Neler Yeni

Hangi internet sağlayıcısına geçmeliyim?

İnfirad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kudret
Merhaba, yakın zamanda TürkTelekom illetinden kurtulacağım fakat hangi sağlayıcıya geçmem gerektiğini bilmiyorum. Üniversite öğrencisi olduğum için canlı derslere giriyorum uzun süre bağlanmayacak internet benim için sıkıntı çıkarabilir. Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum fakat ne zaman bağlarlar ve sıkıntı yaşar mıyım? Çok kesinti olur mu? gibi sorular var aklımda. Önerileriniz ve cevaplarınız benim için önemli.

Not: Millenicom VDSL altyapısında 80mbps hız veriyor, Vodafone' de fiber altyapısı var fakat fiyatları pahalı.

Kadir_1987

80+ Silver
Merhaba, yakın zamanda TürkTelekom illetinden kurtulacağım fakat hangi sağlayıcıya geçmem gerektiğini bilmiyorum. Üniversite öğrencisi olduğum için canlı derslere giriyorum uzun süre bağlanmayacak internet benim için sıkıntı çıkarabilir. Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum fakat ne zaman bağlarlar ve sıkıntı yaşar mıyım? Çok kesinti olur mu? gibi sorular var aklımda. Önerileriniz ve cevaplarınız benim için önemli.

Not: Millenicom VDSL altyapısında 80mbps hız veriyor, Vodafone' de fiber altyapısı var fakat fiyatları pahalı.
Ben de sizinle aynı soruların cevabını bekliyorum !
Kimi Turknet diyor,kimisi de sizin gibi Millenicom falan.
İyice aklım karıştı.
Haydi hepimiz için hayırlısı.
Ve gerçekten deneyimli kişiler cevaplar umarım.
Genel de ben şöyle duydum genel de ben böyle biliyorum falancılar cevaplamaz inşaallah.

İnfirad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kudret
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de sizinle aynı soruların cevabını bekliyorum !
Kimi Turknet diyor,kimisi de sizin gibi Millenicom falan.
İyice aklım karıştı.
Haydi hepimiz için hayırlısı.
Ve gerçekten deneyimli kişiler cevaplar umarım.
Genel de ben şöyle duydum genel de ben böyle biliyorum falancılar cevaplamaz inşaallah.
Yorumunuza katılıyorum. Cevaplar benim için çok önemli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Hilmi Akkaya
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım.
30 mb indirme 6 mb yükleme 15-30 ping değeri ile 70 TL'ye netgalaksi kullanıyorum , vdsl aynı şekilde ve 720 p yayın yapabiliyorum , eğer bütcen öncelikliyse vdslde 80mb fazlasıyla işini görecektir .

kopma için ise modemim bozuk sürekli ondan kopuyor herhalde diyip modem aldık , düzelmemişti , 2 ekli kabloyu yeniledik , bi kere bile kopma olmadı , kesintisiz bağlantı için kabloyada dikkat etmelisin .

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,323
İsim
BenRoboTdeğilİm
Hangisi en yüksek hızı veriyorsa o

İnfirad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kudret
30 mb indirme 6 mb yükleme 15-30 ping değeri ile 70 TL'ye netgalaksi kullanıyorum , vdsl aynı şekilde ve 720 p yayın yapabiliyorum , eğer bütcen öncelikliyse vdslde 80mb fazlasıyla işini görecektir .

kopma için ise modemim bozuk sürekli ondan kopuyor herhalde diyip modem aldık , düzelmemişti , 2 ekli kabloyu yeniledik , bi kere bile kopma olmadı , kesintisiz bağlantı için kabloyada dikkat etmelisin .
İnternetin kurulması ne kadar sürdü ?

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Millenicom kullanıyorum 50/8 paketi gayet memnunum. Müşteri hizmetleri çok iyi ve kurulum için çok bekletmiyorlar. Siz zaten ttnetten geçiş yapacağınız için kurulum bile yapılmayacaktır.

sorunuz olursa sorabilirsiniz.

İnfirad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kudret
Millenicom kullanıyorum 50/8 paketi gayet memnunum. Müşteri hizmetleri çok iyi ve kurulum için çok bekletmiyorlar. Siz zaten ttnetten geçiş yapacağınız için kurulum bile yapılmayacaktır.

sorunuz olursa sorabilirsiniz.
Kopmalar vs. oluyor mu oluyorsa ne kadar sürüyor?

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
Discord
Bonapart#5796
Kopmalar vs. oluyor mu oluyorsa ne kadar sürüyor?
Kopmalar olmuyor. Bu gece 02.00 - 06.00 arası internet kesintisi yaşandı ki bunun için de hem mesaj hem mail atmışlardı 2 hafta öncesinden bilgilendirme amaçlı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1634122617363.png

bu da bir sonraki altyapı çalışması için atılan mail. 15 ekimdeki kesinti için 28 eylülde atılmış.

Kopmalar olmuyor. Bu gece 02.00 - 06.00 arası internet kesintisi yaşandı ki bunun için de hem mesaj hem mail atmışlardı 2 hafta öncesinden bilgilendirme amaçlı.

1634122617363.png

bu da bir sonraki altyapı çalışması için atılan mail. 15 ekimdeki kesinti için 28 eylülde atılmış.
sanırım altyapı döşüyorlar benim buraya ondan çalışma var sürekli

1634122708923.png

Bu da şu anki hızım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Hilmi Akkaya
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım.
İnternetin kurulması ne kadar sürdü tam hatırlamıyorum ama sıkıcı bir bekleme süreciydi benim için .
tam hatırlamıyorum çok üstad , ama 1-2 günde olmadığını hatırlıyorum .

İnfirad

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kudret
18.03.2021 Perşembe:
00.00 civarı internet hızım 144 ping 2 mbps download 3 mbps upload oldu. Modemi resetleyince düzeldi. 02.00'da modemimin internet ışığı kırmızıya döndü ve 30 dakika kadar ip alamadı. Daha sonra bir şekilde düzeldi.
Bu sık oluyor mu cevaplarınız için teşekkür ederim.

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
Discord
Bonapart#5796
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Selim Gödek
İlgilendiği Kategoriler
bilişim, yazılım, bilgisayar, video oyunları
Lütfen çok dikkatli okuyun ve karar verin. Türk Telekom ile 6 ay mahkemem sürdü hizmet kalitesi ile ilgili sorunlar yaşadım cayma bedeli öde dediler dava açtım kazandım. Göknet ile 4 yıl çalıştım 2 yıl taahhüt vermiştim. taşınma sonucunda vdsl altyapı olmadığı için çalışmak istemedim 1300 tl cayma bedeli çıkardılar. Mahkemem 9 aydır sürüyor ve önümüzdeki ay bir duruşma daha olacak. Yani demem o ki hiç bir şekilde sizden taahhüt isteyen firmalar ile çalışmayın! Türknet kullanıyorum şu anda hem hızı çok iyi hem de hizmet kalitesi. En güzel yanı ben bir dahaki ay yokum dersem bana şu kadar öde demeyecekler. Ha baktın Türknet kopuyor ya da sıkıntı mı veriyor? O zaman ben yokum dersin. Bu senden taahhüt istemeyen her firma için geçerli. Sen kendini bir firmaya belli süre bağlarsan, senden para koparmak için her türlü pisliği yaparlar. Tecrübe ile sabit bu söylediklerim. Lütfen şu para göz firmalara para kaptırmayın!

Top Bottom