Neler Yeni

Hangi Kulaklığı Almalıyım ?

Erdems6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Erdem
2019 Eylül ayından beri SteelSeries Arctis Pro model "kablolu" oyuncu kulaklığım vardı ve çok severek kullanıyordum. Geçen hafta kulaklığı bilgisayara taktım ve sol tarafından hiçbir şekilde ses gelmediğini fark ettim. Önce yazılımsal bir sorun mu var diye şüphelendim, ayarlarla oynadım, format bile attım. Farklı kablo ve bilgisayarda da denedim fakat sonuç aynı. Kısacası bizim Arctis Pro bozuldu. Garantisi de bittiği için ücretli onarım için yetkili firma ile görüştüm ve 4400 TL + KDV tutacağı bilgisini aldım. Bu durumda hangi açıdan bakarsak bakalım tamir işlemi oldukça mantıksız görünüyor.
SteelSeries marka kulaklıkları ses anlamında beğeniyorum. Yazılımını da beğeniyorum fakat satış sonrası destek ve kullanım ömrü anlamında gerçekten vasatlar. Yani yeni alacağım kulaklıkta sizce SteelSeries'e bir şans daha vermek ne kadar mantıklı? SteelSeries tercih etmezsem ne alabileceğim hakkında hiçbir fikrim de yok.
Yeni alacağım kulaklık bana en az Arctis Pro kadar kaliteli ses vermeli ve uzun ömürlü olmalı. Aklımda Arctis Nova Pro wired ve Arctis Nova 7 modelleri var fakat bahsettiğim nedenlerden dolayı biraz uzak bakıyorum. Kulaklık tercihlerimi mümkün olduğunca hep kabloludan yana kullanan birisiyim. Kablolu olsa da hiç sorun olmaz.
Peki sizce hangi kulaklığı almalıyım?

Zalımo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Zaniolo
Logitech kullandım g930 sesi inanılmaz iyiydi ama kulaklığa garanti dışı bişey yaparsan at çöpe gitsin yedek parça bile bulamıyosun.Logitech markası hakkında bi fikir oluşmuştur umarım

Erdems6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Logitech kullandım g930 sesi inanılmaz iyiydi ama kulaklığa garanti dışı bişey yaparsan at çöpe gitsin yedek parça bile bulamıyosun.Logitech markası hakkında bi fikir oluşmuştur umarım
Şu ana kadar Logitech G602 mouse kullandım. 1 kere garantiye gönderdim ve receiver değişimi yapıldı. Logitech'e ganti konusunda güveniyorum fakat kulaklığı nasıldır bilemiyorum. Arctis pro'yu tutar mı acaba ?

Zalımo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Zaniolo
Hocam en basit örnek olarak logitech kulaklık menteşesi yazın googledan bakın yedek parça konusunda o kadar yetersiz ki 3d yazıcıyla yapıp satıyolar yıllardır.çok dayanıksız malzeme kullanıyolar

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bütçe nedir?

Trabzonlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
376
İsim
Ömerfaruk
2019 Eylül ayından beri SteelSeries Arctis Pro model "kablolu" oyuncu kulaklığım vardı ve çok severek kullanıyordum. Geçen hafta kulaklığı bilgisayara taktım ve sol tarafından hiçbir şekilde ses gelmediğini fark ettim. Önce yazılımsal bir sorun mu var diye şüphelendim, ayarlarla oynadım, format bile attım. Farklı kablo ve bilgisayarda da denedim fakat sonuç aynı. Kısacası bizim Arctis Pro bozuldu. Garantisi de bittiği için ücretli onarım için yetkili firma ile görüştüm ve 4400 TL + KDV tutacağı bilgisini aldım. Bu durumda hangi açıdan bakarsak bakalım tamir işlemi oldukça mantıksız görünüyor.
SteelSeries marka kulaklıkları ses anlamında beğeniyorum. Yazılımını da beğeniyorum fakat satış sonrası destek ve kullanım ömrü anlamında gerçekten vasatlar. Yani yeni alacağım kulaklıkta sizce SteelSeries'e bir şans daha vermek ne kadar mantıklı? SteelSeries tercih etmezsem ne alabileceğim hakkında hiçbir fikrim de yok.
Yeni alacağım kulaklık bana en az Arctis Pro kadar kaliteli ses vermeli ve uzun ömürlü olmalı. Aklımda Arctis Nova Pro wired ve Arctis Nova 7 modelleri var fakat bahsettiğim nedenlerden dolayı biraz uzak bakıyorum. Kulaklık tercihlerimi mümkün olduğunca hep kabloludan yana kullanan birisiyim. Kablolu olsa da hiç sorun olmaz.
Peki sizce hangi kulaklığı almalıyım?
Artics 9 aldım geçen hafta şuanlık memnunum Ancak;
Eksi yönleri
-usb bağlantı ile bağlanabilyor pc ye
-kablosu çok kısa bence
-rgb bulunmuyor

Erdems6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arctis 9'a gelince bence çok güzel kulaklık çünkü neredeyse Arctis Pro ile benzer kaliteye sahip. (Pro kullandığım için biliyorum.) Fakat aslında bence biraz eskide kaldı çıkalı kaç yıl oldu. Ayrıca bence usb ile bağlanması bir dezavantaj değil. Steelseries alırsam nova serisi ilk önceliğimdir. Arctis serisini beğeniyorum fakat dediğim gibi, bir kulaklığa satış sonrası destek vermek bu kadar zor olmamalı. Ayrıca bu sorunu sadece ben değil daha birçok kişi yaşamış. Arctis Pro kullananların neredeyse %60'ının kulaklık menteşelerinin üstü çatlak. Bazı kişilerin kulaklıklarının tek tarafı arızalı (bende de bu sorunlar mevcut.) Fakat eğer Steelseries'e eşdeğer kalitede bir marka ve model kulaklık önerisi yaparsanız çok memnun olurum.
Not: Cloud 2 önermeyin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
993,777
Üyeler
157,141
Son üye
xctrweyt5635
Top Bottom