Neler Yeni

Hangi mesleği yapacağımı seçemiyorum

Niaron

80+
Sa arkadaşlar ben şuanda bir otelde aşçı olarak çalışiyorum ama çok sıkıldım türkiyedeki maaş yetersizliği enflasyon olsun meslek lisesi mezunuyum üniversite sınavına hazırlanmaya çalıştım ama kafa almıyor dersle pek alakam yok bi ara yazılım falan kafaya takmıştım ancak yazılım işinin arkaplanını bilmediğim için daha sonradan ilgim kaybolur diye korkuyorum elektronik müzik ile ilgilendim birkaç sene ancak para kazanmak zor müzikte bu aralar grafik tasarım video editörlüğü animasyon vs ilgimi çekmeye başladı ama resim çizimde vs. hiç iyi değilim ingilizcem var aklımda bulunan şuan yapabileceklerim bunlar siz ne önerirsiniz biraz karışık bir yazı oldu uykuluyum zaten türkiyede çalısmak saolsun ne gecemiz var ne günduzumuz.

Niaron

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sonuçta her iş emek gerektiriyor. Bir anda usta şef olamazsınız. Zamanla kendinizi bu konu üzerine geliştirin.
aynen ama otelde çalısarak geliştiremiyorum bu turizm sezonu bittikten sonra birde fırın ve pastanede çalışmayı deniycem olmazsa başka şeylere yönelmeyi dusunuyorum sevmediğim bi meslekle yaşamak zor olur cünkü ama bir şeyler yapmayı yaratmayı seviyorum

Akın Taşkan

80+ Silver
En İyi Cevap
1
aynen ama otelde çalısarak geliştiremiyorum bu turizm sezonu bittikten sonra birde fırın ve pastanede çalışmayı deniycem olmazsa başka şeylere yönelmeyi dusunuyorum sevmediğim bi meslekle yaşamak zor olur cünkü ama bir şeyler yapmayı yaratmayı seviyorum
Hocam yaş kaç bilmiyorum ama sevdiğin meslek zamanla çok kazandığın meslek olarak evrilecek.
Yazılım falan demişsiniz üniversite olmadan zor.
Ki yazılımcı olmak için sıradan bir üniversite okumak tamamen zaman kaybı olacaktır. Her yazılım okuyan ileride para basmayacak sadece iyi üniversitelerden mezun olmuş kendini geliştiren kişiler iş bulabilecek.

Gastronomi bence sizin için en iyi yol olur.
Polis olabilirsiniz başka da aklıma gelmiyor.

Niaron

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam yaş kaç bilmiyorum ama sevdiğin meslek zamanla çok kazandığın meslek olarak evrilecek.
Yazılım falan demişsiniz üniversite olmadan zor.
Ki yazılımcı olmak için sıradan bir üniversite okumak tamamen zaman kaybı olacaktır. Her yazılım okuyan ileride para basmayacak sadece iyi üniversitelerden mezun olmuş kendini geliştiren kişiler iş bulabilecek.

Gastronomi bence sizin için en iyi yol olur.
Polis olabilirsiniz başka da aklıma gelmiyor.
benim yaş 20 yazılımı sırf yurtdışına çıkma kolaylıği olarak istiyodum ama harbi zor iş derece yapmak gerek ve benim temel 0 meslek lise mezunuyum 4 saat 5 saat oturup doğru düzgün ders çalisamiyorum soru yapsamda az oluyor yavaş yapiyorum vs.

Top Bottom