Neler Yeni

HANGİ GPU FİRMASINI TERCİH EDİYORSUN?

HANGİ GPU FİRMASINI TERCİH EDİYORSUN?

• AMD

• NVIDIA

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
james
Knkalar hangi GPU markasını tercih ediyorsunuz anketten oylayıp mutlaka yorum kısmında;
Neden NVIDIA'yı tercih edip veya etmediğinizi
Neden AMD'yi tercih edip veya etmediğinizi yazın.

Önemli bir konudur lütfen yorumlarda yukarıda istenenlerden başka bir şey ve başka konular hakkında konuşmayın.
AMD Çünkü daha ucuz ve performansı fiyatına nazaran nvidia'dan her seferinde iyi oluyor.

logan53

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Mücahit Saklı
Knkalar hangi GPU markasını tercih ediyorsunuz anketten oylayıp mutlaka yorum kısmında;
Neden NVIDIA'yı tercih edip veya etmediğinizi
Neden AMD'yi tercih edip veya etmediğinizi yazın.

Önemli bir konudur lütfen yorumlarda yukarıda istenenlerden başka bir şey ve başka konular hakkında konuşmayın.
AMD. Tamamen fiyatından dolayı.

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
En İyi Cevap
3
Nvidia çünkü amd çok sorun çıkarıyor

Hypc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
İbrâhim Halil
2000 li yılların başında nvidia riva tnt2 m64 ekran kartım vardı, o zamanlar nvidia da epey bi sorun yaşanıyordu. Detenator adında sürekli sürücü güncellemeleri oluyordu. Özellikle Midtown Madness oyununda doku yüklemelerinde çok hata oluyordu. Sonra intel çipsetli laptop kullandım. İntel şu zamana kadar kullandığım en sorunsuz driverları yaptı. 2010 lardan itibaren ATİ ve AMD olarak kullanmaya devam ettim. AMD den çok sorun yaşadığım söylenemez ama çok nadir de olsa driver çökmesi oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,424
İsim
Diyarhan
Türk Lirasını tercih ediyorum. (Verdiğim paraya en fazla fps i veren yani)

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,174
İsim
Selim
Amdnin yazılımı berbat. Bu yüzden nvidia.

Eminzm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Muhammet Emin Yiğit
Nvidia çünkü AMD'nin çok fazla kronik sorunu var oyunlarda falan

Alfha13

80+ Silver
Nvidia çünkü bütçem dahilindeki kartlarda AMD'de kronik sorunlar vardı, performans da çok farklı değildi.

Asfalt Osman

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,512
İsim
Umut
Instagram
Ergelenu
Discord
Asfalt Osman #2131
Açıkçası farketmez ama bir tık nvidia daha iyi

YinYang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
-
Nvidia tercih ediyorum. Çünkü; nvidia tarafında dlss,rtx,reflex ve çeşitli yapay zeka ile desteklenmiş teknolojiler bulunmakta, aynı zamanda sürücü desteği sorunsuz sağlanmakta.
Amd tarafında ise rtx teknolojisine yatırım göremiyorum. Fsr ve rsr teknolojileri dlss’e rakip olsada yapay zeka desteği olmadığından ötürü nvidia dlss’in gerisinde kalacağını düşünüyorum.Amd cephesinde beni iten bir başka sebep ise wattman hatalarıdır.
Kısaca nvidia donanım ve yazılım birlikteliği ve sorunsuz yazılım desteği ile benim tercihim.
Amd’nin ise sürdürülebilirlik ve eski kartlara yönelik desteğini görüyorum ve benimsiyorum.Aynı zamanda ucuz fiyat etiketi cazip,fakat ne yazık ki günün sonunda tüm bunlar amd’yi tercih etmeme yeterli değil.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,094
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Benim için yıllardır çok ucu açık bir soru bu ya. Hangisini seçsem içim rahat etmiyor :D Şimdi RTX 3090'a rakip bir ekran kartını yarı fiyatına sunabilen bir AMD var üstelik AMD'nin yeni nesil ekran kartları daha az güç tüketimine sahip. Ama DLSS, ışın izleme gibi teknolojileri düşününce Nvidia daha ilgi çekici hale geliyor. o_O
Yazılım olarak Nvidia daha ağır basıyor kral bence

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,864
Üyeler
152,973
Son üye
lawencia
Top Bottom