Neler Yeni

Hangi Ağ Genişleticiyi Almalıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bora ŞAFAK
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda Keenetic Extra DSL AC1200 aldım modemden çok memnunum ama modemin konumu salona biraz uzak kalıyor modem yatak odasının balkonunda arada yatak odası mutfak var salonla o balkonun arası biraz uzak olduğundan genişletici almak istiyorum. Modemim Keenetic olduğu için bu ikisi arasında kaldım Keenetic Extra’yı mı önerirsiniz yoksa Keenetic Air’ı mı arasındaki farklar nelerdir azcık bilgilendirebilirseniz sevinirim.🙂
Keenetic Extra 1200 Mbps 4x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB Menzil Genişletici Access Point Fiber WiFi Mesh RouterKeenetic Air AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 5xFE Fiber Mesh WiFi Router/Genişletici/Access Point

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
bende tplink 200 var modem karşı komsumda bana kablo geliyor evdekiler wifi kullanıyor 2 diş cekiyor router gorevi yaptırıyordum normalde yani gelen sinyali güçlendirip dagıtıyordu neyse bi gün point olarak kullanam dedim yan komsumdan gelen kabloyu tplink200 e taktım modem gibi çalıstı komsumda modemın yanında hız testi yaptıgımda kaç mbps alıyosam evde link200 ün yanında aynı hızı alıyorum
fikir olur diye.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bora ŞAFAK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende tplink 200 var modem karşı komsumda bana kablo geliyor evdekiler wifi kullanıyor 2 diş cekiyor router gorevi yaptırıyordum normalde yani gelen sinyali güçlendirip dagıtıyordu neyse bi gün point olarak kullanam dedim yan komsumdan gelen kabloyu tplink200 e taktım modem gibi çalıstı komsumda modemın yanında hız testi yaptıgımda kaç mbps alıyosam evde link200 ün yanında aynı hızı alıyorum
fikir olur diye.
2. Bi modemim var ama ADSL destekliyor bağlamayı denedim hem kablo ile hem de WPS ile bağlamayı ama nafile ondan düşünüyorum hangisini önerirsin

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Tandoğan Tan

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bora ŞAFAK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pek sağlıklı gibi bişeye benzemiyor ve tek bant galima mesh bi sistem kurarım diye bu ikisi arasında kaldım kullanan var mıdır acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elimde şu an kullandığım AirTies Air4430 var 100 Mbps’lik bi paket kullanıyorum. Altyapım da 93 Mbps’ye kadar destekliyor bunun 85-87 Mbps’sini alabiliyorum Extra DSL ile ama bu genişleticiyi WPS ile modeme bağlayıp AirTies Air4430’dan bağlandığımda ortalama 16-17 Mbps en yüksek ise 24 Mbps değerlerini gördüm. Testlere baktığımda iki cihaz da iyi o yüzden iki cihazdan birini seçmek için bu makaleyi açtım. Hangisini almalıyım sence ?

Ekler

• 70056648-6E17-4AA2-A56F-D6FF0022A23F.jpeg
    70056648-6E17-4AA2-A56F-D6FF0022A23F.jpeg
    1.6 MB · Hit: 49
Son düzenleme:

ddarkbrother

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Tandoğan Tan
Pek sağlıklı gibi bişeye benzemiyor ve tek bant galima mesh bi sistem kurarım diye bu ikisi arasında kaldım kullanan var mıdır acaba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elimde şu an kullandığım AirTies Air4430 var 100 Mbps’lik bi paket kullanıyorum. Altyapım da 93 Mbps’ye kadar destekliyor bunun 85-87 Mbps’sini alabiliyorum Extra DSL ile ama bu genişleticiyi WPS ile modeme bağlayıp AirTies Air4430’dan bağlandığımda ortalama 16-17 Mbps en yüksek ise 24 Mbps değerlerini gördüm. Testlere baktığımda iki cihaz da iyi o yüzden iki cihazdan birini seçmek için bu makaleyi açtım. Hangisini almalıyım sence ?
Bence fark etmez. Hangisi ucuzsa onu tercih edebilirsin.

Top Bottom