Neler Yeni

Öneri Halka arzlara katılırken nelere dikkat edilmelidir ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
python öğreniyorum
Ben halka arzlara katılmaktansa çıkıp düşmüş arzları alıyorum 1-2 ay içinde tekrar yükseliyor ama tabi ki yükselmeyen de oldu.
bildiğim kadarıyla büyük yatırımcılar tahta görevi görüyor. hisse birkaç gün tavan yaptıktan sonra tüm hisseyi satıp hissenin fiyatını düşürüyor. herkes satmaya başlayınca da daha düşük fiyattan topluyorlar. yanlışım olabilir ama kabaca böyle diye biliyorum ben

Eraskel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Ahmet EFİL
bildiğim kadarıyla büyük yatırımcılar tahta görevi görüyor. hisse birkaç gün tavan yaptıktan sonra tüm hisseyi satıp hissenin fiyatını düşürüyor. herkes satmaya başlayınca da daha düşük fiyattan topluyorlar. yanlışım olabilir ama kabaca böyle diye biliyorum ben
Evet bence tamamen böyle işliyor %60-70 değer kaybına dayanamayıp hisseleri satıyorlar 1-2 ay sonra o hisse tekrardan o seviyeye geliyor. Sonrasında keşke satmasaydım diyor insan.

f3rdi20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
ferdi
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
python öğreniyorum
Evet bence tamamen böyle işliyor %60-70 değer kaybına dayanamayıp hisseleri satıyorlar 1-2 ay sonra o hisse tekrardan o seviyeye geliyor. Sonrasında keşke satmasaydım diyor insan.
uzun vadeli güzel yatırım olabiliyor ama malesef kısa vadede harçlığımı çıkartmam gerekiyor. sanırım bende gayrimenkul dışında genel halka arzlara katılıp 3-4 gün tavan bekleyip satmaya başlayacağım. YTD
Mesaj otomatik birleştirildi:

gayrimenkul yatırım ortaklığı yani inşaat şirketleri
hocam peki bunun bir sebebi var mı yoksa tecrübeyle sabit olduğu için mi?

Eraskel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Ahmet EFİL
uzun vadeli güzel yatırım olabiliyor ama malesef kısa vadede harçlığımı çıkartmam gerekiyor. sanırım bende gayrimenkul dışında genel halka arzlara katılıp 3-4 gün tavan bekleyip satmaya başlayacağım. YTD
Kısa vadede en mantıklısı olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Sezgin
Şöyle bir bilgi vereyim kaç tavan yapacağını telegram gruplarından o hissenin grubuna giriyorsun halka arz mesela sabah borsa açılmadan tavan da kaç lot alım emri bekliyor onu görüyorsun ona göre bozuyorsun mesela ilk halka arzlar ilk tavanlar da 50 60m lot alış bekler gün gün azalır en son 3m 1m alış girilmeyen başlayınca sabahları bozmaya yakındır ister satarsın ister beklersin benim taktik böyle

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
python öğreniyorum
Şöyle bir bilgi vereyim kaç tavan yapacağını telegram gruplarından o hissenin grubuna giriyorsun halka arz mesela sabah borsa açılmadan tavan da kaç lot alım emri bekliyor onu görüyorsun ona göre bozuyorsun mesela ilk halka arzlar ilk tavanlar da 50 60m lot alış bekler gün gün azalır en son 3m 1m alış girilmeyen başlayınca sabahları bozmaya yakındır ister satarsın ister beklersin benim taktik böyle
bunu düşünebilirim teşekkürler.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,501
İsim
ArtiAnius
Merhabalar. Bir üniversite öğrencisi olarak halka arzlara katılarak ufak da olsa harçlığımı çıkartma düşüncesindeyim. Daha önceden hisse senetleriyle biraz da olsa ilgilenmişliğim var ama halka arzlara katılırken nelere dikkat etmeliyim hiç bilmiyorum. Kendi tecrübelerinize dayanarak veya beğendiğiniz videoları paylaşarak yardımcı olursanız çok memnun olurum. Kafama takılan sorular aşağıda belirttiğim gibidir.
- Halka arza girerken aradığınız kriterler nelerdir ?
-Bir halka arzın kaç gün tavan yapacağını neye göre tahmin ediyorsunuz veya nasıl bir yol izliyorsunuz ?
Halka arz furyası tekrardan başladığı için riskli ortam gene doğuyor tavsiyem yüklü miktarda girmeyin ilk günden tavan bozan hisseler oldu tabana oturdu para -50000 deyim 🥰

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
.
bunu düşünebilirim teşekkürler.
Saat 12 de 10m alım emri vardır ama saat 1'de bütün alım emirleri silinip satış emri verilirse anında taban olur, telegram da bu veriler canlı olarak gösterilmediğinden dolayı sen takip edemeyebilirsin, canlı takip için de bankaya aylık belli bir ücret gerekiyor. Kısaca aç gözlü olmaya gerek yok seni tatmin edecek bir rakama ulaştığında satışı verebilrsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
python öğreniyorum
Halka arz furyası tekrardan başladığı için riskli ortam gene doğuyor tavsiyem yüklü miktarda girmeyin ilk günden tavan bozan hisseler oldu tabana oturdu para -50000 deyim 🥰
hocam naptınız yav büyük geçmiş olsun... zaten 3 atarım 4 alırım en fazla o yüzden çok bi beklentim yok benim

Saat 12 de 10m alım emri vardır ama saat 1'de bütün alım emirleri silinip satış emri verilirse anında taban olur, telegram da bu veriler canlı olarak gösterilmediğinden dolayı sen takip edemeyebilirsin, canlı takip için de bankaya aylık belli bir ücret gerekiyor. Kısaca aç gözlü olmaya gerek yok seni tatmin edecek bir rakama ulaştığında satışı verebilrsin.
bunu takip etmek için gereken ücret ne kadar hocam ? ufak bir meblağ ise alabilirim bunu

redlove

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
887
İsim
.
hocam naptınız yav büyük geçmiş olsun... zaten 3 atarım 4 alırım en fazla o yüzden çok bi beklentim yok benim

bunu takip etmek için gereken ücret ne kadar hocam ? ufak bir meblağ ise alabilirim bunu
500-700tl arasında sanırım aylık.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,501
İsim
ArtiAnius

Hocam borsa emek ister -50 bini 5 dakikada toparlamak için saatlerce masa başında kalmak gerek halka arz a girdiğiniz hisseyi satmamak gerek borsa bilmeyen için gelir kapısını aralar sattığınizda kapanır o kapı halka arz başlangıç için dip fiyattır daha da düşebilir ama yukselicektir illaki düştükçe almak gerek kaliteli firmalara yönelin paranızı garantiye almak isterseniz de fon almanizi tavsiye ederim

Top Bottom