiziksel deftere tabii. Günlüğün olayı bu.

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Eren Kurtuluş
ben sanal tutuyorum. her günümü yazmak yerine sıkıntıda hissettiğimde, geleceğim hakkında düşündüğümde veya canım istediğinde kayıt açarak düşüncelerimi videolara döküyorum. Ses kaydı şeklinde de olabilir ama video bana daha hoş geliyor.

Kayıtları şifreli bir usbde saklıyorum. Böylece birinin kalkıp defter kurcalama riskini atlatıyorum. Aynı zamanda deftere not tutarken aklımdan geçenleri hızlı bir şekilde kağıda dökmek zor. Videolarda direkt düşüncelerimi döküp 10 15 dakika konusuna göre 1 saatte işimi halledip çıkıyorum. Defter daha sıkıntı geliyor bana.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ben sanal tutuyorum. her günümü yazmak yerine sıkıntıda hissettiğimde, geleceğim hakkında düşündüğümde veya canım istediğinde kayıt açarak düşüncelerimi videolara döküyorum. Ses kaydı şeklinde de olabilir ama video bana daha hoş geliyor.

Kayıtları şifreli bir usbde saklıyorum. Böylece birinin kalkıp defter kurcalama riskini atlatıyorum. Aynı zamanda deftere not tutarken aklımdan geçenleri hızlı bir şekilde kağıda dökmek zor. Videolarda direkt düşüncelerimi döküp 10 15 dakika konusuna göre 1 saatte işimi halledip çıkıyorum. Defter daha sıkıntı geliyor bana.
Bana da sanal mantıklı geliyor. İstediğin zaman istediğin yerde bir şeyleri not alabiliyorsun. Böylece içinde bir şey kalmıyor.

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
''Wolfred!ghT
Günlük tutarken elin kağıt kaleme değmeli bence.
Çünkü dijital dünyadaki yazılarımız az da olsa sosyal medya diline ve kelime yapısına kayıyor.
Günlük olsa dahi.
Özelikle bir çok detayı fiziksel günlüklere göre olabildiğince kaçırıyoruz.
(Çünkü dijital dünyada yazacağın her harf bir tık ile düzgün ve anlaşılabilir yapıda çıktığı için yazdığımız kelimenin hem yapısı hem manası üzerinde fazla düşünme gereksinimi duymuyoruz.)

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Eren Kurtuluş
Bana da sanal mantıklı geliyor. İstediğin zaman istediğin yerde bir şeyleri not alabiliyorsun. Böylece içinde bir şey kalmıyor.
Tabii. İstersen 5 istersen 45 dakika kayıt yap hem ağzından kelimeler döküldüğü için rahatlatıyor da. Günlükle yazı yazmak bir süreden sonra uğraştırıcı.

Defter ile başladım tutmaya sarmadı sanala geçtim.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Günlük tutarken elin kağıt kaleme değmeli bence.
Çünkü dijital dünyadaki yazılarımız az da olsa sosyal medya diline ve kelime yapısına kayıyor.
Günlük olsa dahi.
Özelikle bir çok detayı fiziksel günlüklere göre olabildiğince kaçırıyoruz.
(Çünkü dijital dünyada yazacağın her harf bir tık ile düzgün ve anlaşılabilir yapıda çıktığı için yazdığımız kelimenin hem yapısı hem manası üzerinde fazla düşünme gereksinimi duymuyoruz.)
Tamda bu sebepten ötürü bu konuyu açtım. Fiziksel kalem ve kağıt duygu yüklü cümleler olabilir. Dijitalde daha bi' duygusuz cümleler olabilir.

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
''Wolfred!ghT
Tamda bu sebepten ötürü bu konuyu açtım. Fiziksel kalem ve kağıt duygu yüklü cümleler olabilir. Dijitalde daha bi' duygusuz cümleler olabilir.

Günlüğün, günün sonunda durum değerlendirmesi gibi yazılmasına da karşıyım.
Bence küçük bir günlük taşıyacaksın yanında.
Yazılmaya değer bir olay yaşadığında o duyguyu kaybetmeden yanındaki günlüğe yazıcaksın.
Zor zamanlarında, ışığını kaybettiğinde okuyacaksın fikrimce.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Günlüğün, günün sonunda durum değerlendirmesi gibi yazılmasına da karşıyım.
Bence küçük bir günlük taşıyacaksın yanında.
Yazılmaya değer bir olay yaşadığında o duyguyu kaybetmeden yanındaki günlüğe yazıcaksın.
Zor zamanlarında, ışığını kaybettiğinde okuyacaksın fikrimce.
Aynı düşüncelere sahibim. İşte o yüzden dijital daha mantıklı geldi. Çünkü telefonu çıkarıp direkt bir şeyler yazabiliriz. O duygu yüklü anı yazdığımızda birileri ne yazıyorsun diye sorabilir..

Lanelzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Efe Basar
bulut tabanlı biryere yazarsan dijital

Top Bottom