Neler Yeni

Yardım hangi monitör daha iyi

dhsigrid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
arda
sadece oyun oynamak için alıyorum şuan acelem var ne kadar sürer düşmesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dell va panel Hp ise İps ve Hp 1 ms gtg değeri sunuyor.
sadece oyun oynamak için alıcam pek bilgim yok ıps oyun için daha mı iyi

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
IPS, VA panelden daha iyidir ayrıca HP olan monitörde 1ms gtg özelliğide var. Hp olan monitör attığınız monitörlerden daha iyi.

Flamesa

80+ Silver
sadece oyun oynamak için alıyorum şuan acelem var ne kadar sürer düşmesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörlere 1ms yazılıyor ama çoğu mprt cinsinden 1ms, önemli olan gtg değeri. Ips panelin renkleri daha canlı ve hp monitör 1ms gtg olduğu için oyunlarda daha iyi performans verecektir. 1ms gtg özelliğini onedrive ile birlikte kullanabiliyorsunuz bu özelliği açınca monitor 1ms gtg oluyor ancak freesync, gsync açılamıyor bilginize.

dhsigrid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
arda
Monitörlere 1ms yazılıyor ama çoğu mprt cinsinden 1ms, önemli olan gtg değeri. Ips panelin renkleri daha canlı ve hp monitörde 1ms gtg olduğu için oyunlarda daha iyi performans verecektir. 1ms gtg özelliğini onedrive ile birlikte kullanabiliyorsunuz bu özelliği açınca monitor 1ms gtg oluyor ancak freesync, gsync açılamıyor bilginize.
bende rx 580 var freesync açamamak kötü değil mi

Flamesa

80+ Silver
bende rx 580 var freesync açamamak kötü değil mi
144 fpsin altına düşerseniz görüntüde yırtılmalar olabilir.Bunun önüne başka bir şekilde geçebilirmisiniz bilmiyorum.

Onedrive vs. açmadan gerçek 1ms gtg için şu monitörü oneririm ancak bütçenizi 200 aşıyor.

Son düzenleme:

dhsigrid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
arda
144 fpsin altına düşerseniz görüntüde yırtılmalar olabilir.Bunun önüne başka bir şekilde geçebilirmisiniz bilmiyorum.

Onedrive vs. açmadan gerçek 1ms gtg için şu monitörü oneririm ancak bütçenizi 200 aşıyor.
sistemim çok iyi değil apex de 120 fps aldığım zaman yırtılmalar olur mu

Flamesa

80+ Silver
sistemim çok iyi değil apex de 120 fps aldığım zaman yırtılmalar olur mu
Bildiğim kadarıyla Monitörün hz değerinden düşük fps aldığınız zaman görüntüde yırtılmalar meydana geliyor. Freesync gsync açmadan bunun önüne geçilebilirmi bilmiyorum.

Son düzenleme:

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı
Bildiğim kadarıyla Monitörün hz değerinden düşük fps aldığınız zaman görüntüde yırtılmalar meydana geliyor. Freesync gsync açmadan bunun önüne geçilebilirmi bilmiyorum.
120fps ile 144fps birbirlerine yakın değerler. Eğer aldığı fps 120 ve + ise zaten görüntü yırtılması olmaz.

dhsigrid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
arda
120fps ile 144fps birbirlerine yakın değerler. Eğer aldığı fps 120 ve + ise zaten görüntü yırtılması olmaz.
yani anladığım kadarıyla bana freesync monitör lazım çünkü fps değerim 144 altına düşüyor hikaye oyunlarında

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,931
Üyeler
141,364
Son üye
MrCappa
Top Bottom