Neler Yeni

Hangi laptopu almalıyım

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
Bütçe
36000
Krallar selam bu iki laptoptan birini alacağım fakat hangisini alsam bilemedim ASUS model 115 Volt ekran kartına sahip ve DDR5. 4800MHz RAM'e sahip diğer yanda HP Omen ise kaç Volt bilmiyorum. Sizce iki laptoptan hangisini almalıyım bu arada ASUS modelde webcam yok. Fakat çok kaliteli olduğunu düşünüyorum ama HP Omen da onun altında fazla kalacağını düşünmüyorum sonuçta markasının en güçlü laptop modellerinden birisi. Sizce hangisini almalıyım bu arada ASUS olan model dinamik post seçeneği ile 140 Volta çıkabiliyormuş dinamik buz nedir ve nasıl çıkılır maksimum 36.000 TL bütçe ile sizce hangi model almalıyım yarın alacağım önerileriniz çok önemli.
Ürünlerin linkleri:https://www.hepsiburada.com/hp-omen...sinabilir-bilgisayar-7h8z7ea-p-HBCV00003QQ6YD
edit: Sizin önerileriniz var ise de alabilirim max 36 bin bütçeye.
Ekran Resmi 2023-04-08 20.42.35.png
Ekran Resmi 2023-04-08 20.31.37.png
Ekran Resmi 2023-04-08 20.42.00.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

@Abdullah Hacıgül Abi lütfen bir bak be en değerli altın senin yorumundur.

Son düzenleme:

xooneyu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Emir
Krallar selam bu iki laptoptan birini alacağım fakat hangisini alsam bilemedim ASUS model 115 Volt ekran kartına sahip ve DDR5. 4800MHz RAM'e sahip diğer yanda HP Omen ise kaç Volt bilmiyorum. Sizce iki laptoptan hangisini almalıyım bu arada ASUS modelde webcam yok. Fakat çok kaliteli olduğunu düşünüyorum ama HP Omen da onun altında fazla kalacağını düşünmüyorum sonuçta markasının en güçlü laptop modellerinden birisi. Sizce hangisini almalıyım bu arada ASUS olan model dinamik post seçeneği ile 140 Volta çıkabiliyormuş dinamik buz nedir ve nasıl çıkılır maksimum 36.000 TL bütçe ile sizce hangi model almalıyım yarın alacağım önerileriniz çok önemli.
Ürünlerin linkleri:https://www.hepsiburada.com/hp-omen...sinabilir-bilgisayar-7h8z7ea-p-HBCV00003QQ6YD
edit: Sizin önerileriniz var ise de alabilirim max 36 bin bütçeye.Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Abdullah Hacıgül Abi lütfen bir bak be en değerli altın senin yorumundur.
Omen

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ikisi arasında 4 saat incelemeler araştırmalar yaptım. ve asus rog strixin her konuda önde olduğunu öğrendim firmalarla bile konuştum adam kalmadı hatta :D neden omen çok merak ettim gerçekten :D omenin aşağı kalır bir sürü yanı var nasıl omen olabilir ki :D hatta konuyu açıp saçmaladığımı düşünmüştüm :D

xooneyu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Emir
ikisi arasında 4 saat incelemeler araştırmalar yaptım. ve asus rog strixin her konuda önde olduğunu öğrendim firmalarla bile konuştum adam kalmadı hatta :D neden omen çok merak ettim gerçekten :D omenin aşağı kalır bir sürü yanı var nasıl omen olabilir ki :D hatta konuyu açıp saçmaladığımı düşünmüştüm :D
İşlemci konusunda az bir fark olsada i7 12700H i7 12650H ve ryzen 7 6800H dan daha iyi Asus olanda işlemci belli değil fotoğrafta farklı sitede farklı gözüküyor ancak zaten i7 12700H ikisinden de iyi, Omen olanın ekran kartı 115w Asus ile aynı ayrıca kalite olarak kesinlikle Omen, panel olarak Asus daha iyidir ancak ben olsam omen tercih ederdim. Peki siz neden Asusu seçtiniz?

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci konusunda az bir fark olsada i7 12700H i7 12650H ve ryzen 7 6800H dan daha iyi Asus olanda işlemci belli değil fotoğrafta farklı sitede farklı gözüküyor ancak zaten i7 12700H ikisinden de iyi, Omen olanın ekran kartı 115w Asus ile aynı ayrıca kalite olarak kesinlikle Omen, panel olarak Asus daha iyidir ancak ben olsam omen tercih ederdim. Peki siz neden Asusu seçtiniz?
2k ekranı olması. ekran kartı 115W değil turbo mod yani tek klavye tuşu ile 140W a çıkabiliyor. ısınma sorunu yok. omende klavye bölgesinde ısınma sorunu var. onun yanında bende intelciyim. fakat bu cihaz o kadar mükemmel ki beni amd işlemciye yönelme konusunda ikna etmeyi başardı. hem omen kullanan arkadaşımın laptopunu 2 gün deneyimledim sağolsun. hemde izlediğim 4 saat toplam omen vs asus rog strix den sonra rog strixi aldım. bende sizin gibi intel olmasını isterdim. fakat omen gpu yönünde max 115W da kalabiliyor. fakat strix 140W a çıkabiliyor. bu da işlemci eksiğini halledebileceğini açıklıyor. ki işlemcisi hiç kötü değil çok çok güçlü bir işlemci. hatta oyun testlerine baktığım zaman (oyun testi sistem değil) .7 12k nın bir çoğundan aşağı kalır yanı olduğunu görmedim. omen ile legion arasında kalsam omen alırdım. fakat yüksek bir bütçede iken omen almak mantıksız geldi. eski bir pavilion kullanıcısı da olaraktan hp yazılımlarını kötü ve yetersiz bulduğumdan da. yukarıdaki sebeperlden ötürü strix aldım. hiç pişman değilim hatta dediğim gibi konuyu açtığıma utandım :/

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,563
Üyeler
149,407
Son üye
thebow68
Top Bottom