Neler Yeni

Hangi bölümü seçmeliyim?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Ben de dile hazırlanıyorum hocam. Mütercim tercümanlık ve İngilizce öğretmenliği var. Ayrıca İngiliz dili ve edebiyatı var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kişiye göre değişir.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,515
İsim
Oğuz Oğuz
kuş kardeşim ilgi alanın nedir?
uçak araba ne biliyim ekonomi, gezmek, yöneticilik

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Neyde başarılı iseniz onu seçin. Ne yaparsam yapayım fizik, kimya, biyoloji yapamıyorum diyorsan sayısal seçme.
Ama eğer çalışırım bir şekilde yaparım dersen sayısal iyi olur.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam eğer iyi bir üniversiteden mezun olursanız +8k ile işe başlar, genel olarak 15k civarı alırsınız büyük ihtimalle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Adem Arslan
Dil konusunda kendini geliştirmeni öneririm ingilizce bilen bir kişinin işsiz kalma ihtimali olmuyor. Meslek konusunda da ne işle meşgul olsam sıkılmam keyifle yaparım mantığıyla yaklaşırsan daha doğru karar verirsin ben maalesef bunun pişmanlığını yaşıyorum öğretmen olmak istiyordum etrafımdaki insanlar geleceği yok atanamiyorlar tarzında sözler söyledi ve küçüklüğümden beri hayalim olan bölümü seçmedim ve içimde kaldı şuan halime şükür ediyorum tabii ki ama dediğim gibi içinden geleni yap hacım burda kim hangi bölümü söylemiş çok da önemli değil. Son karar senin hayat senin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Muhammed Emin Ocak
Bölümü mutlu olacağın işe göre seç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bölümlerden de daha önemlisi, İngilizceni mutlaka geliştir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Seyithan ölmez
Dostum ben de 10.sınıfım ben eşit ağırlık seçtim bende de kimya ile biyoloji yok fiziği yapıyorum ama kimya ile biyolojim çok kötü, doğru sayısala göre iş olasılığı bayağı bir az ama kendini geliştirirsen her bölümde ön plana çıkarsın zaten ama önemli olan sevdiğin bölüme git derslerini dinlemekten sıkılmayacağın bölümü seç ben öyle yaptım

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,719
İsim
Kgn
Hocam hangi bölümde başarılı olabileceğinizi düşünün ve seçim yapın.Biyoloji tamamen ezber,Fizik biraz ezber ve fazlasıyla formüllerden oluşuyor,Kimya bunlara karşı bence biraz daha kolay geliyor bana göre.Matematiği seviyorsanız Matematik Bölümü seçebilirsiniz veya İngilizcede çok iyi olabileceğinizi düşünürseniz Yabancı dil seçebilirsiniz.

Talha.yz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Talha Yılmaz
Eğer dili seviyor ve ilgiliyseniz kesinlikle dil ile ilgili bir alan seçin. Dilin yanı sıra "öğretebilirim, çocukları severim" diyorsanız tercihiniz ingilizce öğretmenliği olabilir. Atanma puanları da az ve devlette öğretmenlik yapmanın imkanları çok rahat. Hem devletten maaş alıp hem de okul dışındaki boş zamanlarinizda farklı yerlerden yine ingilizceyi kullanarak gelir elde edebilirsiniz. Bunun dışında dil ile ilgili tercümanlık var. Bu arada Akademisyen (Üniversite hocası) olmak sadece hukuk bölümüne özel değildir. İngilizce öğretmenliği veya başka bir bölüm okuduğunuzda da o bölümde Yüksek lisans yapmanız hâlinde yine akademisyen olma imkanına sahipsiniz. Dil okusanız da akademisyen olma imkanınız var. Tabi bunun için ortalamanızı üniversitedeyken yüksek tutmanız gerekiyor. Son olarak ise şunu eklemek istiyorum bazı arkadaşlarım sayısal çok daha iyi falan demiş ancak yapamadıktan ve sevmedikten sonra sayisal seçmenin pek bir anlamı yok. Kendinize şunu sorun "Ben ne yaparsam sıkılmadan ve severek yaparım". Eğitim hayatınızda başarılar dilerim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,489
Üyeler
152,069
Son üye
nurten5378
Top Bottom