Neler Yeni

Hangi Laptopu almalıyım ? Rtx 3060 vs 3050ti

Apdare

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kerem Serdar
Bütçe
20000
Arkadaşlar selamlar öncelikle. Hemen konuya gelmek istiyorum. Eski 1050ti bulunan masaüstü sistemimi sattım. Yerine hem evimde kasa yerine kullanabileceğim seviyede hem de dışarıda açıp oyun oynayıp çalışabileceğim bir laptop almak istiyorum. Aynı zamanda adobe programlarını düzenli olarak kullanan birisiyim macbook düşündüm fakat windows bir laptop almakta karar kıldım. Kafamda 20.000tl bütçeyi aşmayacak şekilde isteklerime uygun bir laptop almak var. Fakat sorun şu ki piyasadaki çoğu bu bütçe bandındaki laptop 3050-3050ti kullanıyor. Ve bu ekran kartının vrami 4gb olduğu için tereddütte kalmış durumdayım. Bu kadar para verip üstüne de pişman olmak istemiyorum. Araştırdığımda bulduğum laptoplar şu şekilde:
3060lı laptoplar
Lenovo Ideapad 3 3060lı versiyon Bu laptoptan açıkçası emin değilim. Lenovo ideapadi daha önce duymamıştım. Marka olarak da pek güvenimi kazanmış bir marka değil. Fkaat hem işlemci hem ekran kartı konusunda gayet yeterli duruyor. Tek sorunu FREEDOS olması ve açıkçası bu tarz kurulum işlerinden pek anlamam. Windows için üstüne 2k daha para koyup 25k ya bu laptopu almak fikrinden emin değilim açıkçası.

Hp Victus 3060lı laptop Bu laptop lenovo idepade nazaran daha iyi bir tercih gibi geldi. Ram 8gb fakat ddr5 ve 4800mhz olduğu için oyunlarda sorun çıkarmayacaktır. Sadece render programları için yetersiz kalıcak. Bir diğer yandan 12. nesil intel işlemci kullanıyor ve şu ana kadar da hep intel işlemci kullandım ve çok memnundum. İşletim sistemi de içinde hazır geldiği için herhangi bir uğraşa ihtiyacım olmayacak. Fakat yine de 4000tl fiyat farkında değer mi orasından emin değilim

Sizce bu laptoplardan birisini tercih ediceksem hangisini tercih etmeliyim. 15-20k tl arası fiyat bandında da rtx 3050ti lı laptoplar bulunmakta. Onlardan birisini tercih etsem pişman olur muyum? Önerilerinizi bekliyorum.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,086
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
İşlemci önemliyse HP

Krom

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,377
İsim
Krom
Ben hpyi seçerdim. 12500H iyi bir işlemci.

Top Bottom