Neler Yeni

Yardım Hangi farklı kulaklığı almalıyım? Düşündüklerimden hangisi iyidir?

omerk_k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Kaan
Bütçe
8000
GERÇEKTEN YARDIMA İHTİYACIM VAR.

Merhaba öncelikle yardım etiketi atmamın sebebi süremin kısıtlı olmasıdır sebebi ise Amerika'dan dönecek ablamın bana alacağı kulaklığa hızlıca karar vermem gerekmektedir ve evet maalesef garantisi olmayacak.
Güzel bir detaylı konu olursa , güzel ve doğru bilgilerle dolu olursa ben ve benim gibi bir çok arkadaşın işini fazlasıyla görecektir. Katılım gösterirseniz sevinirim.
Alabileceğim gördüğüm bazı kulaklıkları yazıyorum.

SteelSeries Nova Pro KABLOLU
SteelSeries Arctics 7+
SteelSeries Nova 7
SteelSeries Nova 7p
SteelSeries Nova 7x
Razer BlackShark v2 pro

Önce aklımda ki soruları sorayım.
1--Steelseries nova modellerden 7 , 7p , 7x den hangisi en iyisidir ve neden en çok bunu merak etmekteyim.
2--Blackshark mı yoksa nova 7lerden iyi olan modeli mi tercih etmeliyim?
3--Bunlar dışında istediğim özelliklere sahip hangi kulaklıkları önerirsiniz?

Unutmayın eşekten ata bineceğim gibi bir durum olacak kulaklık anlamında.

Kulaklıkta bulunmasını istediğim özellikler şöyledir.

Kablosuz olması
Kumaş ve rahat olması
Kasa kalitesi
Bluetooth olması
Sesi olabildiğince az geçirmeli
Mikrofonu tercihen hem gizlenebilir hem çıkarılabilir olmalı
Mikrofonu çıkarılabilir olmalı ( sabit mikrofon sevmiyorum )
Çok kaba bir görüntü istemiyorum çünkü kimi zaman dışarı çıkarken boynuma takıp müzik dinleyeceğimi telefonla konuşmak isteyeceğimi düşünüyorum.

Son düzenleme:

Plenks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat K.
Hocam ilk soruya cevabım 3 model arasında teknik olarak tek fark 7x'in azami frekansının 2000hz daha fazla olması geri kalan her şey aynı teknik özelliklerde.
Razer vs nova 7x de ise mikrofon teknik özellikleri olarak razer; pil süresi, bağlantı özellikleri olarak nova 7x. Ses kalitesinde ise razer'ın artıları ve eksileri var, nova 7x'in de ondan net bir yorum yapamıyorum.
Başka öneride bu fiyat bandında çok bir bilgim yok yorum yapmam yanlış olur.

omerk_k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ilk soruya cevabım 3 model arasında teknik olarak tek fark 7x'in azami frekansının 2000hz daha fazla olması geri kalan her şey aynı teknik özelliklerde.
Razer vs nova 7x de ise mikrofon teknik özellikleri olarak razer; pil süresi, bağlantı özellikleri olarak nova 7x. Ses kalitesinde ise razer'ın artıları ve eksileri var, nova 7x'in de ondan net bir yorum yapamıyorum.
Başka öneride bu fiyat bandında çok bir bilgim yok yorum yapmam yanlış olur.

Nova 7 7p 7x de Yan Ton Kadranı, Ses Kadranı, Sessiz , ChatMix Arama gibi farklı özellikler var hangisi daha iyi oluyor? Yarıton kadranı ve ChatMix farkı nedir?

Plenks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat K.
Nova 7 7p 7x de Yan Ton Kadranı, Ses Kadranı, Sessiz , ChatMix Arama gibi farklı özellikler var hangisi daha iyi oluyor? Yarıton kadranı ve ChatMix farkı nedir?
Hocam yarıton kadranı kulaklığın üstünde iken chatmix kabloya bağlı ayrı bir analog teker olarak geliyor. İkiside oyun ve sohbet seslerinin seviyesini ayarlamanızı sağlıyor.

omerk_k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Kaan
Hocam yarıton kadranı kulaklığın üstünde iken chatmix kabloya bağlı ayrı bir analog teker olarak geliyor. İkiside oyun ve sohbet seslerinin seviyesini ayarlamanızı sağlıyor.

Bu bilgi iyi oldu sence hangisi daha avantajlı kulaklıkta olması mı analog tekerde olması mı ? Chatmixte ve kulaklıkta ikisinde birden oluyor mu?

Plenks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat K.
Ses kadranı dediğiniz kulaklığın üzerinde ki ses seviyesini ayarladığınız teker, sessiz ise mikrofonu susturmaya yarıyan tuş sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu bilgi iyi oldu sence hangisi daha avantajlı kulaklıkta olması mı analog tekerde olması mı ? Chatmixte ve kulaklıkta ikisinde birden oluyor mu?
Hocam bence çok gerekli bir özellik değil ancak illaha tercih edilecekse chatmix daha mantıklı masanın köşesine koyup rahatca istediğin gibi ayarlayabilirsin. İkisi birden oluyor mu pek bir bilgim yok, bir bakayım ona.

omerk_k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Kaan
Ses kadranı dediğiniz kulaklığın üzerinde ki ses seviyesini ayarladığınız teker, sessiz ise mikrofonu susturmaya yarıyan tuş sanırım

Hocam bence çok gerekli bir özellik değil ancak illaha tercih edilecekse chatmix daha mantıklı masanın köşesine koyup rahatca istediğin gibi ayarlayabilirsin. İkisi birden oluyor mu pek bir bilgim yok, bir bakayım ona.

Demek istediğim hangisi daha iyi tercih olur? Kabloda mı kulaklıkta olan halini mi tercih etmeliyim? Chatmix özelliği olan 7x modelinde hem kulaklıkta hem kabloda mı oluyor yoksa sadece kabloda mı?

@Enis
GERÇEKTEN YARDIMA İHTİYACIM VAR.

Merhaba öncelikle yardım etiketi atmamın sebebi süremin kısıtlı olmasıdır sebebi ise Amerika'dan dönecek ablamın bana alacağı kulaklığa hızlıca karar vermem gerekmektedir ve evet maalesef garantisi olmayacak.
Güzel bir detaylı konu olursa , güzel ve doğru bilgilerle dolu olursa ben ve benim gibi bir çok arkadaşın işini fazlasıyla görecektir. Katılım gösterirseniz sevinirim.
Alabileceğim gördüğüm bazı kulaklıkları yazıyorum.

SteelSeries Nova Pro KABLOLU
SteelSeries Arctics 7+
SteelSeries Nova 7
SteelSeries Nova 7p
SteelSeries Nova 7x
Razer BlackShark v2 pro

Önce aklımda ki soruları sorayım.
1--Steelseries nova modellerden 7 , 7p , 7x den hangisi en iyisidir ve neden en çok bunu merak etmekteyim.
2--Blackshark mı yoksa nova 7lerden iyi olan modeli mi tercih etmeliyim?
3--Bunlar dışında istediğim özelliklere sahip hangi kulaklıkları önerirsiniz?

Unutmayın eşekten ata bineceğim gibi bir durum olacak kulaklık anlamında.

Kulaklıkta bulunmasını istediğim özellikler şöyledir.

Kablosuz olması
Kumaş ve rahat olması
Kasa kalitesi
Bluetooth olması
Sesi olabildiğince az geçirmeli
Mikrofonu tercihen hem gizlenebilir hem çıkarılabilir olmalı
Mikrofonu çıkarılabilir olmalı ( sabit mikrofon sevmiyorum )
Çok kaba bir görüntü istemiyorum çünkü kimi zaman dışarı çıkarken boynuma takıp müzik dinleyeceğimi telefonla konuşmak isteyeceğimi düşünüyorum.
@enisberberr Buraya senin de yorumunu alabilir miyim

Plenks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat K.
Demek istediğim hangisi daha iyi tercih olur? Kabloda mı kulaklıkta olan halini mi tercih etmeliyim? Chatmix özelliği olan 7x modelinde hem kulaklıkta hem kabloda mı oluyor yoksa sadece kabloda mı?

@Enis

Bence kabloda daha kullanışlı hocam. 7x modelinde kulaklığın üzerinde chatmix tekerleği.

omerk_k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Kaan
Konu hala günceldir arkadaşlar yardıma ihtiyacım var

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,051
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Oyun, Ekipmanlar, PC Bileşenleri, Grafik Tasarım
Instagram
https://www.instagram.com/enisberberr/
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198361448789/
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr

@Enis

Hocam öncelikle etiket için teşekkürler...
Elimden geldiğince yardımcı olmayı isterim, seve seve...

Öncelikle ilk soruya cevap verecek olursam;

1-) Kesinlikle Nova 7 diğerlerine göre daha yeni sürüm olduğu için daha iyi diyebilirim. P ve X olanlar ise zaten aynı diye biliyorum farkları sadece birisi Playstation diğer ise Xbox için olması...

2-) Razer Blackshark v2 Pro kulaklığı hakkında bilgi sahibi olmadığım için bir şey diyemem ama alacağın kulaklık tamamen oyun odaklıysa Nova 7 seçmek yerine Razer seçilebilir... (Şahsen ben Nova 7 alırdım çünkü konfora daha çok önem veriyorum... Ha bu demek değil ki Razer konforsuz ama kafa yapıma göre Steelseries kulaklıkları daha konforlu olduğunu gördüm.

3-) Şuanki kulaklığımdan bir önceki kullandığım Razer Barracuda X modelini aşırı beğenmiştim. Pro modelini de denedim ve aşırı bayıldım. Uzun süredir kulaklıklarla ilgili bilgim olmadığı için güncel durumda hangi modelin alınmasını tavsiye edemesemde Razer Barracuda Pro modelinin mükemmel bir ses seviyesine sahip olduğunu hem videolardan hem de deneyimlerek gördüm... Ayrıca Barracuda Pro modelleri tüm gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor...

Umarım yardımcı olabilmişimdir hocam...

Son düzenleme:

omerk_k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Kaan
Hocam öncelikle etiket için teşekkürler...
Elimden geldiğince yardımcı olmayı isterim, seve seve...

Öncelikle ilk soruya cevap verecek olursam;

1-) Kesinlikle Nova 7 diğerlerine göre daha yeni sürüm olduğu için daha iyi diyebilirim. P ve X olanlar ise zaten aynı diye biliyorum farkları sadece birisi Playstation diğer ise Xbox için olması...

2-) Razer Blackshark v2 Pro kulaklığı hakkında bilgi sahibi olmadığım için bir şey diyemem ama alacağın kulaklık tamamen oyun odaklıysa Nova 7 seçmek yerine Razer seçilebilir... (Şahsen ben Nova 7 alırdım çünkü konfora daha çok önem veriyorum... Ha bu demek değil ki Razer konforsuz ama kafa yapıma göre Steelseries kulaklıkları daha konforlu olduğunu gördüm.

3-) Şuanki kulaklığımdan bir önceki kullandığım Razer Barracuda X modelini aşırı beğenmiştim. Pro modelini de denedim ve aşırı bayıldım. Uzun süredir kulaklıklarla ilgili bilgim olmadığı için güncel durumda hangi modelin alınmasını tavsiye edemesemde Razer Barracuda Pro modelinin mükemmel bir ses seviyesine sahip olduğunu hem videolardan hem de deneyimlerek gördüm... Ayrıca Barracuda Pro modelleri tüm gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor...

Umarım yardımcı olabilmişimdir hocam...

Kulaklığa baktım cidden çok iyi duruyor ancak büyük bir eksi yönü var kablolu kullanılmıyor nova 7 vs razer barracuda pro vs razer blackshark v2 pro 2023 arasında kaldım. Yardımmmmmm
nova 7 ve barracuda pro ile 80 dolar fiyat farkı var arada

Son düzenleme:

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,051
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Oyun, Ekipmanlar, PC Bileşenleri, Grafik Tasarım
Instagram
https://www.instagram.com/enisberberr/
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198361448789/
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
Kulaklığa baktım cidden çok iyi duruyor ancak büyük bir eksi yönü var kablolu kullanılmıyor nova 7 vs razer barracuda pro vs razer blackshark v2 pro 2023 arasında kaldım. Yardımmmmmm
nova 7 ve barracuda pro ile 80 dolar fiyat farkı var arada

Hocam aralarındaki farkı tam olarak bilmiyorum fakat şunu diyebilirim Razer Barracuda'nın şarjı çok gidiyor ben 10-12 saat falan kullanıyordum X modelinde...

omerk_k

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ömer Kaan
Hocam aralarındaki farkı tam olarak bilmiyorum fakat şunu diyebilirim Razer Barracuda'nın şarjı çok gidiyor ben 10-12 saat falan kullanıyordum X modelinde...

Deri pedleri ve kafa bandı var terleme yapar mı?
Kablolu kullanım özelliği yok bu sıkıntı çıkarır mı acaba

Top Bottom